Gastrolog Szczecin

Najważniejsze informacje

 • gastrolog SzczecinGastrologia jako specjalizacja medycyny zajmuje się nieprawidłowościami w działaniu układu pokarmowego: trzustki, dwunastnicy, żołądka, przełyku, jelit, wątroby i dróg żółciowych
 • Wśród najczęściej występujących chorób gastrologicznych występują m.in.
  – choroba wrzodowa żołądka,
  – kamica żółciowa (popularnie nazywana 'pęcherzykiem żółciowym’),
  – stany zapalne jelit i niestety nowotwory jelit, w tym rak jelita grubego

Gastrolog w Szczecinie prywatnie

W Domu Lekarskim diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego zajmuje się doświadczony specjalista chorób wewnętrznych i specjalista gastroenterologii, dr n. med. Maria Korzonek.

Kiedy do gastrologa?

Dolegliwości układu pokarmowego często są przez nas bagatelizowane: wzdęcia, zaparcia, nawracające biegunki, zgaga lub częste bóle brzucha. Kiedy niekomfortowy stan minie uznajemy, że nie ma konieczności udania się do specjalisty. Tymczasem powracające objawy są zazwyczaj pierwszym objawem rozpoczynających się chorób układu pokarmowego.

Myśląc o udaniu się do specjalisty gastrologa, zadajemy sobie przede wszystkim pytania:

 • czy cierpisz na powracające dolegliwości, które powodują Twój dyskomfort, jak np. zgaga, wzdęcia, ból brzucha?
 • czy miewasz problemy z trawieniem, nieregularnie się wypróżniasz, sprawia to ból lub towarzyszą temu inne objawy?
 • twoje bóle brzucha występują często niezależnie od pory posiłku i od tego, czy jesteś już po jedzeniu, czy też dopiero zamierzasz zjeść?
 • zauważasz nagłe wahania masy ciała (w dół lub w górę) pomimo niezmiennej diety?

Jeśli chociaż jedno z tych pytań budzi Twoje wątpliwości, warto skorzystać z porady gastrologa i uniknąć leczenia chorób. Wczesna diagnostyka i badania pozwalają uniknąć niebezpiecznych chorób lub wykryć je na tak wczesnym etapie, aby były wyleczalne.

Gastrolog a gastroenterolog

Terminy „gastrolog” i „gastroenterolog” mogą być w niektórych przypadkach używane zamiennie, jednak ogólnie rzecz biorąc, gastroenterolog to szersze pojęcie – gastroenterolodzy są często bardziej zaawansowani w zakresie procedur endoskopowych, podczas gdy gastrolodzy skupiają się na diagnozowaniu i leczeniu chorób przewodu pokarmowego za pomocą farmakoterapii. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem specjalistą w zależności od swoich potrzeb zdrowotnych i objawów.

 • Gastrolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorób układu pokarmowego. Zajmuje się przede wszystkim problemami przewodu pokarmowego, takimi jak choroby żołądka, przełyku, jelit, wątroby, trzustki i pęcherzyka żółciowego. Może przepisywać leki i świadczyć podstawową opiekę w zakresie problemów żołądkowo-jelitowych, ale nie wykonuje procedur inwazyjnych.
 • Gastroenterolog to lekarz, który jest zarówno gastrologiem, jak i specjalistą od procedur endoskopowych (np. gastroskopii, kolonoskopii). Może wykonywać zaawansowane procedury diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie układu pokarmowego, takie jak usuwanie polipów jelitowych czy leczenie wrzodów żołądka za pomocą endoskopii.

 

Cennik

Gastrolog Szczecin cena

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.