Biodro

Najważniejsze informacje

  • Nowoczesne metody leczenia i techniki operacyjne
  • Szybszy powrót do zdrowia
  • Zdolni i doświadczeni ortopedzi chirurdzy

Staw biodrowy

Staw biodrowy jest największym stawem organizmu człowieka. Jest to, podobnie jak bark, staw kulisty, zbudowany z wycinka kuli i panewki, z tą różnicą, iż w stawie biodrowym panewka jest głębsza, co powoduje mniejszy zakres ruchu, aniżeli w stawie barkowym.

Najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych jest choroba zwyrodnieniowa stawu, która jest chorobą przewlekłą i postępuje wraz z wiekiem.

Procesy degeneracyjny, niszczące tkanki i kości, można opóźnić poprzez standardowe, powszechnie znane działania profilaktyczne oraz zdrowy tryb życia. Istnieją także nowoczesne sposoby leczenia wspomagające i opóźniające niszczenie stawu. Do nich należy terapia Orthokine.

Terapia Sanakin 

Terapia Sanakin to całkowicie bezpieczna, unikalna metoda leczenia bólów, skuteczna między innymi w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów. Łączy regeneracyjne działanie czynników wzrostu PRP z przeciwzapalnym działaniem antagonisty interleukiny IL-1Ra.

Wymiana stawu biodrowego, inaczej endoprotezoplastyka stawu biodrowego 

Wymiana stawu biodrowego to procedura operacyjna, podczas której zniszczony staw jest zastępowany sztucznym – endoprotezą, kombinacją plastiku i metalu. W Domu Lekarskim ortopedzi wszczepiają protezy znanej niemieckiej firmy Zimmer.

Po operacji pacjent zostaje 3-4 dni za oddziale, gdzie już następnego dnia wykonuje pierwsze ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Prawidłowy proces rehabilitacji trwa 2-3 tygodnie, podczas których pacjent ma zapewnioną opiekę fizjoterapeuty w naszym centrum medycznym.

Nasi chirurdzy mają niezbędne kwalifikacje oraz 10-letnie doświadczenie w wszczepianiu endoprotez. Zabieg wykonują bardziej skomplikowaną, lecz oszczędzającą tkanki i przez to skuteczniejszą metodą małoinwazyjną.  Zobacz poniżej krótkie video na temat ten nowoczesnej metody.

Urazy stawu biodrowego

Urazy stawu biodrowego najczęściej leczy się zachowawczo. Najważniejsza w tym wypadku jest prawidłowa diagnoza oraz rehabilitacja, prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

USG stawów biodrowych dzieci i niemowląt

W Domu Lekarskim konsultacje i diagnostykę w kierunku wad wrodzonych i rozwojowych stawów dzieci i niemowląt wykonuje doświadczony lekarz ortopeda dr Michał Chmielnicki. Pierwsze badanie kontrolne stawów biodrowych powinno być wykonane u dziecka pomiędzy 6 a 12 tygodniem życia.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Bartosz Kujawa - - - 09:00 - 14:00 -
dr n. med. Rafał Przybylski - - - - 12:00 - 14:00

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Bartosz Sobieski - 15:30 - 18:00 - - -
dr Bartosz Kujawa 17:00 - 19:00 - - - -
dr Piotr Rzeźnicki - - - - 12:30 - 16:30
dr Tomasz Zembrzuski 14:15 - 18:00 - - - -
dr Marcin Aloksa - - - 16:00 - 19:00 -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

PON WT ŚR CZW PT
dr Anna Szymaniak-Osipowicz - - 14:00 - 17:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Jak przygotować sie do zabiegu?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Anetą Kapuścińską: 664 091 750,  akapuscinska@domlekarski.pl.