Ginekologiczne zabiegi laserowe FOTONA

Najważniejsze informacje

Zabiegi z zakresu ginekologii i ginekologii estetycznej w ośrodku Domu Lekarskiego w Piastów Office Center wykonują lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem operacyjnym, również w nowoczesnych technikach zabiegowych.

Stosowany przy zabiegach najnowszej generacji laser Fotona, posiada lepsze parametry i możliwości zabiegowe niż wypromowany laser Mona Lisa Touch. Zabiegi laserem Fotona Spectro SP należą do nieinwazyjnych. Skuteczne działanie lasera opiera się na energii cieplnej, nie dochodzi do uszkodzeń tkanek, ani jakiegokolwiek krwawienia, w związku z tym tkanki regenerują się bardzo szybko.

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera Fotona:

 • Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
 • Regeneracja pochwy (rewitalizacja błony śluzowej pochwy)
 • Zabiegi łączące oba cele – odmłodzenie pochwy oraz likwidację problemów z nietrzymaniem moczu. 
 • Ujędrnianie warg sromowych

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Inconti Lase®

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet w różnym wieku i stanowi on dużą uciążliwość w codziennym funkcjonowaniu. Podczas wykonywania zwykłych czynności, jak dźwiganie, kichnięcie, kaszel czy śmiech, dochodzi do mimowolnego, niekontrowanego „uciekania” moczu.

Leczenie laserowe Inconti Lase®

Inconti Lase® to nowatorska, unikalna, nieinwazyjna terapia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Er. YAG (erbowo-yagowym). Wiązka laserowa pobudza neokolagenezę w sposób bezpieczny, powodując zwiększenie napięcia przedniej ściany pochwy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu i pośrednio zmniejsza kąt nachylenia cewki moczowej, przywracając w ten sposób jej prawidłowe funkcjonowanie.

Uzyskanie kontroli nad czynnościami fizjologicznymi następuje stopniowo, a pierwsze efekty zauważalne są po miesiącu od zabiegu.

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, a pacjentka może wrócić do codziennego życia bezpośrednio po nim (należy unikać kontaktów intymnych i wysiłku fizycznego przez 7-10 dni po zabiegu). Efekty są długotrwałe, a każdy zabieg przynosi pozytywne rezultaty.

Zabieg laserowy jest bezpieczny, bezkrwawy, bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji.

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Syndrom wysiłkowego nietrzymania moczu wynika z nieprawidłowego zamykania cewki moczowej, powodowanego uszkodzeniem bądź osłabieniem mięśni dna miednicy mniejszej, zwanych mięśniami Kegla. Problem objawia się mimowolnym popuszczaniem moczu przy wysiłku, kaszlu czy podczas kichnięcia, kiedy w obszarze miednicy dochodzi do skurczu mięśni. Siła mięśni Kegla słabnie u kobiet, które:

 • rodziły więcej niż jeden raz,
 • weszły w okres menopauzy, tj. po 45. roku życia (niedobory hormonalne),
 • przeszły zabiegi operacyjne układu moczowo-płciowego,
 • mają wrodzoną wadę tkanki łącznej,
 • przechodziły radioterapię.

Poród powoduje bezpośrednie uszkodzenie mięśni miednicy. W wielu przypadkach jest to pierwotna przyczyna rozwinięcia problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Problem pogłębiać mogą dodatkowe czynniki, takie jak m.in. predyspozycje genetyczne, warunki anatomiczne, otyłość, zakażenia dróg moczowych czy choroby neurologiczne (stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona itp.). Choć częstotliwość występowania WNM wzrasta wraz z wiekiem, problem ten dotyczy również szerokiej grupy kobiet młodych. Szacuje się, że co siódma kobieta w wieku powyżej 20 lat zmaga się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Nieleczone WNM znacząco obniża codzienny komfort życia kobiety. Może też powodować nawracające zapalenie układu moczowego i dróg rodnych. W rozpoznaniu wysiłkowego nietrzymania moczu wykonuje się badania umożliwiające ocenę stopnia nietrzymania moczu, np. próbę Bonneya czy testy podpaskowe.

