Trening oddechowy SpiroTiger

Najważniejsze informacje

  • Trening oddechowy poprawia siłę wytrzymałość oraz sprawność całego organizmu.
  • Fizjoterapeuci Domu Lekarskiego należą do grona pierwszych 10 rehabilitantów w Polsce, którzy ukończyli szkolenie z zakresu treningu respiracyjnego SpiroTiger®.
  • Wielu sportowców, również w naszym ośrodku, z dobrymi rezultatami zrealizowali cykl treningowy

Jak działa SpiroTiger?

trening oddechowy Ława
Trening oddechowy, Bartosz Ława.

Oddychanie jest procesem kluczowym. Mięśnie oddechowe to jedyne stale pracujące mięśnie szkieletowe. W 1976 roku naukowcy (Leith i Bradley) udowodnili, że mięśnie oddechowe można trenować. Zostało również wykazane, iż osłabione mięśnie respiracyjne znacznie obniżają zdolności wysiłkowe całego organizmu.

Od 1992 r. na Uniwersytecie w Zurychu w ramach kooperacji między Szwajcarskim Instytutem Technologii (ETHZ), a College’em Inżynieryjnym w Buchs (NTB) grupa badawcza profesora Ursa Boutellier i doktor Christiny M.Spengler pracowała nad rozwojem metody treningu oddechowego. W wyniku prac prof. Boutellier i jego zespołu powstał SpiroTiger® – jedyny na świecie mobilny system bazujący na wymuszonej respiracji z monitorowaną reinhalacją CO2 (isocapnic hyperpnea). System ten jest identyczny z naturalnym procesem oddychania. Trening ze SpiroTiger® m.in. zwiększa wytrzymałość mięśni oddechowych, opóźnia metaboreflex zwiększając poprzez to zdolności wysiłkowe. Co chwila odkrywane są nowe, skuteczne zastosowania treningu respiracyjnego tą metodą. Znani sportowcy, którzy włączyli SpiroToger® w swój plan treningowy potwierdzają wynikami jego niezwykłą skuteczność.

Jedną z największych zalet metody SpiroTiger® jest fakt, że ten rodzaj treningu ma całościowy wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego.

Wśród udowodnionych naukowo efektów treningowych warto wymienić poprawę w zakresie:

  • koordynacji cyklu oddechowego,
  • wytrzymałości,
  • siły oraz elastyczności mięśni oddechowych, a przez to sprawności całego organizmu.

150Doniesienia twórcy i propagatora metody SpiroTiger® pokazują, że warto do swego cyklu treningowego lub terapeutycznego dołączyć terapię respiracyjną. Wykazał on, że żaden rodzaj aktywności fizycznej nie jest w stanie dać takich efektów treningowych, jak wykonywany dodatkowo trening mięśni oddechowych. Tak jak w wielu dziedzinach zasada jest prosta: im trening bardziej specyficzny tym efekty treningowe lepsze.

Stosowanie treningu respiracyjnego sprawia, że twój organizm jest sprawniejszy oraz łatwiej się regeneruje. Fakt ten ma istotne znaczenie, gdy spodziewasz się jakiegoś zabiegu, interwencji medycznej – trenując ze SpiroTiger® masz lepszy start po zabiegu. Dodatkowo metoda ta jest bardzo bezpieczna do szybkiego wprowadzania (oczywiście po uprzedniej konsultacji lekarskiej) zaraz w okresie rekonwalescencji.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
Angelika Konopelko 15:00 - 20:00 09:00 - 14:00 15:00 - 20:00 15:00 - 20:00 09:00 - 14:00

  • Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
  • Rehabilitanci przyjmują w podanych godzinach pacjentów umówionych wcześniej telefonicznie lub bezpośrednio w rejestracji.

Cennik

SpiroTiger
Trening oddechowy SpiroTiger*
60 zł
*Do każdego treningu oddechowego SpiroTiger należy dokupić ustnik w cenie 40 zł.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.