dr n. med. Krystian Kaczmarek

urolog

Opis

Edukacja

Specjalista urologii FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Stypendysta The European Urological Scholarship Programme (EUSP), American Austrian Foundation oraz Open Medical Institute. Odbył staż z endourologii i leczenia kamicy układu moczowego w Szpitalu Klinicznym w Paryżu (Hopital Tenon, Sorbonne Université) oraz staż kliniczny w Odense University Hospital (Dania).

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywał szkoląc się i pracując w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej w Szczecinie, gdzie obecnie kontynuuje rozwój zawodowy. Autor licznych odczytów konferencyjnych i artykułów medycznych publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. W 2020 roku nagrodzony za wybitne osiągnięcia naukowe stypendium naukowym Prezydenta Miasta Szczecin. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego i Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji. W 2019 roku uzyskał certyfikat umiejętności w zakresie laparoskopii Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (E-BLUS).

W pracy codziennej wykorzystuje techniki małoinwazyjne (endoskopowe i laparoskopowe), zajmuje się diagnostyką i leczeniem wielu schorzeń urologicznych, w tym nowotworów układu moczowego, jak również kamicy oraz urologią czynnościową. Główne zainteresowanie kliniczne koncentruje na leczeniu nietrzymania moczu u mężczyzn i kobiet oraz leczeniu zwężeń cewki moczowej.