Jak leczy się WNM?

Jedną z metod nieinwazyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest laseroterapia. W zabiegu wykorzystywany jest laser Er. YAG, który zapewnia osiągnięcie głębokich kontrolowanych efektów termalnych w tkankach, przy zachowaniu maksymalnego komfortu pacjentki. Energia laserowa ukierunkowana jest na przednią ścianę pochwy, gdzie oddziałuje na błonę śluzową i powięź łonowo-szyjkową prowadząc do obkurczenia kolagenu w śluzówce. Podczas obkurczania tkanek zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, dzięki czemu powraca ona do prawidłowego funkcjonowania.

Zabiegowi poddawane są przedsionek, wejście i kanał pochwy. Laseroterapia pozwala na stopniowe odzyskanie kontroli nad utrzymaniem moczu, wraz z procesem odbudowy włókien kolagenowych w tkankach. Na pełen efekt trzeba poczekać około miesiąca. W razie konieczności zabieg można powtórzyć, choć w przeważającej liczbie przypadków wystarcza jeden raz. Atutem tego rozwiązania jest brak bólu, krwawienia i konieczności hospitalizacji. Jeszcze tego samego dnia po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennych aktywności, jednak zaleca się zachowanie abstynencji seksualnej przez okres około 7-10 dni. Przez pierwsze dni po zabiegu może być konieczne noszenie podpasek higienicznych na wypadek wystąpienia przesięku surowiczego.

Profilaktyka

Mięśnie Kegla są podatne na ćwiczenia, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie profilaktyczne, które może stosować każda kobieta. Warto rozpocząć jak najszybciej, jeszcze w młodym wieku. Dobra kondycja mięśni dna miednicy w przyszłości może ułatwić poród, pomóc w szybszym odzyskaniu formy po urodzeniu dziecka i uniknąć takich problemów jak wysiłkowe nietrzymanie moczu czy wypadanie macicy. Wzmacnianie tych mięśni sprzyja też poprawie satysfakcji z życia seksualnego. Ciąża i poród to czas w życiu kobiety, w którym mięśnie dna miednicy są szczególnie narażone na przeciążenia i urazy. Szczególnie w czasie ciąży warto poświęcić kilka minut dziennie na ćwiczenia, które można wykonywać praktycznie w dowolnym momencie i pozycji. Wystarczy codziennie przez kilka, kilkanaście minut naprzemiennie napinać i rozluźniać mięśnie okolic pochwy i krocza, jednak bez napinania mięśni pośladków i brzucha. Mięśnie dna miednicy można rozpoznać, próbując przerwać strumień podczas oddawania moczu. Ćwiczenia trzy razy dziennie po pięć minut wkrótce przyniosą zauważalne rezultaty.

Profilaktyka zmniejsza ryzyko, lecz nie gwarantuje, że problem nie wystąpi. Specjaliści Centrum Medycznego Dom Lekarski prowadzą diagnostykę i leczenie pacjentek zmagających się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu.


Laserowe obkurczanie pochwy - Intima Lase®

Zespół rozluźnienia pochwy stanowi bardzo poważny problem u wielu kobiet, między innymi po porodzie i w menopauzie. Przekłada się on nie tylko na pożycie seksualne, ale również inne dolegliwości powodowane suchością pochwy, na przykład częstsze infekcje.

Laserowy zabieg Intima Lase®

W literaturze można spotkać również inne określenia zabiegu obkurczania pochwy, takie jak: lifting, obkurczanie, odmładzanie, rewitalizacja czy regeneracja pochwy.
Głównym celem zabiegu jest poprawa funkcjonowania pochwy.

