Ginekologia plastyczna / Uroginekologia

Ginekologia Plastyczna

Zabiegi takie jak plastyka pochwy i krocza, zmiana kształtu warg sromowych czy też usunięcie/odtworzenie błony dziewiczej i inne służą nie tylko poprawie wyglądu stref intymnych. Ginekologia plastyczna ma za zadanie polepszyć także komfort życia pacjentki – poprzez poprawę nie tylko estetyki, ale i funkcjonalności narządów płciowych. Chirurgia ginekologiczna polecana jest kobietom zarówno po porodach, jak i z wrodzonymi defektami anatomii, które mogą być źródłem zarówno bólu, jak i kompleksów.

Podobnie jak w chirurgii plastycznej nie koryguje się części ciała „nieidealnych” dążąc do określonego wzorca, a jedynie dysfunkcje.

dr Piotr KolczewskiDo zabiegów ginekologii plastycznej należą między innymi:

Labioplastyka (plastyka, inaczej zmianie kształtu warg sromowych większych i mniejszych)
Waginoplastyka (plastyka pochwy i krocza)
Hymenotomia (usunięcie błony dziewiczej)
Clitoroplastyka (uwidocznienie i uwypuklenie ukrytej pod fałdami napletka części łechtaczki)
Hymenoplastyka (rekonstrukcja, inaczej odtworzenie błony dziewiczej)

 

Uroginekologia

Problem nietrzymania moczu dotyka najczęściej kobiety i jest dość powszechnym problemem. W większym stopniu narażone są na niego kobiety po porodach, a także w okresie menopauzy. Ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu może zwiększać również otyłość, czynniki genetyczne czy też uprawianie sportu. Dolegliwość ta ma wpływ na wiele aspektów życia – zarówno społecznego, seksualnego, jak i zawodowego. Rozwiązaniem tego problemu zajmuje się uroginekologia, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką tego rodzaju schorzeń

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu?

W sprawie umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem proszę kontaktować się z p. Małgorzatą Dymkowską 732 976 414,  malgorzata.dymkowska@domlekarski.pl.  Informacji udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

W przypadku zabiegów ze znieczuleniem ogólnym prosimy o przyjście na oddział bez makijażu oraz bez zrobionych, pomalowanych paznokci (dot. głównie lakieru kolorowego, zasłaniającego płytkę paznokcia, m.in. żel, hybryda, akryl).