Zabiegi kosmetyczne (twarz)

Najważniejsze informacje

  • zabiegi kosmetyczne, które wykonujemy i polecamy to zabiegi cieszące się uznaniem Pacjentów – mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, peeling bankietowy PQ Age czy fale radiowe
  • wszystkie zabiegi wykonywane są po ocenie stanu skóry i dobraniu odpowiednich do rodzaju cery kosmetyków

 

Zabiegi

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa, znana także jako mikropeeling kontrolowany, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów polegających na mechanicznym złuszczaniu naskórka.

Na czym polega? Do mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywana jest specjalna głowica pokryta mikrokryształkami diamentu. Głowica jednocześnie ma funkcje oczyszczającą – podczas złuszczania, jednocześnie zasysa ścierany naskórek. Mikrodermabrazja pozwala na kontrolowane ścieranie naskórka warstwa po warstwie, dzięki czemu kosmetolog może przeprowadzić zabieg o głębokości i intensywności w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Wbrew pozorom mikrodermabrazja diamentowa nie jest zabiegiem bolesnym! Jest też nieinwazyjny, trwa krótko i pacjent nie jest po nim wyłączony z funkcjonowania.

Jakie można uzyskać efekty? Przede wszystkim wygładzenie drobnych zmarszczek, uelastycznienie skóry, poprawę jej kolorytu, ukrwienia, a także wzmożoną produkcję kolagenu.

Peeling PQ Age

Peeling PQ Age to innowacyjny peeling, zapewniający rewitalizację skóry bez naruszenia jej właściwej powierzchni. Ze względu na silne właściwości ujędrniające i liftingujące polecany jako peeling bankietowy niezastąpiony przed ważnymi uroczystościami. To skuteczny i bezbolesny sposób na piękną, zdrową skórę.

Na czym polega? Bezinwazyjny peeling zapewnia wewnętrzną odnowę skóry bez użycia igły. Dociera do jej najgłębszych warstw i przeciwdziała starzeniu. Nie powoduje złuszczenia ani zaczerwienienia. Najczęściej stosowany jest na twarz, szyję i dekolt.

Efekty: Natychmiastowe, podobne do mezoterapii. Peeling wyraźnie poprawia napięcie skóry, sprawiając, że staje się rozjaśniona i odświeżona, wyrównuje jej koloryt. Jest skuteczny również w walce z niedoskonałościami – redukuje blizny i przebarwienia po trądziku oraz spłyca rozstępy.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, inaczej nazywany peelingiem ultradźwiękowym, to alternatywa dla tradycyjnego oczyszczania skóry. Jest nowoczesną, bezbolesną metodą, głęboko oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i martwych komórek. Wszystko dzięki w 100% bezpiecznym ultradźwiękom, ponieważ zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia emitującego ultradźwięki.

Na czym polega?

Rozpylona na skórze woda w połączeniu z ultradźwiękami tworzy na powierzchni mikroskopijne pęcherzyki, które pod wpływem ultradźwięków pękają i rozbijają martwe komórki. Młodsza warstwa skóry – wolna od nadmiaru łoju, bakterii i zanieczyszczeń – zostaje odkryta.

Efekty: Odświeżona skóra z poprawionym krążeniem, pobudzone do odnowy komórki, usunięcie zanieczyszczeń: zaskórników, wągrów, a dodatkowo poprawa wyglądu delikatnych zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy jest jednym z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów). Ma łagodne działanie złuszczające, odmładzające. Nie powoduje przy tym podrażnień i jest idealnym rozwiązaniem dla cer problemowych.

Efekty: 
Kwas migdałowy, podobnie jak inne alfa-hydroksykwasy, stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, ma jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień.

Fale radiowe

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny i w szerokim zakresie częstotliwości są wykorzystywane w kosmetologii w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do stymulacji fibroblastów, a tym samym odbudowy oraz wytwarzaniu nowego kolagenu i elastyny.

Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności, gęstości oraz poprawy owalu twarzy i kolorytu twarzy. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację (rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności).

Pytania i odpowiedzi (fale radiowe RF)

Jakie są wskazania do zabiegów falami radiowymi?

Fale radiowe mają wszechstronne zastosowanie, do najważniejszych wskazań należy zaliczyć:
• lifting twarzy, szyi i dekoltu
• wygładzenie zmarszczek
• zwiększenie elastyczności, gęstości i napięcia skóry
• poprawa owalu i kolorytu twarzy
• redukcja obrzęków pod oczami, podwójnego podbródka, obwisłych policzków
• uniesienie opadających powiek
• pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów RF?

Do przeciwwskazań należą:
• Ciąża
• Karmienie piersią
• Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
• Stany zapalne, zakaźne, alergiczne w miejscu zabiegu
• Opryszczka, aktywna infekcja
• Otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
• Padaczka
• Choroba nowotworowa
• Rozrusznik serca
• Niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze
• Cukrzyca
• Czynne choroby autoimmunologiczne (np. tarczycy)
• Zapalenie żył
• Ostre stany zapalne
• Obecność metalowych implantów

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu falami radiowymi wynosi ok. 60-90 min i różni się w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z wykorzystaniem radiofrekwencji jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Odczuwalne jest jedynie ciepło głowicy RF, czyli uczucie gorąca w miejscach poddawanych zabiegowi. Nie wymaga rekonwalescencji.

Jak długo utrzymują się efekty?

W przypadku twarzy pierwsze efekty w postaci wzrostu jej napięcia widać już bezpośrednio po zabiegu. Zaleca się wykonanie zabiegu w serii, gdyż po jednym są widoczne do kilku tygodni. Trwałość efektów w dużej mierze zależy od skóry Pacjenta. Przy prawidłowej pielęgnacji poprawa kondycji skóry po serii zabiegów może się utrzymywać od pół roku nawet do roku.

Jak często można wykonywać zabieg?

Częstotliwość wykonywania zabiegu falami radiowymi powinna być dostosowana do wieku i kondycji skóry. Im młodsza skóra (np. po 30. roku życia), tym wytwarza więcej nowych włókien kolagenowych. Podczas wykonywania serii należy jednak pamiętać o zachowaniu minimalnych przerw między zabiegami (odstępy ok. 7-10 dni), aby nie uszkodzić nowo powstałych włókien.

Ile zabiegów potrzeba do otrzymania optymalnego efektu?

Liczba i częstotliwość zabiegów powinny być ustalone indywidualnie na konsultacji. Zazwyczaj zaleca się ok. 4-6 zabiegów w odstępach co tydzień, a kolejne serie raz na pół roku.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Do postępowań pozabiegowych/międzyzabiegowych należą:
• Stosowanie preparatów nawilżających i przeciwstarzeniowych.
• Zaleca się spożycie ok. 2-3 litrów wody dziennie (do 3 dni po zabiegu).
• Unikanie przegrzewania skóry poddawanej zabiegowi (słońce, sauna, solarium, gorące kąpiele).
• Unikanie wysiłku fizycznego (basen, aerobik, siłownia itp.) do 3 dni po zabiegu.