Implanty zębów

Najważniejsze informacje

Ubytki w uzębieniu, czyli dlaczego nie warto zwlekać z uzupełnieniem brakującego zęba?

implanty-stomatologiczne-StraumannBrak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem zarówno natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym). Brak zęba prowadzi do zaniku kości oraz utraty kolejnych zębów.

  • Zęby przenoszą siły żucia na kości szczęki, co przyczynia się do utrzymania jej w zdrowiu i prawidłowym kształcie.
  • Gdy utracisz jeden lub kilka zębów, siły żucia ustają i kość może powoli zanikać. Z biegiem czasu powoduje to zmianę profilu i wyglądu twarzy.
  • Implanty zapobiegają postępowi tego procesu poprzez imitację działania naturalnego korzenia zęba.

implanty-stomatologiczne-StraumannCo to jest implant stomatologiczny?

Implant stomatologiczny to niewielka śrubka, wykonana z połączenia tytanu i cyrkonu, która zastępuje naturalny korzeń zęba.

Implanty stomatologiczne stanowią bazę, na której zostaje odbudowana:

  • pojedyncza korona
  • most oparty na implantach
  • proteza

Dlaczego implanty są najlepszym rozwiązaniem?

implanty-stomatologiczne-straumann1. Stanowią jedność z Twoim ciałem.
Korona oparta na implancie funkcjonuje i wygląda jak naturalny ząb.

2. Poprawiają jakość Twojego życia.
Możesz czuć się zupełnie swobodnie jedząc, śmiejąc się i rozmawiając.

3. Zachowują naturalny wygląd twarzy.
Implanty przenoszą siły żucia na kości szczęki, dzięki czemu kość nie ulega zanikowi i jest zachowany naturalny kształt twarzy.

4. Twoje zęby nie muszą być oszlifowane.
Dzięki umieszczeniu implantu, powierzchnia zębów sąsiadujących pozostaje nienaruszona.

5. Są gwarancją jakości i niezawodności.
Szwajcarski system Straumann jest światowym liderem w dziedzinie implantów stomatologicznych. Ich jakość jest potwierdzona wieloletnimi badaniami naukowymi.

Jak przebiega implantacja i proces leczenia?

5 kroków do uzupełnienia ubytków w uzębieniu:

1: Diagnoza i podjęcie decyzji wspólnie z  lekarzem.

2: Implantacja – implant zostaje wszczepiony w znieczuleniu miejscowym.

3: Okres gojenia – implant integruje się z kością.

4: Skanowanie cyfrowe zębów w celu zamocowania ostatecznej odbudowy protetycznej – korony lub protezy.

5: Opieka pozabiegowa.

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka szczęśliwego człowieka. Produkty, jakie oferuje współczesny rynek w dziedzinie implantologii, są w stanie w bezpieczny i trwały sposób uzupełnić braki, a jednocześnie zagwarantować estetykę i zdrowie tak istotnego pod kątem estetycznym i funkcjonalnym narządu, jakim jest jama ustna.

W Domu Lekarskim oprócz implantów firmy Straumann oferujemy implanty firmy MIS SEVEN.

implanty-stomatologiczne-MIS-SEVENSystem implantologiczny MIS SEVEN został opracowany z precyzją w każdym jego detalu. W sposób szybki i trwały integruje się z kością. Chropowatość powierzchni oraz mikrogeometria tytanu zwiększa powierzchnię kontaktu kości z implantem, co prowadzi do polepszenia stabilizacji implantu. Surowiec wykorzystany do produkcji MIS SEVEN to stop tytanu Ti-6Al-4V ELI (klasa 23), który gwarantuje wzmocnienie wytrzymałości mechanicznej i skuteczne uodpornienie implantu na uszkodzenia związane
ze standardowym użytkowaniem.

Połączenie unikalnych cech MIS SEVEN pozwala zapewnić powodzenie wszczepu i lepsze wyniki estetyczne przy zwiększonym zachowaniu kości.

 

 

PRP – osocze bogatopłytkowe po zabiegu wszczepiania implantu

PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe to technologia stosowana w wielu dziedzinach medycyny – również w stomatologii. Jest to koncentrat płytek krwi własnej pacjenta, która jest odwirowywana i izoluje się z niej płytki. Dzięki temu, że jest to materiał własny pacjenta nie występują reakcje alergiczne ani infekcje.

Dlaczego PRP przy implantach? Dzięki PRP możemy ​w sposób naturalny i biozgodny zregenerować naruszone tkanki dziąsła, pobudzić komórki do regeneracji. Skraca się zatem czas leczenia i dziąsło szybciej powraca do stanu sprzed zabiegu, a implant ma lepsze podłoże do zakorzenienia.

Jak wygląda zabieg z użyciem PRP?
Tuż przed wykonaniem zabiegu pobierana jest krew własna pacjenta. Nie trzeba być specjalnie przygotowanym do pobrania – pacjent nie musi być na czczo. Przeciwwskazaniem są leki rozrzedzające krew, np. aspiryna. Po pobraniu krwi, jest ona odwirowywana, czyli specjalnie preparowana, aby odzyskać z niej najbardziej wartościowe komórki (Platelet Rich Plasma). Pozyskane komórki w postaci osocza bogatopłytkowego są wstrzykiwane w miejsce, gdzie lekarz wcześniej wprowadził implant.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Renata Samulak - - 09:00 - 15:00 - -
dr Robert Czekaj - - 09:00 - 11:00 - 13:00 - 19:00
dr Robert Czekaj - - 16:00 - 20:00 - 13:00 - 19:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. O dostępność terminów prosimy pytać w rejestracji telefonicznej, tel. 91 469 22 82.

*dr Robert Czekaj w środy przyjmuje naprzemiennie w godz. 9:00-11:00 i 16:00-20:00 oraz w wybrane soboty w godz. 10:00-15:00 – o bieżący grafik prosimy pytać w rejestracji lub telefonicznie (91 469 22 82)