Flebolog

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Flebolog to lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób żył.
  • Co druga osoba choruje na przewlekłą niewydolność żylną.
  • Objawy takie jak: opuchnięte nogi, dolegliwości bólowe nóg, uczucie ciężkości, występujące zwłaszcza pod koniec dnia oraz nocne skurcze łydek z czasem się pogłębiają. Pojawiają się klasyczne żylaki nóg, czasem zmiany skórne, a nawet owrzodzenia.
  • Przyjdź na badanie żył USG Doppler. Jeżeli chirurg zaleci zabieg, nie oznacza to wyłączenia z życia. W Domu Lekarskim chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzają nowoczesne zabiegi, po których pacjenci wracają do codziennych zajęć po 1-2 dniach.

Instytut Flebologii w Szczecinie

Naszą ideą było stworzenia miejsca, w którym będziemy w sposób profesjonalny zajmować się leczeniem chorób żył, stosować małoinwazyjne techniki zabiegowe, a Pacjenci otrzymają kompleksową opiekę. W 2018 r. udało się to zrealizować – powstał Instytut Flebologii łączący doświadczenie dra n. med. Tomasza Hamera z innowacyjnymi technologiami Domu Lekarskiego. Dobrze zorganizowana współpraca lekarzy, asystentów i anestezjologów sprawia, że przeprowadzane zabiegi flebologiczne w Piastów Office Center w Szczecinie na jednej z nowocześniejszych sal operacyjnych w regionie przynoszą Pacjentom oczekiwane rezultaty.

Choroba żylna jest schorzeniem wieloletnim i wymagającym kompleksowej opieki – począwszy od diagnostyki, badania ultrasonograficznego, przez zabieg z odpowiednim znieczuleniem, aż po późniejszą opiekę pooperacyjną i proces rekonwalescencji. Dr n. med. Tomasz Hamera wespół z dr Eweliną Jastak-Zawadzką i pozostałym personelem Instytutu Flebologii w Domu Lekarskim starają się dbać o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta na każdym etapie jej leczenia.

Trzymamy się złotych standardów leczenia żylaków kończyn dolnych, stosując skuteczne i małoinwazyjne metody zabiegowe, tj.

  • Venefit – innowacyjna technika, która wykorzystuje energię fal radiowych do precyzyjnego zamknięcia zmienionej chorobą żyły;
  • VeneSeal – system zamykania żylaków metodą klejenia żył;
  • skleroterapia – obkurczenie ścian naczyń za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą wprowadzającą do rozszerzonych naczyń specjalny preparat.

W trosce o niezmiennie wysoką jakość naszych usług nasze procedury wciąż są doskonalone. Diagnostyka, leczenie i operacje chorób żył na światowym poziomie – wszystko po to, by zapewnić Pacjentom jak najszybszy powrót do zdrowia.

Jak przygotować się do zabiegu?

W sprawie umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem proszę kontaktować się z p. Aleksandrą Hełma 732 976 414, ahelma@domlekarski.pl.  Informacji udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

W przypadku zabiegów ze znieczuleniem ogólnym prosimy o przyjście na oddział bez makijażu oraz bez zrobionych, pomalowanych paznokci (dot. głównie lakieru kolorowego, zasłaniającego płytkę paznokcia, m.in. żel, hybryda, akryl).