Psychiatra

Najważniejsze informacje

Psychiatria — nauka o zaburzeniach funkcjonowania umysłu

Psychiatria to specjalizacja medyczna zainteresowana zaburzeniami i chorobami psychicznymi, do których zaliczają się między innymi: depresja, nerwice, stany lękowe, zaburzenia osobowości, a także uzależnienia. Psychiatra jest lekarzem, który może przepisywać pacjentom leki, ale jego rola nie ogranicza się wyłącznie do tego zadania. Leczenie chorób psychicznych przebiega wieloetapowo. Stanowi ono przede wszystkim połączenie farmakoterapii i psychoterapii.

Psychiatrzy w Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinie

Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym każdy pacjent może liczyć na kompleksową pomoc. Leczenie chorób psychicznych stanowi proces wymagający zaangażowania ekspertów wielu specjalizacji. Uczestniczy w nim nie tylko psychiatra, ale też psychoterapeuta czy psycholog. Przychodnia Rydla Dom Lekarski to zespół gabinetów lekarzy i doświadczonych terapeutów w Szczecinie, którzy współpracują, aby przynieść pomoc każdemu pacjentowi.

W Centrum Zdrowia Mentalnego znajdują się gabinety lekarzy i terapeutów doświadczonych w pracy z pacjentami w różnym wieku. W przychodni przeprowadzana jest terapia par, przyjmuje tu też psychiatra i psycholog dziecięcy. W przypadku problemów psychicznych u najmłodszych warto zasięgnąć pomocy specjalisty. Psychiatra czy psycholog dla dzieci wie, jak rozmawiać z małymi pacjentami, aby poczuli się oni bezpiecznie i przyjęli jego wspierającą dłoń.

Pomoc psychologiczna i psychiatryczna nie polega wyłącznie na leczeniu chorób psychicznych. Zespół specjalistów w Centrum Zdrowia Psychicznego wspiera też powrót do sprawności psychicznej osób po bolesnych zabiegach oraz w trakcie długotrwałej rehabilitacji. Wielu chorych odnosi korzyści z konsultacji psychiatrycznych przed leczeniem operacyjnym. Pacjentom często towarzyszy wtedy dyskomfort, lęk i bezsenność, a dobrze dobrana terapia może złagodzić te dolegliwości. W przypadku jakichkolwiek problemów natury mentalnej warto porozmawiać ze specjalistą.

Czym zajmuje się psychiatra?

W Centrum Zdrowia Psychicznego w Domu Lekarskim oferujemy szeroki zakres usług psychiatrycznych, obejmujących diagnostykę, terapię i pomoc w wielu obszarach. Leczenie chorób psychicznych przebiega wieloetapowo, łącząc przede wszystkim farmakoterapię i psychoterapię.

Specjalizujemy się w następujących zagadnieniach:

  • depresja, niepokój
  • zaburzenia adaptacyjne, żałoba, przewlekły stres
  • zaburzenia snu, reakcje sytuacyjne
  • stany lękowe

Cennik

Cennik Domu Lekarskiego znajduje się tutaj – SPRAWDŹ CENNIK.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane na stronach ceny mogą ulec zmianie.