Face lifting

Najważniejsze informacje

  • Lifting twarzy nie zatrzymuje procesu starzenia, ale opóźnia pojawianie się jego efektów i daje długotrwałe rezultaty
  • Lifting sprawia, że pacjent wygląda na młodszego i bardziej wypoczętego
  • Dobrze wykonany lifting nie daje efektu maski, a efekt odmłodzenia – naszym lekarzom możesz zaufać!

Facelifting  (ang. podniesienie, retusz twarzy) to jeden z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej. Chirurg „wygładza” twarz usuwając nadmiar skóry, tkanki podskórnej oraz napinając powięzi (SMAS).

Zabieg może być wykonywany jako pełen lifting twarzy, który obejmuje część twarzy pod oczami i szyję lub jako mini lifting twarzy, który polega na korekcie twarzy w okolicy żuchwy. W celu uzyskania najbardziej satysfakcjonujących rezultatów lifting twarzy może być połączony z operacją korekty powiek i podniesieniem brwi.

Należy pamiętać, że sam Face lifting nie powstrzymuje procesów starzenia, ale daje efekt znaczącego odmłodzenia, stąd najlepszymi kandydatami do poddania się zabiegowi są zarówno kobiety jak i mężczyźni w dojrzałym wieku.

Jak wygląda zabieg?

Operacja jest wykonywana zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 60-90 minut. Skóra jest naciągana a jej nadmiar usuwany. Typowe nacięcia są usytuowane na granicy włosów lub we włosach, przed i za małżowiną uszną. Przy liftingu szyi, również cięcie pod brodą. Po wygojeniu blizny stają się praktycznie niewidoczne (najdłużej zanika blizna umiejscowiona przed uchem)

Jak przygotować się do zabiegu?

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych (morfologia, czas krzepnięcia, czas krwawienia).W okresie 2 tygodni przed zabiegiem Pacjent nie powinien zażywać aspiryny, paracetamolu oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Należy również odstawić takie preparaty jak: witamina E, Omega 3, tabletki czosnkowe, zioła. Dla osób palących zalecane jest odstawienie palenia na 4 tygodnie przed zabiegiem. Zaleca się spożywanie witaminy C minimum tydzień przed planowanym zabiegiem

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Pacjent pozostaje w klinice 2-3 doby. Powrót do pracy następuje po około 14 dniach.

Zakładany jest specjalny opatrunek zabezpieczający miejsca nacięć. Pacjent nosi opatrunek do 2 tygodni. Szwy usuwane są po 7-10 dniach od zabiegu. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Powrót do normalnej aktywności fizycznej sportu po 2-6 tygodniach. Pacjent przez pierwsze tygodnie po operacji powinien unikać słońca i przegrzania, wyziębienia organizmu, wysuszania skóry.

Jakie mogą wystąpić odczucia po zabiegu?

Po zabiegu może dojść do obrzęku, niewielkich wycieków krwi oraz narastania uczucia napięcia za uszami. Normalny wygląd twarzy uzyskuje się po około 10 dniach, całkowite gojenie trwa około 1 miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po trzech miesiącach.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Anna Aseńko - - 15:00 - 18:00 - 15:00 - 18:00
dr Piotr Burszewski 15:00 - 18:00 - - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. 

Cennik

KONSULTACJA
Konsultacja z chirurgii plastycznej
250 zł
FACE LIFTING
Lifting środkowej części twarzy i szyi
17000 zł*
Wtórny lifting twarzy
od 19000 zł*
Lifting szyi
10000 zł*
Lifting czoła
11000 zł*
Skroniowy lifting brwi
9000 zł*
Minilifting twarzy
11000 zł*
Liposukcja podbródka
3500 zł*
Redukcja torebki Bichata
6000 zł*
Lipofilling twarzy
6000 zł*
Lipofilling wybranych części twarzy
3500 zł*
Podniesienie wargi górnej (Bullhorn lip lift, zabieg Hinderera)
6500 zł*
*Ostateczna cena zabiegu jest zawsze ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem.
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.