Chirurgia piersi

Najważniejsze informacje

  • Najczęstszym powodem dla którego kobiety decydują się na operację piersi jest niezadowolenie z ich wielkości, zmiana kształtu piersi po ciąży i karmieniu lub ich asymetria.
  • W Domu Lekarskim swoje zdrowie i wygląd powierzasz zawsze najlepszym specjalistom z doświadczeniem
  • Operacje przeprowadzane są na sali operacyjnej w europejskich standardach – cenimy Twoje bezpieczeństwo
  • Stosujemy tylko rekomendowane i certyfikowane implanty!

Chirurgia piersi

Powiększanie piersi

Zabieg
Operacja trwa od 1,5 do 2 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Implanty umieszcza się pod mięśniem lub pod gruczołem piersiowym. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu pod piersią lub wokół brodawki.
Umieszczenie implantu pod mięśniem może zmniejszyć szanse wyczuwania implantu przez skórę oraz pozwala zredukować możliwość stwardnienia tkanki otaczającej implanty. £atwiejsze jest również wykonanie badań mammograficznych. Możliwą wadą takiego umieszczenia implantu jest dłuższy czas zabiegu i rekonwalescencji.
Umieszczenie implantu pod gruczołem umożliwia skrócenie czasu zabiegu i rekonwalescencji. Wadą takiego umieszczenia może być zauważalność krawędzi implantów przez skórę. W tym przypadku badanie mammograficzne może być utrudnione.

Zalecenia po operacji
Pobyt w szpitalu jest najczęściej 1 dniowy i po usunięciu drenów pacjentka wychodzi do domu. Przez 14 dni po operacji powinno się unikać dużej aktywności. Nie podnosić ciężkich rzeczy a także unikać podnoszenia ramion do góry przez 4-6 tygodni po operacji. Natomiast bardzo ważna zaraz po operacji jest umiarkowana codzienna aktywność, ponieważ zmniejsza ona ryzyko wystąpienia zakrzepów. Do uprawiania sportu można wrócić po 6-8 tygodniach od operacji. Powrót do pracy po upływie 1 – 2 tygodni, jeżeli nie jest to praca fizyczna. Przez 6 tygodni pacjentka nosi specjalny biustonosz przez 24 godziny na dobę.

Możliwe komplikacje
Każdy chirurgiczny zabieg może być związany z komplikacjami, które pojawiają się zazwyczaj rzadko, jednak należy o nich pamiętać. Najczęściej spotykane to: krwawienie, infekcja, przerośnięta blizna, zakrzepowe zapalenie żył, zmiany czucia w okolicach operowanych (normalne czucie zazwyczaj powraca w okresie do 1 roku), powstawanie wokół protezy torebki włóknistej, powodującej stwardnienie piersi.

Czy ryzyko wystąpienia raka piersi jest większe u kobiet, które poddały się operacji wszczepienia implantów?
Implanty piersi nie mają żadnego wpływu na zachorowanie na raka piersi. Mogą one jedynie nieznacznie utrudniać USG piersi, dlatego warto poszukać dobrego specjalisty i koniecznie informować lekarza o fakcie posiadania implantów.

Czy implanty utrudniają badanie mammograficzne?
Tak, utrudniają, dlatego pacjentkom z implantami zaleca się robienie USG piersi u doświadczonego radiologa.

Czy implanty mają wpływ na możliwość karmienia piersią?
Jedynie w technice cięcia na obwodzie brodawki oraz implantu włożonego pod gruczoł kanaliki mlekowe mogą zostać uszkodzone, co może prowadzić do problemów z karmieniem. Pozostałe techniki operacyjne nie wpływają na zdolność karmienia.

Podniesienie piersi

Wraz z wiekiem, po urodzeniu dzieci, karmieniu piersią, czy w wyniku znacznej utraty masy ciała skóra traci swoją elastyczność a piersi zaczynają opadać. W celu poprawy wyglądu piersi wykonuje się zabieg ich podniesienia, polegający na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej oraz odpowiednim wymodelowaniu gruczołu piersiowego. W przypadku zaniku gruczołu, na przykład po karmieniu efekt operacji można dodatkowo poprawić stosując implanty piersiowe.

Zabieg
Operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (zazwyczaj jest to narkoza). Zabieg trwa od 1,5 do 3 godzin. Chirurg wykonuje cięcie wokół brodawki, dalej pionowo w dół i pod piersią w kształcie kotwicy. Niekiedy przy opadaniu piersi niewielkiego stopnia wystarczy cięcie wokół brodawki. Nadmiar skóry usuwa się, brodawkę wraz z otoczką przemieszcza się ku górze do nowej pozycji. Zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy od indywidualnych czynników i zaleceń chirurga.

Zalecenia po operacji
Zasinienia i obrzęk piersi utrzymują się przez kilka do kilkunastu dni. Ból po operacji nie jest dotkliwy i ustępuje po zażyciu zwykłych środków przeciwbólowych. Zaleca się noszenie specjalnego biustonosza przez całą dobę przez 6 tygodni po operacji. Szwy usuwa się po 7-14 dniach. Blizny początkowo twarde, czerwone w ciągu sześciu miesięcy do roku i stają się słabo widoczne. Należy jednak podkreślić, że nigdy nie znikają dlatego Pacjentka musi być na tyle zmotywowana do zabiegu aby mogła zaakceptować blizny pooperacyjne. Powrót do pracy w ciągu 7-14 dni. Należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i unoszenia ramion przez 4-6 tygodni. Do sportu można wrócić najwcześniej po 6-8 tygodniach. Pobyt w klinice 1-2 dni.

