Stomatologia cyfrowa 3D

Najważniejsze informacje

 • Nowość! Stomatologia komputerowa 3D to alternatywa dla tradycyjnego leczenia protetycznego zębów, nowa jakość i przyszłość dla stomatologii.
 • Skanowanie zębów urządzeniem Medit i500 z zastosowaniem technologii cyfrowej CAD/CAM i kamerą wewnątrzustną 3D pozwala na proces odbudowy protetycznej zębów praktycznie z dnia na dzień.
 • Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu stomatologii cyfrowej w szybki i łatwy sposób wypełnisz nieestetyczne luki w uzębieniu.
  By cieszyć się pięknym uśmiechem! 🙂
Stomatologia cyfrowa 3D – szybkość, wygoda i precyzja

skanowanie-cyfrowe-zębów-protetyka-3dSkanowanie komputerowe CAD/CAM polega na wprowadzeniu przez lekarza stomatologa do jamy ustnej pacjenta specjalnego skanera wewnątrzustnego Medit i500, który pozwala uzyskać przestrzenny obraz zębów. Minikamera umieszczona na końcówce skanera w celu odtworzenia zęba wykonuje serię zdjęć jego otoczenia, dzięki czemu można uzyskać trójwymiarowy obraz zgryzu pacjenta.

Skaner generuje dokładny, trójwymiarowy obraz na ekranie komputera, który można precyzyjnie oglądać z każdej strony. Takie rozwiązanie stwarza pacjentowi możliwość obejrzenia przyszłego uzębienia. Stomatolog na podstawie wprowadzonych danych może zaprojektować wspólnie z pacjentem kształt uzupełniania protetycznego oraz na bieżąco kontrolować cały proces projektowania i rekonstrukcji zębów (m.in. położenie, wysokość zęba, punkty styczne, głębokość bruzd). Powstały model cyfrowy pomaga wykonać odbudowę ceramiczną przez maszynę frezującą.

Skanowanie cyfrowe zębów. Dlaczego warto?

skanowanie-cyfrowe-zębów-protetyka-3d

Koniec problemów z ubytkami w jamie ustnej! Odkryj zalety stomatologii cyfrowej*:

 1. Komfort pacjenta – skanowanie jest bezbolesne i nie trzeba pobierać tradycyjnych wycisków, które bywają nieprzyjemne.
 2. Oszczędność czasu – zastosowanie technologii CAD/CAM pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na gotową koronę.
 3. Wysoka jakość wykonania, trwałość– korona wykonana z bloku monolitycznego jest trwalsza i twardsza.
 4. Niezwykła precyzja – bloczek jest frezowany automatycznie z modelu cyfrowego dlatego jest o wiele bardziej precyzyjny.
 5. Dokładność skanera – 20 mikronów nieosiągalna dla ludzkiego oka i ręki i uzyskanie cyfrowego modelu w komputerze z 30x powiększeniem.
 6. Proces kontrolowany na bieżąco – możliwość wprowadzenia poprawek oszlifowanego zęba (eliminacja podcieni, za małych odległości) na bieżąco, co wyklucza popełnienie błędu.
 7. Powtarzalność.
 8. Naturalność, estetyczny wygląd – odbudowy pełnoceramiczne zębów wykonane są z jednorodnych, homogennych bloczków porcelanowych, które podnoszą jakość całego procesu i zadowolenie pacjenta.

*Zdjęcie poglądowe. Skany cyfrowe wykonywane są obecnie z zastosowaniem specjalnych środków ochrony, tj. m.in. maseczki, fartuchy i rękawiczki.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu 3D. Rozwiązania technologii CAD/CAM

Nowa jakość leczenia protetycznego. W systemie CAD/CAM wykonuje się uzupełnienia protetyczne 3D, takie jak:

 • korony pełnoceramiczne,
 • licówki projektowane cyfrowo,
 • mosty porcelanowe na cerkonie,
 • uzupełnienia inlay/onlay,
 • odbudowy protetyczne na implantach,
 • łączniki
 • oraz cyfrowy Wax-up, czyli wizualizację uśmiechu 3D.

Cyfrowy Wax-up to gwarancja pięknego uśmiechu, bo dzięki tej metodzie leczenie protetyczne jest w pełni przewidywalne. Pacjenci, którzy widzą spodziewany efekt estetyczny, mogą podjąć świadomą decyzję przed rozpoczęciem leczenia.

Uwaga! W ramach stomatologii cyfrowej wykonujemy tylko protezy zębowe stałe (nie wykonujemy protez zębowych ruchomych).

Popraw w krótkim czasie wygląd Twoich zębów. Pozwól nam indywidualnie zaprojektować Twój uśmiech!

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Natalia Idźkowska 09:00 - 15:00 10:00 - 19:00 - 09:00 - 18:00 -
dr Anna Lipińska - - 12:00 - 16:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.