Medycyna pracy

Dlaczego warto nam zaufać?

  • medycyna pracy, to specjalizacja badająca wpływ środowiska pracy na nasz organizm
  • oddziaływanie takich czynników w miejscu pracy bada lekarza medycyny pracy wykonując lub zlecają odpowiednie badania
  • medycyna pracy obejmuje zarówno profilaktykę chorób zawodowych, jak też diagnostykę już istniejących
  • w przychodni Piastów Office Center w Szczecinie przyjmują wykwalifikowani specjaliści medycyny pracy, dzięki którym wykonasz badania: okresowe, wstępne lub kontrolne

Nasza przychodnia zlokalizowana w Piastów Office Center w Szczecinie (budynek C, wejście od dziedzińca) wykonuje badania medycyny pracy, których celem jest sprawdzanie i dbałość o stan zdrowia etatowców. Troska o zatrudnione w przedsiębiorstwach osoby wynika z przepisów prawnych, zgodnie z którymi postępujemy w podejmowanych przez nas działaniach. Zakres i przebieg badań określa rodzaj stanowiska, na którym dana osoba jest lub będzie zatrudniona.

Czym zajmuje się medycyna pracy?

Medycyna pracy przeprowadzana przez nasz ośrodek, czyli dla osób zatrudnionych, obejmuje profilaktykę chorób zawodowych oraz diagnostykę zaburzeń już istniejących. Centrum Medyczne Piastów Office Center przeprowadza badania z zakresu medycyny pracy dla osób, które potrzebują orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy w określonym zawodzie. Wykonujemy badania zgodnie z wymogami tego obszaru medycyny nałożonymi przez obowiązujące przepisy prawne. W ramach świadczenia medycyny pracy pacjent poddany zostaje badaniom wstępnym, okresowym lub kontrolnym. Na podstawie otrzymanych wyników (uzyskanych w ramach informacji przekazanych w trakcie wywiadu, badań okulistycznych itp.) lekarz wystawia zaświadczenie o możliwościach podjęcia działalności zarobkowej lub przeciwwskazaniach do wykonywania zawodu.

Orzeczenie lekarskie o zdolności do podjęcia pracy w danym zawodzie jest szczególnie pożądane przez kandydatów na kierowców zawodowych oraz osoby chcące podjąć pracę w specyficznych warunkach.

Badania wstępne, okresowe, kontrolne

W ramach medycyny pracy przeprowadzamy zarówno badania wstępne, na które trzeba się zgłosić przed rozpoczęciem okresu zatrudnienia, jak i okresowe (dokonywane w trakcie trwania stosunku pracy) oaz kontrolne (w przypadku osób powracających do wykonywania powierzonych czynności po długiej chorobie).

Do naszego prywatnego ośrodka należy się zgłosić z obowiązkowym skierowaniem wystawionym przez pracodawcę w celu zarejestrowania się na wizytę. Dokument powinien zawierać oznaczenie stanowiska oraz informacje o czynnikach zewnętrznych, z jakimi dana osoba będzie miała styczność w trakcie wykonywania obowiązków.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Wojciech Cieślak - - 09:30 - 11:30 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Cennik

Badania medycyny pracy
Badanie lekarskie z zakresu medycyny pracy (wstępne, okresowe, kontrolne)
75 zł
Badanie okulistyczne do celów medycyny pracy
75 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.