Możliwe komplikacje
Każdy chirurgiczny zabieg może być związany z komplikacjami które pojawiają się zazwyczaj rzadko, jednak należy o nich pamiętać.
Najczęściej spotykane to:
– krwawienie,
– infekcja,
– przerośnięta blizna,
– zakrzepowe zapalenie żył,
– zmiany czucia w okolicach operowanych, które zazwyczaj powraca w okresie do 1 roku.
Palenie papierosów znacznie spowalnia proces gojenia się ran.

Zmniejszenie piersi

Zbyt duże piersi mogą stanowić problem dla kobiety i to nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. Duże piersi odpowiedzialne są za bóle kręgosłupa, jego skrzywienie oraz powstawanie licznych odparzeń skóry.

Zabieg
Zabieg zmniejszenia piersi polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki gruczołowej oraz przeniesieniu otoczki i brodawki w prawidłowe położenie. Najczęściej wykonuje się to poprzez cięcie w kształcie kotwicy, ale możliwe są inne cięcia dobierane indywidualnie. Operacje trwa ok. 3 godzin i wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym.

Zalecenia po operacji
Pozostawia się dreny, które usuwa się po 1 dobie. Pobyt w szpitalu trwa najczęściej 1 dobę. Przez 1 miesiąc należy nosić specjalny biustonosz. Powrót do pracy jest możliwy po ok. 2 tygodniach. Dojrzewanie blizn: kilka miesięcy do roku (twarde, czerwone blizny stopniowo stają się coraz bledsze i mniej widoczne, nigdy jednak całkowicie nie znikają).

Możliwe komplikacje
Grube, szerokie blizny, brzeżna martwica skóry wymagająca korekty. Infekcje. Niejednakowy układ brodawek sutkowych. Trwała utrata czucia w brodawkach lub w piersiach.

Korekcja asymetrii piersi

Niewielka różnica w rozmiarze obu piersi jest normą. Często zdarza się, że ta różnica jest znaczna i powodująca dyskomfort kobiety. W celu zlikwidowania asymetrii wykorzystuje się plastykę powiększającą piersi mniejszej lub plastykę pomniejszającą piersi większej. Operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, pozostawia się dreny na jedną dobę. Pobyt w szpitalu trwa jedną dobę. Przez jeden miesiąc pacjentka nosi specjalny biustonosz przez 24 godziny na dobę.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Anna Aseńko - - 15:00 - 18:00 - 15:00 - 18:00
dr Piotr Burszewski 15:00 - 18:00 - - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Cennik

KONSULTACJA
Konsultacja z chirurgii plastycznej
250 zł
CHIRURGIA PIERSI
Powiększenie piersi – implanty okrągłe
15500-16500 zł*
- dopłata do implantów niestandardowej wielkości (powyżej 500 ml)
1500 zł
Powiększenie piersi – implanty anatomiczne
16500-18500 zł*
- dopłata do implantów niestandardowej wielkości (powyżej 500 ml)
1500 zł
Wymiana implantów okrągłych
16500-18000 zł*
Wymiana implantów anatomicznych
17500-19500 zł*
Lifting piersi (podniesienie)
15000-16000 zł*
Powiększenie piersi implantami okrągłymi z jednoczasowym podniesieniem
18000-20000 zł*
Powiększenie piersi implantami anatomicznymi z jednoczasowym podniesieniem
19000-21000 zł*
Wymiana implantów okrągłych z jednoczasowym podniesieniem (mastopeksją)
19000-21000 zł*
Wymiana implantów anatomicznych z jednoczasowym podniesieniem (mastopeksją)
21000-23000 zł*
Redukcja obu piersi z liftem
16000-18000 zł*
Redukcja jednej piersi
7000-9000 zł*
Korekcja brodawek piersiowych
4500 zł*
Zmniejszenie, plastyka otoczek piersiowych
6000 zł*
Powiększenie piersi własnym tłuszczem – etap I
11000 zł*
Powiększenie piersi własnym tłuszczem – kolejne etapy
8000 zł*
Powiększenie piersi implantami okrągłymi z przeszczepem tłuszczu
18000-20000 zł*
Powiększenie piersi implantami okrągłymi z przeszczepem tłuszczu
20000-22000 zł*
Korekcja piersi z plastyką brzucha (Mommy Makeover)
34000-39000 zł*
Usunięcie guzka piersi (z badaniem histopatologicznym)
1000-2000 zł*
Amputacja piersi / zmiana płci (z orzeczeniem)
9000 zł-11000 zł**
Rekonstrukcja jednej piersi po przebytej mastektomii – I etap: expander piersi
9000 zł**
Rekonstrukcja jednej piersi po przebytej mastektomii – II etap: implant piersi
8000 zł**
Symetryzacja drugiej piersi po przebytej mastektomii – podwieszenie jednej piersi z redukcją
od 10000 zł**
Symetryzacja drugiej piersi po przebytej mastektomii - podwieszenie jednej piersi z implantem okrągłym
od 10000 zł**
*Ostateczna cena zabiegu jest zawsze ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem.
**Zabiegi wykonuje dr Piotr Burszewski.
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.