Urolog

Czym zajmuje się urolog?

 • Specjalista urolog zajmuje się leczeniem schorzeń układu moczowego zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
 • Najczęściej występujące problemy to zapalenie pęcherza, cewki moczowej czy też kamica nerkowa
 • Wczesna diagnostyka pozwoli na leczenie zaburzeń erekcji, prostaty, nietrzymania moczu, a także chorób o podłożu onkologicznym
 • W naszych Ośrodkach przyjmują doświadczeni urolodzy, którzy przeprowadzają zarówno badania diagnostyczne, jak i zabiegi urologiczne takie jak: leczenie stulejki (usunięcie napletka), podcięcie wędzidełka i inne.
 • PROMOCJA – pakiet „Zdrowy Mężczyzna” w cenie 299 zł! Do końca listopada!
  Pakiet zawiera: konsultację u lekarza urologa*, badanie USG przezodbytnicze, badania laboratoryjne (morfologia, OB, cholesterol HDL i LDL, badanie moczu, PSA całkowity).
  * szczegóły w cenniku

Urologia jako dziedzina medycyny rozwija się w szybkim tempie, oferując coraz nowocześniejsze i bardziej zaawansowane metody diagnostyki i leczenia. Jako specjalność zabiegowa ukierunkowana jest na leczenie schorzeń układu moczowego u obu płci, a także dolegliwości związanych z układem płciowym u mężczyzn.

Ból pleców może być jedną z oznak chorób nerek

Lekarz urolog pomaga wyeliminować zaburzenia w funkcjonowaniu układu moczowego. Diagnozuje wszelkie nieprawidłowości w obrębie nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, cewki moczowej, a u mężczyzn także w obrębie jąder, najądrzy, powrózka nasiennego, prostaty oraz prącia.

Te objawy powinny zaniepokoić:

 • wszelkie nieprawidłowości i narastające problemy z oddawaniem moczu,
 • ból w dolnych partiach brzucha i miednicy,
 • krew w moczu,
 • ból pleców,
 • wrażenie nieopróżnionego do końca pęcherza,
 • nawracające infekcje pęcherza,
 • trudności z utrzymaniem moczu,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • zatrzymanie moczu,
 • u mężczyzn: ból jąder; guzki i zgrubienia w obszarze pachwin oraz jąder; zmiana pozycji jądra; problemy ze wzwodem lub bolesne erekcje.

Skutki nieleczonych chorób układu moczowego

Wcześnie zdiagnozowane zakażenie układu moczowego nie jest niebezpieczne. Jednak zbyt długotrwałe bagatelizowanie problemu może doprowadzić do przekształcenia choroby w zapalenie nerek. Wszelkie niepokojące objawy należy jak najszybciej poddać kompleksowej diagnostyce u lekarza urologa, chociażby po to, aby wykluczyć lub rozpocząć leczenie zmian nowotworowych w układzie moczowym.

Profilaktyka

W celu skutecznej ochrony przed wystąpieniem zakażeń i innych schorzeń w obrębie układu moczowego należy przede wszystkim dbać o to, aby nie przeziębiać okolic podbrzusza i lędźwi. Codzienne picie co najmniej 2 litrów wody pomaga oczyścić układ moczowy z toksyn i bakterii. Raz do roku warto profilaktycznie badać mocz. Szczególnie uważać powinni pacjenci z nadciśnieniem, cukrzycą i anemią. Warto, aby byli oni pod stałą kontrolą urologa.

„Współczesne metody diagnostyczne pozwalają wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości, co istotnie zwiększa możliwości skutecznego i pełnego ich leczenia zarówno farmakologicznego jak i zabiegowego. Hasło „rak” nie musi być kojarzone z beznadziejnym rokowaniem, zaburzenia erekcji nie muszą być stale powodem wstydu i frustracji, zapalenie prostaty nie musi być codziennym koszmarem, a pielucha nie jest jedynym sposobem leczenia nietrzymania moczu”. (dr A. Gołąb).

