#NieKłamMedyka – dbaj o zdrowie swoje i lekarzy!

23 marca 2020

#NieKłamMedyka to coś więcej niż popularny hashtag. To apel o prawdę w trosce o zdrowie Wasze, Waszych bliskich, lekarzy i służb ratunkowych. Przyłączamy się do niego z ogromną prośbą: informujcie nas zawsze o swoim stanie zdrowia!
Czytaj więcej

Miej pomaganie we krwi! RCKiK apeluje o krew

19 marca 2020

I Ty możesz zostać bohaterem! W obecnej sytuacji krew jest potrzebna szczególnie, bo może uratować czyjeś życie. Prosimy o zgłaszanie się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz w całej Polsce.
Czytaj więcej

Mycie rąk a dezynfekcja w czasach zarazy COVID-19. Krótki poradnik

18 marca 2020

W trudnych czasach zagrożenia koronawirusem coraz więcej mówi się o zasadach higieny. Mycie i dezynfekcja rąk to niby oczywiste czynności, a jednak ich przestrzeganie jest niezwykle ważne – może zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji. Przeczytaj krótki poradnik, jak robić to prawidłowo i skutecznie.

Czytaj więcej

Nowy system parkingowy przy Outlet Park

10 marca 2020

W związku z wprowadzeniem nowego bezbiletowego systemu parkingowego przez Outlet Park Szczecin, uprzejmie informujemy, jakie zasady będą obowiązywać Pacjentów przychodni Dom Lekarski Outlet Park.

Czytaj więcej

Bezpieczne i sterylne. Zabiegi operacyjne w Piastów Office Center

22 marca 2020

Priorytetem podczas zabiegów na sali operacyjnej jest zapobieganie zakażeniom miejsca operowanego. Czy istnieje miejsce, które byłoby bardziej sterylne? W obliczu informacji o zagrożeniu koronawirusem, przeprowadzamy zabiegi w ramach naszego oddziału szpitalnego, kładąc jeszcze większy nacisk na środki ochrony i bezpieczeństwa.
Czytaj więcej

USG piersi – dbamy o zdrowie kobiet!

8 marca 2020

Rak piersi nie wybiera. Może dotknąć kobiety w każdym wieku. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Warto pamiętać, że
wcześnie wykryte zmiany chorobowe w wielu przypadkach są całkowicie uleczalne. USG piersi należy wykonywać nie
tylko wtedy, gdy wykryjemy niepokojące zmiany podczas samobadania. Należy pamiętać, że to jedno z podstawowych
badań, które powinno być przeprowadzane nawet wtedy, jeśli nie odczuwamy żadnych niepokojących dolegliwości. Badanie trwa zaledwie kilka minut, a może uratować nasze życie!
Czytaj więcej