Biodro

Najważniejsze informacje

  • Nowoczesne metody leczenia i techniki operacyjne
  • Szybszy powrót do zdrowia
  • Zdolni i doświadczeni ortopedzi chirurdzy

Staw biodrowy

Staw biodrowy jest największym stawem organizmu człowieka. Jest to, podobnie jak bark, staw kulisty, zbudowany z wycinka kuli i panewki, z tą różnicą, iż w stawie biodrowym panewka jest głębsza, co powoduje mniejszy zakres ruchu, aniżeli w stawie barkowym.

Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych jest choroba zwyrodnieniowa stawu, która jest chorobą przewlekłą i postępuje wraz z wiekiem.

Procesy degeneracyjny, niszczące tkanki i kości, można opóźnić poprzez standardowe, powszechnie znane działania profilaktyczne oraz zdrowy tryb życia. Istnieją także nowoczesne sposoby leczenia wspomagające i opóźniające niszczenie stawu. Do nich należy terapia Orthokine.

Terapia Sanakin 

Terapia Sanakin to całkowicie bezpieczna, unikalna metoda leczenia bólów, skuteczna między innymi w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów. Łączy regeneracyjne działanie czynników wzrostu PRP z przeciwzapalnym działaniem antagonisty interleukiny IL-1Ra.

Wymiana stawu biodrowego, inaczej endoprotezoplastyka stawu biodrowego 

Wymiana stawu biodrowego to procedura operacyjna, podczas której zniszczony staw jest zastępowany sztucznym – endoprotezą, kombinacją plastiku i metalu. W Domu Lekarskim ortopedzi wszczepiają protezy znanej niemieckiej firmy Zimmer.

Po operacji pacjent zostaje 3-4 dni za oddziale, gdzie już następnego dnia wykonuje pierwsze ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Prawidłowy proces rehabilitacji trwa 2-3 tygodnie, podczas których pacjent ma zapewnioną opiekę fizjoterapeuty w naszym centrum medycznym.

Urazy stawu biodrowego

Urazy stawu biodrowego najczęściej leczy się zachowawczo. Najważniejsza w tym wypadku jest prawidłowa diagnoza oraz rehabilitacja, prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

USG stawów biodrowych dzieci i niemowląt

W Domu Lekarskim wykonujemy konsultacje i diagnostykę w kierunku wad wrodzonych i rozwojowych stawów dzieci i niemowląt. Pierwsze badanie kontrolne stawów biodrowych powinno być wykonane u dziecka pomiędzy 6 a 12 tygodniem życia.