Dr Lipiński wykładowcą podczas IX Międzynarodowej Konferencji „OKULISTYKA-KONTROWERSJE”

W dniach 24-26 października Wrocławskie Centrum Kongresowe wypełniło się okulistami z Polski i z zagranicy. Wszystko z powodu IX Międzynarodowej Konferencji „OKULISTYKA-KONTROWERSJE”. Wśród nich był nasz specjalista okulista z wieloletnim doświadczeniem, dr n. med. Andrzej Lipiński.

Konferencję jak co roku już poświęcono problemom współczesnej okulistyki. Nasz reprezentant dr n. med. Andrzej Lipiński wygłosił 25 października we Wrocławiu w ramach sesji satelitarnej firmy Bayer wykład pt.„Wrażenia wzrokowe”. W zrozumiały sposób przedstawił tematykę skomplikowanego procesu fizjologii widzenia w szerokim znaczeniu tego słowa, wykraczając daleko poza ludzkie oczy.  Podczas innych sesji zostały poruszone jeszcze zagadnienia takie jak m.in.: co jeszcze można zrobić dla pacjentów tracących wzrok, leczenie schorzeń plamki z zastosowaniem preparatów antyVEGF, czy też nowe możliwości postępowania farmakologicznego w retinopatii cukrzycowej i AMD.  Oprócz wykładów i kursów była również okazja do uczestnictwa w debacie oksfordzkiej, dyskusjach panelowych czy zapoznania się z możliwościami zastosowania plazmy azotowej w okulistyce.

Za sprawą Doktora Lipińskiego Dom Lekarski po raz kolejny miał okazję zaznaczyć swoją obecność na ważnym medycznym wydarzeniu, tym razem z zakresu okulistyki. To doskonały dowód, że zawsze staramy się być dla Was na bieżąco!