Biodro

Najważniejsze informacje

  • Nowoczesne metody leczenia i techniki operacyjne
  • Szybszy powrót do zdrowia
  • Zdolni i doświadczeni ortopedzi chirurdzy

Staw biodrowy

Staw biodrowy jest największym stawem organizmu człowieka. Jest to, podobnie jak bark, staw kulisty, zbudowany z wycinka kuli i panewki, z tą różnicą, iż w stawie biodrowym panewka jest głębsza, co powoduje mniejszy zakres ruchu, aniżeli w stawie barkowym.

Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych jest choroba zwyrodnieniowa stawu, która jest chorobą przewlekłą i postępuje wraz z wiekiem.

Procesy degeneracyjny, niszczące tkanki i kości, można opóźnić poprzez standardowe, powszechnie znane działania profilaktyczne oraz zdrowy tryb życia. Istnieją także nowoczesne sposoby leczenia wspomagające i opóźniające niszczenie stawu. Do nich należy terapia Orthokine.

Terapia Sanakin 

Terapia Sanakin to całkowicie bezpieczna, unikalna metoda leczenia bólów, skuteczna między innymi w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów. Łączy regeneracyjne działanie czynników wzrostu PRP z przeciwzapalnym działaniem antagonisty interleukiny IL-1Ra.

Wymiana stawu biodrowego, inaczej endoprotezoplastyka stawu biodrowego 

Wymiana stawu biodrowego to procedura operacyjna, podczas której zniszczony staw jest zastępowany sztucznym – endoprotezą, kombinacją plastiku i metalu. W Domu Lekarskim ortopedzi wszczepiają protezy znanej niemieckiej firmy Zimmer.

Po operacji pacjent zostaje 3-4 dni za oddziale, gdzie już następnego dnia wykonuje pierwsze ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Prawidłowy proces rehabilitacji trwa 2-3 tygodnie, podczas których pacjent ma zapewnioną opiekę fizjoterapeuty w naszym centrum medycznym.

Nasi chirurdzy mają niezbędne kwalifikacje oraz 10-letnie doświadczenie w wszczepianiu endoprotez. Zabieg wykonują bardziej skomplikowaną, lecz oszczędzającą tkanki i przez to skuteczniejszą metodą małoinwazyjną.  Zobacz poniżej krótkie video na temat ten nowoczesnej metody.

Urazy stawu biodrowego

Urazy stawu biodrowego najczęściej leczy się zachowawczo. Najważniejsza w tym wypadku jest prawidłowa diagnoza oraz rehabilitacja, prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

USG stawów biodrowych dzieci i niemowląt

W Domu Lekarskim konsultacje i diagnostykę w kierunku wad wrodzonych i rozwojowych stawów dzieci i niemowląt wykonuje doświadczony lekarz ortopeda dr Michał Chmielnicki. Pierwsze badanie kontrolne stawów biodrowych powinno być wykonane u dziecka pomiędzy 6 a 12 tygodniem życia.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Bartosz Kujawa - - - 09:00 - 14:00 -
dr n. med. Rafał Przybylski - - - - 12:00 - 14:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Bartosz Sobieski - 15:30 - 18:00 - - -
dr Bartosz Kujawa 17:00 - 19:00 - - - -
dr Piotr Rzeźnicki - - - - 12:30 - 16:30
dr Tomasz Zembrzuski 14:15 - 18:00 - - - -
dr Marcin Aloksa - - - 16:00 - 19:00 -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

PON WT ŚR CZW PT
dr Anna Szymaniak-Osipowicz 10:30 - 14:00 - - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Cennik

KONSULTACJE I BADANIA
Wizyta
200 zł
Wizyta kontrolna
150 zł
Wizyta ortopedyczna z USG
350 zł
Wizyta z USG stawów biodrowych niemowląt
180 zł
NOWOCZESNE TERAPIE I INIEKCJE
Punkcja stawu
50 zł
Terapia Sanakin 6 iniekcji do biodra (pod kontrolą USG)
5500 zł
Ostrzyknięcie płytkowymi czynnikami wzrostu PRP
1000 zł
Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym Biolevox HA
600 zł
Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym Easy Go One
700 zł
Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym ze sterydem Cingal 2 w 1
700 zł
Iniekcja Synvisc One
900 zł
Terapia komórkami macierzystymi LIPOCELL
od 8000 zł
WYMIANA STAWU BIODROWEGO (ENDOPROTEZOPLASTYKA)
Wymiana stawu biodrowego (endoprotezoplastyka)
od 23 000 zł*
*Ostateczna cena zabiegu zawsze jest ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem, zależy od rozległości zabiegu oraz stosowanych materiałów (protezy).

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować sie do zabiegu?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Anetą Kapuścińską: 664 091 750,  akapuscinska@domlekarski.pl.