Kardiolog dziecięcy Szczecin

Najważniejsze informacje

  • Kardiologia dziecięca zajmuje się kompleksową opieką nad zdrowiem serca i układu krążenia u najmłodszych pacjentów.
  • W Domu Lekarskim w Centrum Medycznym Piastów lekarze specjalizujący się w kardiologii dziecięcej przyjmują dzieci i młodzież, oferując kompleksową diagnozę oraz leczenie różnorodnych schorzeń serca.

Czym zajmuje się kardiolog dziecięcy?

Kardiolog dziecięcy zajmuje się diagnozą, leczeniem i profilaktyką chorób serca u dzieci i niemowląt. Jego praca obejmuje szeroki zakres schorzeń sercowo-naczyniowych u dzieci, zarówno wrodzonych, jak i nabytych.

Jakie choroby leczy kardiolog dziecięcy?

Głównym zadaniem lekarza kardiologa dziecięcego jest dokładna diagnoza chorób serca u dzieci. Mogą to być wrodzone wady serca, zaburzenia rytmu serca, choroby naczyń krwionośnych czy inne schorzenia sercowe.

Dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu, dbają o zdrowie serca najmłodszych pacjentów.

Kiedy z dzieckiem do kardiologa dziecięcego?

Wizyta u kardiologa dziecięcego zalecana jest w przypadku podejrzenia lub wykrycia jakichkolwiek problemów z sercem u dziecka. Regularne kontrole serca są również istotne dla dzieci z rodzin obciążonych chorobami sercowymi, a także tym, które miały kłopoty z sercem w okresie prenatalnym.

Jak przebiega wizyta u kardiologa dziecięcego?

Przed każdą konsultacją z kardiologiem dziecięcym jest wykonywane EKG (podobnie jak u osób dorosłych). Na wizycie lekarz może wykonać echo serca – głowica USG dostosowana jest do dzieci już powyżej 1. miesiąca życia.

Kardiolog może skierować dziecko na wykonanie badania Holter RR lub EKG. Podczas konsultacji kardiologicznej może być wykonane również echo serca.

Po dokonaniu diagnozy kardiolog dziecięcy zajmuje się opracowaniem indywidualnego planu leczenia dla każdego pacjenta. Może to obejmować leczenie farmakologiczne lub konieczność chirurgicznego leczenia w przypadku poważnych wad serca.

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.