Face lifting Szczecin

Na czym polega face lifting (lifting twarzy)?

  • face lifting SzczecinLifting twarzy nie zatrzymuje procesu starzenia, ale opóźnia pojawianie się jego efektów i daje długotrwałe rezultaty.
  • Lifting sprawia, że pacjent wygląda na młodszego i bardziej wypoczętego.
  • Dobrze wykonany lifting nie daje efektu maski, a efekt odmłodzenia – naszym lekarzom możesz zaufać!

Facelifting  (ang. podniesienie, retusz twarzy) to jeden z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej. Chirurg „wygładza” twarz usuwając nadmiar skóry, tkanki podskórnej oraz napinając powięzi (SMAS).

Zabieg może być wykonywany jako pełen lifting twarzy, który obejmuje część twarzy pod oczami i szyję lub jako mini lifting twarzy, który polega na korekcie twarzy w okolicy żuchwy. W celu uzyskania najbardziej satysfakcjonujących rezultatów lifting twarzy może być połączony z operacją korekty powiek i podniesieniem brwi.

Należy pamiętać, że sam Face lifting nie powstrzymuje procesów starzenia, ale daje efekt znaczącego odmłodzenia, stąd najlepszymi kandydatami do poddania się zabiegowi są zarówno kobiety jak i mężczyźni w dojrzałym wieku.

 

Jak wygląda zabieg?

Operacja jest wykonywana zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 60-90 minut. Skóra jest naciągana a jej nadmiar usuwany. Typowe nacięcia są usytuowane na granicy włosów lub we włosach, przed i za małżowiną uszną. Przy liftingu szyi, również cięcie pod brodą. Po wygojeniu blizny stają się praktycznie niewidoczne (najdłużej zanika blizna umiejscowiona przed uchem)

Jak przygotować się do zabiegu?

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych (morfologia, czas krzepnięcia, czas krwawienia).W okresie 2 tygodni przed zabiegiem Pacjent nie powinien zażywać aspiryny, paracetamolu oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Należy również odstawić takie preparaty jak: witamina E, Omega 3, tabletki czosnkowe, zioła. Dla osób palących zalecane jest odstawienie palenia na 4 tygodnie przed zabiegiem. Zaleca się spożywanie witaminy C minimum tydzień przed planowanym zabiegiem

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Pacjent pozostaje w klinice 2-3 doby. Powrót do pracy następuje po około 14 dniach.

Zakładany jest specjalny opatrunek zabezpieczający miejsca nacięć. Pacjent nosi opatrunek do 2 tygodni. Szwy usuwane są po 7-10 dniach od zabiegu. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Powrót do normalnej aktywności fizycznej sportu po 2-6 tygodniach. Pacjent przez pierwsze tygodnie po operacji powinien unikać słońca i przegrzania, wyziębienia organizmu, wysuszania skóry.

Jakie mogą wystąpić odczucia po zabiegu?

Po zabiegu może dojść do obrzęku, niewielkich wycieków krwi oraz narastania uczucia napięcia za uszami. Normalny wygląd twarzy uzyskuje się po około 10 dniach, całkowite gojenie trwa około 1 miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po trzech miesiącach.