Masaże

Masaże w Domu Lekarskim

Dom Lekarski to znakomici lekarze, ale i również prężnie, skutecznie działająca rehabilitacja, do której należy masaż. Masaże lecznicze wykonywane są na bardzo wysokim profesjonalnym poziomie, dzięki kompleksowemu podejściu do pacjenta oraz współpracy między lekarzami a rehabilitantami w naszym ośrodku.
W naszej ofercie znajdują się takie masaże jak:

  • Masaż klasyczny (leczniczy) 
  • Masaż bańką chińską
  • Drenaż limfatyczny – przeciwobrzękowy (także kobiet po mastektomii)
  • Masaż dla kobiet w ciąży: manualny drenaż limfatyczny (przeciwobrzękowy), rozluźniający (np. ból pleców odcinka lędźwiowego); możliwy do wykonania między 4 a 8 miesiącem ciąży z zaświadczeniem od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonania masażu;
  • Fizjoterapia estetyczna twarzy – głęboki masaż mięśniowo-powięziowy twarzy, szyi i dekoltu, który powoduje lepsze ukrwienie tkanek na poziomie komórkowym, w następstwie czego skóra staje się lepiej odżywiona. Stosowany w celach leczniczych i profilaktyki przeciwstarzeniowej. Masaż wpływa na procesy naprawcze skóry, a jego głównym celem jest pobudzenie i rozluźnienie skóry twarzy, jej ujędrnienie i wygładzenie, poprawa ukrwienia i elastyczności tkanek oraz zapobieganie powstawania zmarszczek.
  • Masaż Kobido – japońska technika masażu twarzy i karku, będąca doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Szybkie i intensywne ruchy rąk powodują relaks i odprężęnie oraz efekt naturalnego liftingu. Głęboki masaż japoński Kobido wpływa korzystnie na młodszy wygląd twarzy i kondycję skóry, m.in. niweluje napięcia mięśniowe i oznaki starzenia się skóry (wygładzenie zmarszczek mimicznych), przyspiesza regenerację skóry (stymulacja kolagenu i elastyny) oraz pobudza krążenie – poprawa kolorytu skóry i owalu twarzy.
  • Refleksoterapia stóp – jako element akupresury, czyli uciskania odpowiednich receptorów na stopach; pozwala na złagodzenie bólu i leczenie różnych części ciała ponieważ istnieje wiele powiązań nerwowych pomiędzy stopami a organami wewnętrznymi (podczas masażu nerwy te są aktywowane); dotychczas akupresura znalazła swoje zastosowanie m.in. w leczeniu takich dolegliwości jak zaburzenia krążenia, niewydolność organów, czy zaburzenia psychiczne.
  • Terapia wisceralna – technika manualna oparta na głębokim masażu brzucha, który uwalnia narządy z napięć i przywraca prawidłowy stan układu trzewnego.