Labioplastyka

Labioplastyka

Labioplastyka polega na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych większych i mniejszych. Zabieg ten kierowany jest do kobiet, które mają za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe. Przerost lub asymetria warg sromowych często utrudnia życie, powodując dyskomfort u pacjentki, przy uprawianiu sportów, np. jazda na rowerze, noszenie obcisłej bielizny czy zaburzenia w doznaniach seksualnych.

Wyróżniamy 2 rodzaje zabiegów:

  • Labioplastyka warg sromowych mniejszych. Zabieg likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
  • Labioplastyka warg sromowych większych z powodu zaniku (atrofii). Przyczyną atrofii może być utrata masy ciała lub pojawiająca się z wiekiem utrata elastyczności włókien kolagenowych w skórze. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjentki w znieczuleniu przewodowym bądź ogólnym.Podczas zabiegu wypełnia się wargi sromowe tłuszczem pacjentki, pobranym z okolicy pępkowej lub pochodnymi kwasu hialuronowego.

Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką.


Na czym polega labioplastyka? Wyjaśnia w programie „Intymne metamorfozy” Discovery Life specjalista ginekologii i położnictwa w Domu Lekarskim, dr n. med. Piotr Kolczewski . Fragment poniżej:

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Piotr Kolczewski - - 15:00 - 17:00 - -

Dr n. med. Piotr Kolczewski konsultuje pacjentki w ramach przeprowadzanych zabiegów HIFU oraz zabiegów operacyjnych