Leczenie nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - co to jest?

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu to dolegliwość, z którą boryka się ponad 3 mln Polaków, z czego większość stanowią Panie – ma to związek z przyczyną powstawania wysiłkowego nietrzymania moczu;
  • do głównych przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu należą osłabienie mięśni dna macicy oraz mięśni zwieracza cewki moczowej – najczęściej ulegają one osłabieniu po porodach siłami natury, a także z powodu postępujących z wiekiem zmian hormonalnych;
  • objawy, które pojawiają się przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, to wyciek małych partii moczu podczas nawet niewielkiego wysiłku jak np. kichnięcie, podskok, czy kichnięcie;
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu może być z powodzeniem leczone metodami zabiegowymi dostępnymi w Domu Lekarskim – OTVT i TOT;

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

TOT

Najczęściej w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu stosuje się taśmy syntetyczne, których zadaniem jest podtrzymanie odpowiedniego kąta cewki moczowej. W metodzie TOT taśma wprowadzana jest przez nacięcia w pachwinach. Z czasem taśma przerasta tkankami pacjentki, dzięki czemu stymulowana jest miejscowa produkcja kolagenu. Cewka moczowa uzyskuje podparcie, co zapobiega wyciekowi moczu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, trwającym zazwyczaj około kilkanaście minut. Po samym zabiegu pacjentka zostaje na dobę na oddziale szpitalnym, a w trakcie rekonwalescencji zaleca się unikania wysiłku fizycznego, dźwigania, a także kaszlu – jeśli więc pojawi się przeziębienie, należy zażywać leki powstrzymujące kaszel. Ma to wspomóc wgojenie się taśmy i zabezpieczyć przez nawrotem dolegliwości. Przez okres 6 tygodni nie można również współżyć.

 

OTVT

Zabieg O.T.V.T polega na podwieszeniu środkowego odcinka cewki moczowej za pomocą specjalnej, beznapięciowej taśmy polipropylenowej. Zabieg ten umożliwia odtworzenie fizjologicznego kąta pęcherzowo-cewkowego. Ma on na celu korektę elementów podwieszających macicę, pęcherz oraz cewkę moczową. Operacja ta wykonywana jest w przypadkach pierwotnego i nawrotowego nietrzymania moczu. Może być również skojarzona z innymi operacjami ginekologicznymi.

O.T.V.T. jest metodą małoinwazyjną, przeprowadzaną w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Zabieg ten charakteryzuje się niewielką liczbą powikłań oraz skróconym czasem rekonwalescencji. Średni czas trwania takiego zabiegu wynosi 20-30 min. Efekt operacji jest natychmiastowy, a długoterminowa skuteczność sięga 90%.

Podobnie jak w przypadku zabiegu TOT, rekonwalescencja trwa kilka tygodni, podczas których należy unikać wysiłku fizycznego, dźwigania a także przez około 6 tygodni – współżycia.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Piotr Kolczewski - - 15:00 - 17:00 - -
dr n. med. Dariusz Kuligowski 09:20 - 11:00 - - - -

Dr n. med. Piotr Kolczewski konsultuje pacjentki w ramach przeprowadzanych zabiegów HIFU oraz zabiegów operacyjnych

Cennik

WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU
Konsultacja przedzabiegowa
220 zł
Operacje pętlowe w wysiłkowym nietrzymaniu moczu
6000 - 8000 zł + koszt taśmy
*Ostateczna cena zabiegu ustalana jest zawsze indywidualnie po konsultacji lekarskiej
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty. MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70 albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.

Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.

Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.

Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.