PAKIET PROFILAKTYCZNY "Zdrowy Mężczyzna"

Dlaczego zdecydować się na badania profilaktyczne w pakiecie?

Nasz pakiet profilaktyczny przeznaczony jest dla Panów po 35 roku życia, a jeśli ukończyłeś 40 rok życia – powinien być standardem. Jakie badania zawiera i dlaczego je polecamy?

 

Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn. W Polsce choroba ta zajmuje  trzecie miejsce wśród przyczyn zgonów na choroby nowotworowe u mężczyzn. Rak prostaty we wczesnej fazie nie powoduje żadnych dolegliwości. Wykrycie go w początkowej, bezobjawowej fazie przez urologa, gwarantuje możliwość zastosowania radykalnej terapii i zwiększa prawdopodobieństwo pełnego wyleczenia.

Nasz pakiet składa się z następujących badań:

 • badanie krwi – morfologia 27 parametrów, OB, cholesterol HDL, LDL – to podstawowe badania, dzięki którym uzyskasz ogólny przekrój stanu organizmu
 • badanie moczu – analiza ogólna. Wynik pozwoli ocenić nie tylko funkcjonowanie układu moczowego, ale także wielu innych narządów. Przynajmniej raz w roku warto zrobić takie badanie
 • badanie PSA całkowity – badanie służy do wykrywania raka prostaty, nawet we wczesnym stadium, gdy nowotwór nie daje jeszcze objawów. PSA bada się na podstawie próbki żylnej i jest całkowicie bezbolesne. Badanie to powinni wykonać mężczyźni około 40. roku życia, nawet jeśli nie mają objawów przerostu prostaty, ale w rodzinie wystąpiły przypadku nowotworu gruczołu krokowego. Po 50. roku życia test powinno się wykonywać regularnie raz do roku
 • konsultacja u specjalisty urologa – wizyta u specjalisty tej dziedziny wymaga przełamania pewnych barier zarówno psychologicznych, jak i fizycznych. Dlatego zgłaszając się do specjalisty pacjent powinien się odpowiednio przygotować. Przynieść ze sobą:
  – wyniki badań krwi, badanie moczu
  – spis leków przyjmowanych i tych, których przyjmowanie zakończyłeś
 • USG transrektalne gruczołu krokowego (przezodbytnicze) – jest najlepszą metodą diagnostyczną – radiologiczną prostaty, USG wykonywane jest przy konsultacji z lekarzem urologiem. Badanie jest łatwe do przeprowadzenia i nieinwazyjne. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania – nie trzeba brać preparatów na przeczyszczenie, ani wykonywać lewatywy (choć dla własnego komfortu można to zrobić). Nie trzeba też mieć wypełnionego pęcherza, bo nie ma to wpływu na jakość wyniku badania prostaty.  Badanie to dokładnie obrazuje zmiany nowotworowe, a także nieprawidłowości w odrębie odbytu i odbytnicy, takie jak ropnie, szczeliny czy przetoki odbytu. Dzięki niemu lekarz może dobrać najlepszą metodę leczenia.

 

Jak przygotować się do pakietu? Jak wyglądają badania?

 

 1. W pierwszej kolejności wykonasz badania laboratoryjne (morfologia 27 parametrów, OB, cholesterol HDL i LDL, PSA całkowity) oraz badanie moczu. Badania wykonasz w naszych Punktach Pobrań: w CH Turzyn, w Piastów Office Center lub w Outlet Park na Prawobrzeżu. Badania wykonaj na czczo.  Sprawdź godziny pracy naszych Punktów Pobrań – call center tel. 91 469 22 82.
  Opłatę za pakiet dokonasz w Ośrodku, gdzie wykonywać będziesz badania laboratoryjne – 299 zł.
 2. Z wynikami badań udasz się do lekarza urologa (dr Adam Wilkos – wizyta w Ośrodku w Piastów Office Center Al. Piastów 30). Wizyta zaczyna się wywiadem tzn. szczegółowymi pytaniami o powody zgłoszenia się do lekarza, przebieg dolegliwości i wszystko co się z nimi wiązało, a także o inne choroby. Po zebraniu historii choroby następuje badanie, lekarz wykona USG urologiczne przezodbytnicze, a jeśli uzna za słuszne także USG jamy brzusznej. W trakcie konsultacji lekarz zapozna się także z wynikami Twoich badań.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Adam Gołąb - - 16:00 - 19:00 - -
dr Adam Wilkos 16:00 - 17:45 - - - -
dr n. med. Bartłomiej Gliniewicz - 15:40 - 18:40 - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Prosimy o bieżący kontakt z rejestracją.

