USG piersi

Najważniejsze informacje

Dom Lekarski posiada aparat USG Philips Affiniti 70, który jest wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię do celów diagnostycznych w ginekologii i położnictwie.

Innowacyjna głowica klasy premium PURE WAVE posiada olbrzymią przewagę w zakresie szczegółowości obrazu. Jest to najdokładniejszy dostępny sprzęt na rynku, pozwalający wykryć nawet najmniejsze zmiany. 

USG piersi to nieinwazyjne badanie, które umożliwia ocenę struktury gruczołu sutkowego, obecność zmian patologicznych oraz stan dołów pachowych (węzły chłonne). Może być wykonywane w celu uzupełnienia mammografii lub profilaktycznie u młodych kobiet, u których trudno dokonać oceny mammograficznej ze względu na dużą gęstość tkanki gruczołowej. Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia go u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Szczególne wskazania do badania USG piersi

  • ból piersi
  • wyczuwalna dotykiem zmiana w piersi (np. guzek, zgrubienie)
  • potwierdzone w rodzinie przypadki raka piersi
  • wyciek z brodawki sutkowej
  • dodatkowa kontrola wcześniej rozpoznanej zmiany łagodnej
  • podczas hormonoterapii

Przygotowanie do badania USG piersi

Nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak zaleca się wykonanie badania między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Jeśli było wykonywane już wcześniej, wyniki poprzednich badań USG i mammografii należy przedstawić lekarzowi.


 

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Joanna Różańska - 08:45 - 13:30 - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.