Plastyka brzucha

Najważniejsze informacje

  • plastyka brzucha pozwala odzyskać płaski, gładki brzuch;
  • w zależności od stopnia rozległości zabiegu trwa od od 3-5 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym;
  • nasi chirurdzy przeprowadzili wiele operacji plastyki brzucha, dzięki czemu możesz ufać ich ogromnemu doświadczeniu.

Wraz z wiekiem, spadkiem masy ciała i po przebytych ciążach, skóra i mięśnie brzucha tracą swoją elastyczność i sprężystość. Aby ponownie cieszyć się jędrnym i kształtnym brzuchem chirurg plastyk może zalecić wykonanie abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha.
Celem operacji jest usuniecie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w środkowej i dolnej części brzucha. Podczas operacji bardzo często należy odessać nadmiar tłuszczu oraz wzmocnić mięśnie ściany brzucha. Rodzaj plastyki brzucha, potrzebę wzmocnienia mięśni oraz liposukcji omawia się z pacjentem w czasie konsultacji. Efekt zabiegu: spłaszczony oraz prawidłowo napięty brzuch.

Jak wygląda zabieg?

Operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3 godzin. Cięcia chirurgiczne zlokalizowane są wokół pępka i w dole brzucha, czasami konieczne jest pionowe cięcie łączące pępek z cięciem poprzecznym. Najczęściej wykonuje się cięcie w kształcie kotwicy, które sięga od jednego kolca biodrowego do drugiego. Powłoki brzuszne odwarstwia się na całej powierzchni aż do dolnych żeber, mięśnie zbliża się a nadmiar tkanki tłuszczowej wycina, tworzy się też nowe miejsce na pępek. Czasami wystarczy jedynie korekcja dolnej części brzucha (poniżej pępka). Zabieg w wybranych przypadkach można połączyć z liposukcją (duży obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową).

Jak przygotować się do operacji?

Niezbędne badania:
– badanie krwi: morfologia krwi, czas krwawienia, czas krzepnięcia,
– badanie EKG (bez opisu).
Zalecane:
– dobry stan zdrowia,
– tydzień przed operacją nie należy przyjmować aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi. Należy odstawić również takie preparaty jak: witamina E, Omega 3, tabletki czosnkowe.
– 4 tygodnie przed operacją należy przestać palić,
– 6 godzin przed planowaną operacją całkowity zakaz jedzenia i picia (w tym także żucia gumy),
– zmycie makijażu przed zabiegiem.

Jakie są zalecenia po operacji?

Pacjent pozostaje w klinice 1-3 dni .W pierwszej dobie po zabiegu pacjent musi leżeć. Drugiego dnia usuwa się dreny i rozpoczyna się stopniowe uruchamianie pacjenta Przez 14 dni po operacji powinno się unikać dużej aktywności i nie podnosić ciężkich rzeczy. Natomiast umiarkowana, codzienna aktywność w okresie rekonwalescencji zmniejsza ryzyko zakrzepów Należy nosić specjalne gorset uciskowy całą dobę przez 6 tygodni. Powrót do sportu najwcześniej po 6-8 tygodniach po operacji.

Jakie są możliwe komplikacje?

Każdy chirurgiczny zabieg może być związany z komplikacjami, które pojawiają się zazwyczaj rzadko, jednak należy o nich pamiętać, najczęściej spotykane to: Krwawienie, infekcja, przerośnięta blizna, zakrzepowe zapalenie żył, martwica skóry (szczególnie u palaczy), zmiany czucia w okolicach operowanych, które zazwyczaj powraca w okresie do 1 roku.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Anna Aseńko - - 16:00 - 18:00 - 16:00 - 18:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Cennik

KONSULTACJA
Konsultacja z zakresu chirurgii plastycznej
150 zł
PLASTYKA BRZUCHA
Plastyka brzucha - pełna (z odsysaniem tłuszczu, plastyką mięśni brzucha i przepukliną kresy białej)
13 900 zł
Plastyka brzucha - z plastyką mięśni/przepuklina kresy białej
12 500 zł
Plastyka brzucha
11 000 zł
Plastyka brzucha - dolna
9 500 zł
Plastyka brzucha z liposukcją
12 500 zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.