Onkolog

Najważniejsze informacje

Onkologia jest dziedziną medycyny, która poświęca swoją uwagę schorzeniom nowotworowym. Zadaniem lekarza onkologa jest jak najszybsze rozpoznanie, jak i podejmowanie działań, których celem jest doprowadzenie do całkowitego wyleczenie pacjenta. Oznacza to przede wszystkim uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z nowotworem złośliwym. Już po ustaleniu, z jakim problemem zmaga się pacjent, onkolog stara się rozpocząć leczenie pamiętając o tym, aby za każdym razem dostosowywać je nie tylko do charakteru zmiany nowotworowej, ale również do stanu samego pacjenta. Niekiedy wystarczające okazuje się już samo usunięcie zmiany nowotworowej, bywa jednak i tak, że konieczne jest zastosowanie chemioterapii lub radioterapii. Leczenie podejmowane przez onkologa zwykle dzieli się na paliatywne, radykalne oraz objawowe. Opieka nad pacjentem zwykle nie kończy się przy tym na eliminacji nowotworu, ale trwa także po zakończeniu tego procesu.

 

Czym zajmuje się lekarz onkolog?

  • Planowanie diagnostyki, kwalifikacja do leczenia onkologicznego oraz kontrola po zakończonym leczeniu chorób nowotworowych
  • Leczenie wspomagające trakcie terapii onkologicznej
  • Lekarz onkolog zajmuje się nie tylko schorzeniami onkologicznymi płuc (np. rak płuc), ale również całokształtem specjalizacji onkologii.

Czym jest onkologia spersonalizowana?

Nie ma dwóch identycznych ludzi, nowotworów czy komórek. Wrażliwość nowotworu na lek i polekowe efekty uboczne stanowią o sukcesie większości terapii. Personalizacja polega na dopasowaniu leczenia za pomocą diagnostyki molekularnej do profilu nowotworu i pacjenta. Personalizacja leczenia pozwala zmaksymalizować szanse na znalezienie skutecznej terapii.

 

 

 

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.