Chirurgia plastyczna

Korektą zarówno wrodzonych, jak i nabytych w wyniku choroby bądź wypadku defektów ciała zajmuje się chirurgia plastyczna. Nie jest to tylko chirurgia estetyczna, ale i rekonstrukcyjna. Jest ona ściśle powiązana z innymi dziedzinami medycyny jak neurochirurgia, okulistyka, immunologia, rehabilitacja, psychiatria i nie tylko.

Czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina medycyny? Chirurgia plastyczna obejmuje szereg zabiegów i operacji wykonywanych z powodów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Do Domu Lekarskiego w Szczecinie zgłaszają się pacjenci, którzy chcą poprawić swój wygląd, jak i przywrócić uszkodzonym tkankom właściwe funkcje.

W tym zakresie nasi lekarze oferują rekonstrukcję i powiększanie/pomniejszanie piersi, plastykę brzucha, face lifting, plastykę powiek, korekcję ginekomastii, korekcję małżowin ustnych, liposukcję i lipotransfer oraz zabiegi rewitalizujące po porodzie (mommy makeover). Wszystkie zabiegi poprzedza konsultacja lekarska, chirurg plastyk ma na celu poznanie potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz wykluczenie istnienia przeciwwskazań.

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Wysokiej klasy specjaliści, który zajmują się wykonywaniem zabiegów w szpitalach w Niemczech oraz Norwegii
  • Sala operacyjna w europejskich standardach, dzięki czemu zachowane jest pełne bezpieczeństwo dla Pacjenta
  • Całodobowa opieka medyczna – u nas możesz czuć się komfortowo wypoczywając po zabiegu
  • BEZPIECZNY SZPITAL! 

Przed każdym zabiegiem prowadzone są konsultacje z chirurgiem plastykiem, które pozwolą przygotować się do zabiegu. Podczas spotkania Pacjenci mogą dowiedzieć się więcej o stosowanych metodach, przebiegu operacji, przeciwwskazaniach, a także metodach późniejszego, ewentualnego leczenia. Pacjenci mogą również zapytać, na jakie efekty po zabiegu będą mogli liczyć.

Oprócz chirurgii piersi (wybieranej przez Pacjentów najczęściej), zajmujemy się również modelowaniem sylwetki (plastyka brzucha) oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu korekty twarzy (lifting twarzy, plastyka powiek, korekta małżowin usznych). Świadczymy również usługi związane z operowaniem mężczyzn z ginekomastią.

Poniżej prezentujemy zakres naszych usług oraz wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.

Koordynacja zabiegów z chirurgii plastycznej

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p.  Dorota Maciejewska  534 368 023 ,  dmaciejewska@domlekarski.pl od poniedziałku do piątku w godz.9.00 – 16.00.

W przypadku zabiegów ze znieczuleniem ogólnym prosimy o przyjście na oddział bez makijażu oraz bez zrobionych, pomalowanych paznokci (dot. głównie lakieru kolorowego, zasłaniającego płytkę paznokcia, m.in. żel, hybryda, akryl).

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak przygotować się do zabiegu?

Kilka podstawowych porad, jakie badania są potrzebne przed zabiegiem i jak się do niego przygotować.

Na kilka tygodni przed zabiegiem rekomendujemy poddanie się na własną rękę badaniu krwi (morfologia, czas krzepnięcia, czas krwawienia). Rekomendujemy również wykonanie badania EKG (bez opisu) oraz USG piersi (w przypadku chirurgii piersi). W dniu zabiegu jednak mimo wszystko wykonywane jest badanie krwi a także na zalecenie anestezjologa  EKG i USG klatki piersiowej na miejscu w szpitalu. Osoby po 40 roku życia muszą mieć wykonane badania EKG i USG obligatoryjnie. Badania w cenie zabiegu.

W przypadku chorób przewlekłych lub przyjmowania jakichkolwiek leków Pacjent ma obowiązek poinformować o tym fakcie lekarza. Wszelkie informacje dotyczące przeszłości medycznej Pacjenta są również wskazane.

W okresie 2 tygodni przed zabiegiem Pacjent nie powinien zażywać: aspiryny, paracetamolu oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Należy również odstawić takie preparaty jak: witamina E, Omega 3, tabletki czosnkowe, zioła. Dla osób palących zalecane jest odstawienie palenia na 4 tygodnie przed zabiegiem. Zaleca się spożywanie witaminy C minimum tydzień przed planowanym zabiegiem w ilości 3×1 tabletka.

W dniu zabiegu Pacjent powinien być na czczo (nie spożywać żadnych posiłków przed zabiegiem), zabronione jest również picie i żucie gumy. Prosimy o przyjście na oddział bez makijażu oraz bez zrobionych, pomalowanych paznokci (dot. głównie lakieru kolorowego, zasłaniającego płytkę paznokcia, m.in. żel, hybryda, akryl).