Centrum Zdrowia Psychicznego

Najważniejsze informacje

Centrum Zdrowia Psychicznego to przestrzeń dla emocji, miejsce, w którym każdy Pacjent może liczyć na kompleksową pomoc. Leczenie chorób psychicznych stanowi proces wymagający zaangażowania ekspertów wielu specjalizacji – współpracujemy zarówno z psychologami, psychiatrami, jak i psychoterapeutami.

W Centrum Zdrowia Psychicznego znajdują się gabinety lekarzy i terapeutów doświadczonych w pracy z Pacjentami w różnym wieku. Oferujemy terapię par, a także konsultacje psychiatrów i psychologów dziecięcych. W przypadku problemów psychicznych u najmłodszych zalecamy skonsultować się ze specjalistą, pomagamy również rodzicom zmagającym się z trudnościami wychowawczymi. Nasi psychiatrzy i psycholodzy dziecięcy wiedzą, jak nawiązać kontakt z małymi Pacjentami, aby poczuli się bezpiecznie.

Pomoc psychologiczna i psychiatryczna nie ogranicza się wyłącznie do leczenia chorób psychicznych. Zespół specjalistów w Centrum Zdrowia Psychicznego wspiera również powrót do sprawności psychicznej osób po bolesnych zabiegach oraz podczas długotrwałej rehabilitacji. Wielu Pacjentów odnosi korzyści z konsultacji psychologicznych przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Często towarzyszą im wtedy dyskomfort, lęk i bezsenność, jednak odpowiednio dobrana terapia może złagodzić te dolegliwości. Jeśli masz jakiekolwiek problemy natury mentalnej, warto porozmawiać ze specjalistą.

Kontynuacja leczenia dla Pacjentów Medicover

Od 1 sierpnia 2023 r. realizacja usług w zakresie opieki psychiatrycznej i psychologicznej zostanie przeniesiona z Centrum Medicover przy ul. Malczewskiego 26 do Domu Lekarskiego w Szczecinie.
Pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie w Centrum Medicover przy ulicy Malczewskiego, mogą kontynuować je w Domu Lekarskim. Umawianie wizyt do psychiatry i psychologa oraz szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: (91) 819 96 36

Zasady przeniesienia dokumentacji medycznej znajdziesz na stronie: https://domlekarski.pl/zasady-przeniesienia-dokumentacji-medycznej-centrum-zdrowia-psychicznego-dom-lekarski/

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla Pacjentów w Domu Lekarskim S.A.: https://domlekarski.pl/polityka-cookies

Psycholog Szczecin

Psycholog oferuje wsparcie wszystkim Pacjentom, którzy tego potrzebują. Usługi psychologiczne są skierowane zarówno do osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i leczonych psychiatrycznie, jak i do osób zdrowych, którzy zmagają się z trudnymi chwilami. Różne etapy życia niosą ze sobą odmienne problemy, dlatego psycholodzy są odpowiednio wykwalifikowani, aby pomagać w takich sytuacjach.

Psycholog dziecięcy skupia się na wspieraniu maluchów i nastolatków, którzy borykają się z problemami takimi jak m.in. agresja, wykluczenie w szkole czy niepokojąca atmosfera w domu. W niektórych przypadkach terapia rodzinna może być również korzystna, aby zbudować poczucie bezpieczeństwa w rodzinie.

Pomagamy również Pacjentom w radzeniu sobie z uzależnieniami, niezdrowym postrzeganiem swojego ciała (anoreksja, bulimia) oraz z trudnościami w relacjach międzyludzkich. W szczególny sposób angażujemy się w opiekę nad osobami dotkniętymi chorobami nowotworowymi. Przez rozmowy i terapię nasi specjaliści wspierają Pacjentów w procesie pogodzenia się ze śmiercią bliskiej osoby i żalem po stracie.

Zobacz więcej o psychologii: TUTAJ

Psychiatra Szczecin

Psychiatra jest lekarzem, który może przepisywać Pacjentom leki, ale jego rola nie ogranicza się wyłącznie do tego zadania. Leczenie chorób psychicznych przebiega wieloetapowo, łącząc przede wszystkim farmakoterapię i psychoterapię.

W Domu Lekarskim oferujemy szeroki zakres usług, obejmujących diagnostykę, terapię i pomoc w wielu obszarach. Specjalizujemy się w następujących zagadnieniach:

  • Depresja i niepokój: Pomagamy w zrozumieniu przyczyn i leczeniu tych stanów, aby przywrócić równowagę emocjonalną.
  • Zaburzenia adaptacyjne, żałoba, przewlekły stres: Każda zmiana życiowa może przekształcić się w poważne zaburzenia psychiczne. Oferujemy wsparcie i terapię, aby pomóc Pacjentom radzić sobie z trudnościami, żałobą i przewlekłym stresem.
  • Zaburzenia snu i reakcje sytuacyjne: Zaburzenia snu mogą negatywnie wpływać na ogólny stan zdrowia psychicznego. Nasi eksperci pomogą zidentyfikować przyczyny problemów ze snem i dostosować odpowiednie strategie terapeutyczne.
  • Stany lękowe: Lęki mogą mieć wpływ na jakość życia. Nasi psychiatrzy pomogą w diagnozowaniu i leczeniu różnych stanów lękowych, oferując terapie oparte na sprawdzonych badaniach naukowych.

Zobacz więcej o psychiatrii: TUTAJ

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.