Zabiegi ginekologiczne – ultradźwięki HIFU

Najważniejsze informacje

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej w ośrodku Domu Lekarskiego w Piastów Office Center wykonujemy z zastosowaniem nowoczesnych technik zabiegowych. Jedną z nich jest wykorzystanie technologii HIFU, czyli nieinwazyjny lifting miejsc intymnych.

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) - intymne ultradźwięki

Najnowsza zaawansowana technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) bazuje na przeniesieniu energii w formie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych do pożądanej głębokości, bez uszkodzenia powierzchni skóry. Dotychczas stosowana głównie w gabinetach kosmetycznych do zabiegów anti-aging na twarz i ciało, sprawdza się również do regeneracji i odmładzania stref intymnych. W Domu Lekarskim do tego zabiegu wykorzystujemy urządzenie UltraVera HIFU. Skuteczny system stosowany w ginekologii plastycznej stymuluje włókna kolagenowe w zwiotczałych tkankach pochwy.

Wskazania do zabiegów przy użyciu technologii HIFU

Problemy intymne dotyczą kobiet w każdym wieku, ponieważ ich narządy płciowe ulegają zmianom po ciąży czy porodzie, w wyniku starzenia się, zmian hormonalnych po menopauzie oraz przez choroby ogólne (m.in. otyłość, astma).  Pojawiają się wówczas dolegliwości bólowe w trakcie stosunku, kłopoty z osiągnięciem orgazmu czy suchość pochwy, obniża się również poziom libido. Ma to wpływ zarówno na samoocenę kobiety, jak i jej zadowolenie kobiety z życia seksualnego.

Zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU są bezinwazyjne i mają wysoką skuteczność. Przywracają strefom intymnym właściwą witalność:

  • rewitalizacja poporodowa (w przypadku zespołu rozluźnionej pochwy)
  • leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
  • odmłodzenie wnętrza pochwy i warg sromowych (jędrność, elastyczność)
  • poprawa jakości życia seksualnego

Jak przebiega zabieg HIFU?

Zabieg HIFU nie wymaga szczególnego przygotowania. Nie zaleca się wykonywać go podczas krwawienia miesiączkowego, w przypadku zmian anatomicznych okolic pochwy czy infekcji intymnych, które powinny być wcześniej w pełni wyleczone. Pozostałe ewentualne wskazania przekazuje lekarz podczas konsultacji, w trakcie której przeprowadza się również badanie ginekologiczne.

Zabieg z wykorzystaniem HIFU trwa od 20 do 30 min. Lekarz wprowadza do pochwy specjalną głowicę emitującą ultradźwięki, które oddziałują bezpośrednio na tkankę mięśniową do głębokości 3-4,5 mm. Ultradźwięki wymuszają jej regenerację, pobudzając naturalne procesy odbudowy kolagenu w tkankach, bez uszkadzania przy tym błony śluzowej pochwy. Dzięki temu procesowi skutecznie obkurczają się wewnętrzne ściany pochwy i poprawia ich elastyczność. Pierwsze delikatne efekty w postaci zwężenia ścian pochwy widoczne są już bezpośrednio po terapii, jednak na pełną odbudowę tkanek trzeba poczekać ok. pół roku.

Optymalne rozwiązanie dla życia intymnego kobiet

Wykorzystanie technologii HIFU w ginekologii estetycznej ma wiele zalet.

Ultradźwięki HIFU są dość bezpiecznym i nieinwazyjnym rozwiązaniem:

  • nie uszkadzają tkanek i śluzówki pochwy
  • zabiegi nie wymagają specjalnych przygotowań i znieczulenia, (Pacjentki mogą odczuwać jedynie dyskomfort, tkliwość i uczucie ciepła w rejonie objętym działaniem fal)
  • nie powodują krwawienia, dzięki czemu Pacjentki po zakończonym zabiegu mogą od razu wrócić samodzielnie do domu i do codziennych zajęć, niewymagających większego wysiłku fizycznego

Już po pierwszym zastosowaniu technologii HIFU widoczne są efekty. Poprawa elastyczności mięśni pochwy pozytywnie wpływa na samoakceptację i zwiększenie satysfakcji seksualnej u kobiet, a także zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu po porodach i niektórych chorobach.

Zachęcamy do przeczytania artykułu dra n. med. Piotra Kolczewskiego, który pojawił się w numerze 3/2017 magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny, dotyczącego wykorzystania technologii HIFU w ginekologii estetycznej:

HIFU – intymne ultradźwięki – Nowy Gabinet Ginekologiczny – dr n. med. Piotr Kolczewski

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
- - 15:00 - 17:00 - -

Dr n. med. Piotr Kolczewski konsultuje pacjentki w ramach przeprowadzanych zabiegów HIFU oraz zabiegów operacyjnych.

Cennik

KONSULTACJE
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu
220 zł
ZABIEGI
HIFU (obkurczanie pochwy, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu) - pierwszy zabieg
2900 zł
HIFU (obkurczanie pochwy, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu) - zabieg utrwalający
1500 zł

Cennik obowiązuje w Centrum Medycznym Dom Lekarski w Piastów Office Center. Promocje nie łączą się.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu?

W sprawie umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem proszę kontaktować się z p. Mirellą Łacińską 732 976 414,  mlacinska@domlekarski.pl.  Informacji udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.

W przypadku zabiegów ze znieczuleniem ogólnym prosimy o przyjście na oddział bez makijażu oraz bez zrobionych, pomalowanych paznokci (dot. głównie lakieru kolorowego, zasłaniającego płytkę paznokcia, m.in. żel, hybryda, akryl).