Intruz w organizmie. Jak walczyć z nietolerancją pokarmową? Radzi dietetyk, Katarzyna Piotrowska

13 maja 2020

Niestety, ale nasz organizm czasami płata figle i reaguje na niektóre cząstki pokarmu jak na intruza. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób objawia się taka niepożądana reakcja? Jak odróżnić nietolerancję od alergii pokarmowej? O nietolerancji pokarmowej, sposobach jej rozpoznania i walce w przywróceniu organizmu do równowagi opowiedziała nam Katarzyna Piotrowska, dietetyk w Domu Lekarskim.

Czytaj więcej

Telewizyty w Domu Lekarskim

28 kwietnia 2020

Konsultacja ze specjalistą bez wychodzenia z domu? Dlaczego nie! W Domu Lekarskim to możliwe. Zostań w domu, a nasi lekarze połączą się z Tobą w formie wideokonferencji, telekonferencji lub chatu.

Czytaj więcej

Jak nie przytyć na kwarantannie? Podpowiada dietetyk, Katarzyna Piotrowska

27 kwietnia 2020

Pytanie „jak nie przytyć podczas kwarantanny” obecnie zadaje sobie chyba większość z nas. Ostatnio spędzamy czas głównie w domach, co sprzyja zarówno siedzącemu trybowi życia, jak i podjadaniu. W tym trudnym czasie szczególnie ważne jest, żeby zadbać o jakość oraz regularność naszych posiłków. Warto pilnować rutyny, ponieważ uchroni nas ona od niezaplanowanych przekąsek.

Czytaj więcej

Prawda o maseczkach. Sprawdź, co wiesz!

16 kwietnia 2020

Od czwartku 16 kwietnia rząd wprowadza obowiązek zasłaniania ust i nosa. Według specjalistów podstawową formą ochrony jest maseczka. Sprawdź, czy wiesz, jak prawidłowo z niej korzystać!

Czytaj więcej