Urolog Szczecin

Czym zajmuje się urolog?

urolog SzczecinSpecjalista urolog zajmuje się leczeniem schorzeń układu moczowego zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

 • Najczęściej występujące problemy to zapalenie pęcherza, cewki moczowej czy też kamica nerkowa
 • Wczesna diagnostyka pozwoli na leczenie zaburzeń erekcji, prostaty, nietrzymania moczu, a także chorób o podłożu onkologicznym
 • W naszych Ośrodkach przyjmują doświadczeni urolodzy, którzy przeprowadzają zarówno badania diagnostyczne, jak i zabiegi urologiczne takie jak: leczenie stulejki (usunięcie napletka), podcięcie wędzidełka i inne.

Urologia jako dziedzina medycyny rozwija się w szybkim tempie, oferując coraz nowocześniejsze i bardziej zaawansowane metody diagnostyki i leczenia. Jako specjalność zabiegowa ukierunkowana jest na leczenie schorzeń układu moczowego u obu płci, a także dolegliwości związanych z układem płciowym u mężczyzn.

Lekarz urolog pomaga wyeliminować zaburzenia w funkcjonowaniu układu moczowego. Diagnozuje wszelkie nieprawidłowości w obrębie nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, cewki moczowej, a u mężczyzn także w obrębie jąder, najądrzy, powrózka nasiennego, prostaty oraz prącia.

Te objawy powinny zaniepokoić:

 • wszelkie nieprawidłowości i narastające problemy z oddawaniem moczu,
 • ból w dolnych partiach brzucha i miednicy,
 • krew w moczu,
 • ból pleców,
 • wrażenie nieopróżnionego do końca pęcherza,
 • nawracające infekcje pęcherza,
 • trudności z utrzymaniem moczu,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • zatrzymanie moczu,
 • u mężczyzn: ból jąder; guzki i zgrubienia w obszarze pachwin oraz jąder; zmiana pozycji jądra; problemy ze wzwodem lub bolesne erekcje.

Skutki nieleczonych chorób układu moczowego

Wcześnie zdiagnozowane zakażenie układu moczowego nie jest niebezpieczne. Jednak zbyt długotrwałe bagatelizowanie problemu może doprowadzić do przekształcenia choroby w zapalenie nerek. Wszelkie niepokojące objawy należy jak najszybciej poddać kompleksowej diagnostyce u lekarza urologa, chociażby po to, aby wykluczyć lub rozpocząć leczenie zmian nowotworowych w układzie moczowym.

Profilaktyka

W celu skutecznej ochrony przed wystąpieniem zakażeń i innych schorzeń w obrębie układu moczowego należy przede wszystkim dbać o to, aby nie przeziębiać okolic podbrzusza i lędźwi. Codzienne picie co najmniej 2 litrów wody pomaga oczyścić układ moczowy z toksyn i bakterii. Raz do roku warto profilaktycznie badać mocz. Szczególnie uważać powinni pacjenci z nadciśnieniem, cukrzycą i anemią. Warto, aby byli oni pod stałą kontrolą urologa.

„Współczesne metody diagnostyczne pozwalają wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości, co istotnie zwiększa możliwości skutecznego i pełnego ich leczenia zarówno farmakologicznego jak i zabiegowego. Hasło „rak” nie musi być kojarzone z beznadziejnym rokowaniem, zaburzenia erekcji nie muszą być stale powodem wstydu i frustracji, zapalenie prostaty nie musi być codziennym koszmarem, a pielucha nie jest jedynym sposobem leczenia nietrzymania moczu”. (dr A. Gołąb).

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu?

W sprawie umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem proszę kontaktować się z p. Małgorzatą Dymkowską 732 976 414,  malgorzata.dymkowska@domlekarski.pl.  Informacji udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16.00.