Prowadzenie ciąży

Najważniejsze informacje

zdj płodu usg 3D
Zdjęcie twarzy dziecka w USG 3D
  • Lekarze ginekolodzy – położnicy z wieloletnim stażem
  • USG 3D/ 4D – zobacz video z wnętrza brzucha mamy
  • Wczesne wykrywanie patologii ciąży i wad płodu
  • W naszym ośrodku w Outlet Park dostępny Test Prenatalny Harmony™ przeznaczony jest do wczesnej i wiarygodnej diagnostyki zespołu Downa i innych trisomii płodu

Nasi lekarze to ginekolodzy-położnicy posiadający wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobyte zarówno w szpitalach publicznych, jak i prywatnych praktykach. Wspomagani sprzętem najwyższej klasy dbają o stan zdrowia kobiety w ciąży oraz prawidłowy rozwój dziecka.

W ośrodku Domu Lekarskiego w Piastów Office Center oferujemy badania USG aparatem PHILIPS Affiniti 70 Ultrasound System z głowicą Pure Wave. Technologia Pure Wave daje najbardziej szczegółowy obraz, jaki może zaoferować obrazowanie USG.

Lekarz, na podstawie precyzyjnej wizualizacji dziecka, otrzymuje wiele informacji niedostępnych podczas badania powszechnym aparatem USG.

Podczas badania USG wykwalifikowany ginekolog–położnik może wychwycić nie tylko szczegóły anatomiczne, ale również wcześniej wykryć wady płodu i wszelkie nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Leczenie niektórych wad można rozpocząć jeszcze w łonie matki. Nieoceniony jest również spokój przyszłych rodziców, który dają prawidłowo przeprowadzone badania prenatalne.

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego kobieta w ciąży powinna obowiązkowo mieć wykonywane badania USG trzykrotnie, w 1-4 tygodniu ciąży, w 18-22 tygodniu ciąży i w 28-34 tygodniu ciąży.

Zobacz swoje dziecko w trójwymiarze (3D/4D)

Aparat USG Philips Affinity 70 umożliwia rodzicom zobaczenie wyraźnych kształtów dziecka – rysów twarzy, płci, ułożenia ciała, jego ruchów, uśmiechu, ssania paluszka. W badaniu 3D obraz jest statyczny, podczas gdy 4D śledzi również ruch i rodzice oglądają „film z wnętrza brzucha mamy”. Jest to dla przyszłych rodziców nieopisane doświadczenie. Rodzice na pamiątkę otrzymują zapisany na płycie obraz oczekiwanego dziecka.

usg 3D canvas

 

Badania prenatalne

Test Prenatalny Harmony™

Test Prenatalny Harmony™ przeznaczony jest do wczesnej i wiarygodnej diagnostyki zespołu Downa i innych trisomii płodu. Opcjonalnie umożŽliwia określenie płci płodu i wykrywa zaburzenia chromosomów płciowych (X,Y).
Chromosomy płciowe (X i Y) decydują o płci. Istnieje szereg zespołów chorobowych powodowanych przez zaburzenia chromosomów X i Y, mogących dotyczyć: braku jednej kopii chromosomu, obecności kopii dodatkowej lub obecności kopii niekompletnej.
Test Harmony z opcją analizy chromosomów X,Y umoż‚liwia ocenę ryzyka istnienia zespołów: XXX, XYY, XXYY, XXY (zespół Klinefeltera) oraz monosomii X (X0) u dziewczynek (zespołu Turnera). Nasilenie objawów wiążących się z tymi zespołami jest silnie zró‚żnicowane. O ile w ogóle występują, to, na ogół, polegają na łagodnych zaburzeniach fizycznych lub behawioralnych.

Czym różni się Test Prenatalny Harmony od innych testów prenatalnych?
Prenatalny Test Harmony opracowano na podstawie najnowszych osiągnięć w zakresie nieinwazyjnych badan prenatalnych. Jest prostym i bezpiecznym dla matki i dziecka badaniem krwi, pozwalającym ocenić ryzyko wystąpienia określonych trisomii u płodu. Istnieją inne, nieinwazyjne przesiewowe badania wad genetycznych płodu wykorzystujące oznaczenia biochemiczne surowicy matki i/lub badanie USG. Jednak dla trisomii 21 wskaźnik wyników fałszywie dodatnich dochodzi w ich przypadku do 5%, a odsetek wyników fałszywie ujemnych a‚ do 30%. Badania te mogą więc błędnie wskazywać na istnienie trisomii u płodu, w sytuacji, gdy wynik powinien być ujemny (wynik badania jest wtedy fałszywie dodatni) lub przeciwnie, mogą fałszywie wskazywać na nieobecność trisomii płodu, mimo ‚e trisomia faktycznie istnieje (wynik badania jest wtedy fałszywie ujemny). Odsetki wyników fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych w przypadku testu Harmony są znacząco ni‚ższe.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Ewa Sznura 15:00 - 17:00 - 18:00 - 20:00 - -
dr Agnieszka Nowak - 17:00 - 19:00 - - -
dr n. med. Katarzyna Bittel - - - 14:00 - 17:00 -
dr Włodzimierz Tudaj - - - - 17:00 - 20:00
dr Michał Szelągowski 12:00 - 15:00 - 10:00 - 12:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr Halina Dziubińska-Zybała 10:00 - 16:00 16:00 - 21:00 16:00 - 21:00 10:00 - 15:00 15:00 - 19:00
dr n.med. Tadeusz Sulisz 16:00 - 20:30 - - 18:00 - 20:30 -
dr n. med. Ewelina Chłapowska - - - - 11:00 - 15:00
dr n. med. Małgorzata Sokołowska - - 9:00 - 15:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

dr n. med. Małgorzata Sokołowska przyjmuje również w soboty w godz. 9:00 do 15:00