Podczas zbiegu Intima Lase® ginekolog wiązką energii cieplnej delikatnie pobudza błonę śluzową ścian pochwy, co powoduje ich napięcie i obkurczanie, przywraca naturalne pH oraz pobudza kolagen do odbudowy, przywracając jędrność i prawidłowe funkcjonowanie tkanek.

Procedura jest całkowicie bezpieczna, bezkrwawa, trwa krótko i nie jest bolesna. Pacjentki mogą wrócić do codziennych czynności następnego dnia.

Rezultat po jednym zabiegu to ujędrniony kanał pochwy, co przekłada się na poprawę jakości życia oraz większa satysfakcję seksualną. Zabieg ten równocześnie może zapobiegać wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.


Laserowe wybielanie okolic intymnych

Wargi sromowe i odbyt to okolice narażone na przebarwienia, najczęściej występujące po porodzie. Taki wstydliwy problem może powodować kompleksy, negatywnie wpływając na jakość życia seksualnego.

Na czym polega rozjaśnianie miejsc intymnych przy użyciu lasera Fotona?

Wybielanie warg sromowych i odbytu to coraz bardziej popularny trend w ginekologii estetycznej. Dzięki zabiegowi przy użyciu lasera Fotona możliwy jest efekt ujędrnienia i odmłodzenia okolic intymnych. Zabieg jest bezpieczny i trwa ok. 20 min, polega na naświetleniu okolicy wiązką laserową, która rozjaśnia skórę.

Po zabiegu Pacjentka może odczuwać dyskomfort, dlatego wybielanie odbywa się przy użyciu miejscowego znieczulenia maścią. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się nawilżanie okolic intymnych, a dla osiągnięcia pożądanych rezultatów wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach czasowych, przez co będą wyraźnie jaśniejsze.

Inne zabiegi

Nasi lekarze wykonują inne zabiegi z zakresu:

Ginekologii:

 • Laserowe usunięcie nadżerki
 • Laserowe usunięcie zmian ze sromu
 • Wyłyżeczkowanie kanału jamy macicy

CO TO JEST GINEKOLOGIA ESTETYCZNA?

Ginekologia estetyczna to nowa dziedzina w medycynie, która pozwala poprawić wygląd i funkcję narządów rodnych u kobiety w każdym wieku. Często brak akceptacji wyglądu swoich narządów rodnych, ma wpływ na jakość życia seksualnego, jak i na ogólne samopoczucie kobiety.

Ginekologia estetyczna daje możliwość wykonania nowoczesnych, prostych, bezpiecznych zabiegów, zabiegów bezinwazyjnych, co daje Pacjentce możliwość unikania okresu rekonwalescencji oraz ryzyka wystąpienia powikłań pooperacyjnych. Należą do nich zabiegi laserowe, wypełnianie i rewitalizacja zewnętrznych narządów płciowych, poprawa punktu G.

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA kierowana jest do kobiet z problemami:

 • cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • nie w pełni usatysfakcjonowanych wyglądem swoich zewnętrznych narządów płciowych,
 • po porodach,
 • niezadowolonych z pożycia seksualnego.

Przed zabiegami przeprowadzany jest dokładny wywiad ginekologiczny oraz badanie ginekologiczne, aby nasze Pacjentki czuły się bezpieczne i aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Powiększanie punktu G

Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie punktu G.

Punkt G to jedna z najbardziej erogennych stref ciała kobiety często wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia tego miejsca oraz do obniżenia liczby receptorów czuciowych odbierających bodźce rozkoszy.
Zabieg polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsce na ścianie przedniej pochwy kwasu hialuronowego, co daje uwydatnieniu punktu G przez co jest on mocniej stymulowany podczas stosunku co skutkuje mocniejszymi i intensywniejszymi doznaniami.

Zabieg jest nie bolesny, krótko trwający, po 4 godzinach można podjąć współżycie, efekt utrzymuje się od 1-2 lat od zabiegu.