USG piersi

Najważniejsze informacje

Dom Lekarski posiada aparat USG Philips Affiniti 70, który jest wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię do celów diagnostycznych w ginekologii i położnictwie.

Innowacyjna głowica klasy premium PURE WAVE posiada olbrzymią przewagę w zakresie szczegółowości obrazu. Jest to najdokładniejszy dostępny sprzęt na rynku, pozwalający wykryć nawet najmniejsze zmiany. 

USG piersi to nieinwazyjne badanie, które umożliwia ocenę struktury gruczołu sutkowego, obecność zmian patologicznych oraz stan dołów pachowych (węzły chłonne). Może być wykonywane w celu uzupełnienia mammografii lub profilaktycznie u młodych kobiet, u których trudno dokonać oceny mammograficznej ze względu na dużą gęstość tkanki gruczołowej. Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia go u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Szczególne wskazania do badania USG piersi

  • ból piersi
  • wyczuwalna dotykiem zmiana w piersi (np. guzek, zgrubienie)
  • potwierdzone w rodzinie przypadki raka piersi
  • wyciek z brodawki sutkowej
  • dodatkowa kontrola wcześniej rozpoznanej zmiany łagodnej
  • podczas hormonoterapii

Przygotowanie do badania USG piersi

Nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak zaleca się wykonanie badania między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Jeśli było wykonywane już wcześniej, wyniki poprzednich badań USG i mammografii należy przedstawić lekarzowi.


 

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Joanna Różańska - 08:45 - 13:30 - - -
dr Katarzyna Chamier-Ciemińska - - - - 10:00 - 12:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. 

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Dariusz Kuligowski 09:20 - 11:00 - - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

Cennik

BADANIE USG
USG PIERSI, DOŁÓW PACHOWYCH
200 zł
USG piersi + mammografia*
350 zł
*Badanie USG piersi w ramach pakietu wykonuje dr Katarzyna Chamier-Ciemińska. Mammografia wykonywana jest w placówce współpracującej na Prawobrzeżu Szczecina.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.