 

PON WT ŚR CZW PT
dr Adam Wilkos 18:30 - 20:40 - - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr Wojciech Bychawski - - - 11:00 - 13:00 -

 • dr Wojciech Bychawski wykonuje zabiegi urologiczne w drugi czwartek każdego miesiąca – prosimy o bieżący kontakt z rejestracją oddziału szpitalnego Gombrowicza, tel. 91 402 45 64 lub tel. 664 093 101.

Cennik

KONSULTACJE I BADANIA
Konsultacja urologiczna z USG urologicznym jamy brzusznej (o wykonaniu badania USG decyduje lekarz) - dr Adam Wilkos
180 zł
Konsultacja urologiczna z USG urologicznym jamy brzusznej (o wykonaniu badania USG decyduje lekarz) - dr n. med. Bartłomiej Gliniewicz
200 zł
Konsultacja urologiczna z USG urologicznym jamy brzusznej (o wykonaniu badania USG decyduje lekarz) - dr n. med. Adam Gołąb
250 zł
Badanie USG worka mosznowego przy konsultacji - dr Adam Wilkos
cena konsultacji + 70 zł
Badanie USG przezodbytnicze przy konsultacji - dr Adam Wilkos
cena konsultacji + 70 zł
Badanie USG worka mosznowego przy konsultacji - dr n. med. Bartłomiej Gliniewicz
cena konsultacji + 100 zł
Badanie USG przezodbytnicze przy konsultacji - dr n. med. Bartłomiej Gliniewicz
cena konsultacji + 100 zł
Badanie USG worka mosznowego przy konsultacji - dr n. med. Adam Gołąb
cena konsultacji + 100 zł
Badanie USG przezodbytnicze przy konsultacji - dr n. med. Adam Gołąb
cena konsultacji + 100 zł
Konsultacja z wymianą cewnika w pęcherzu
300 zł
Konsultacja z wymianą cewników w moczowodach - jednostronnie
400 zł
Konsultacja z wymianą cewników w moczowodach - obustronnie
450 zł
Konsultacja z wymianą cewników w nerce - jednostronnie
400 zł
Konsultacja z wymianą cewników w nerce - obustronnie
450 zł
Konsultacja z wymianą cewnika w cystostomii
350 zł
ZABIEGI
Wszystkie ceny są orientacyjne i koszt ostateczny ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej
Chirurgiczne leczenie stulejki (obrzezanie/usunięcie napletka)
od 1200 zł
Chirurgiczne leczenie stulejki (obrzezanie/usunięcie napletka za pomocą staplera Anastomat)
od 1600 zł
Podcięcie wędzidełka krótkiego prącia
od 500 zł
Odprowadzenie uwięźniętego napletka z szyciem
650 - 1200 zł
Wycięcie zmian skórnych moszny lub prącia
1300 - 2500 zł
Usunięcie kłykcin okolicy prącia i moszny
1500 - 2500 zł
Usunięcie kaszaka moszny
od 600 zł
Odprowadzenie uwięźniętego napletka
cena konsultacji + 150 zł
PAKIETY PROMOCYJNE
Pakiet "Zdrowy Mężczyzna" - dr Adam Wilkos
299 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.