Stopa

Najważniejsze informacje

 • Kompleksowe leczenie chorób i urazów stopy oraz stawu skokowego: konsultacje ze specjalistami, nowoczesne metody leczenia, opieka pooperacyjna i rehabilitacja.
 • Operujemy takie schorzenia stopy jak: haluks (paluch koślawy), paluch sztywny, palec młotkowaty, palec młoteczkowaty, płaskostopie podłużne i poprzeczne, koślawość V kości śródstopia, choroba Haglunda oraz różnego rodzaju urazy, złamania i zwichnięcia.

 

Haluks, paluch koślawy

haluks_paluch_koślawy_leczeniePaluch koślawy (haluks, hallux valgus) jest to popularna deformacja stopy, która polega na odchylaniu się I kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z jednoczesnym odchylaniem się palucha w kierunku bocznym, co przyczynia się do powstania charakterystycznego guza. Problem dotyczy ok. 2-4% populacji, z czego blisko 90% stanowią kobiety, co wynika z ich wrodzonych predyspozycji (skłonność do wiotkości stawów) oraz typu noszonego obuwia.

Zniekształcenia stopy oraz powstawanie palucha koślawego powodują m.in.: czynniki genetyczne, niewłaściwe obuwie (czubki, wysokie obcasy), płeć, wiek czy tryb życia. Haluksom często towarzyszą niestety inne schorzenia stóp, np. płaskostopie poprzeczne czy palec młotkowaty.

Jak leczyć haluksy?

We wczesnej fazie schorzenia można próbować leczenia nieoperacyjnego, np.

 • zmiana obuwia i odpowiednia pielęgnacja stóp
 • dobrze dobrane wkładki ortopedyczne
 • ortezy
 • specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne, fizykoterapia, maści, żele

Powyższe sposoby mogą łagodzić objawy, ale nie zmniejszą stopnia zniekształcenia kości stopy, dlatego jeśli deformacja postępuje, stwarzając coraz silniejsze dolegliwości bólowe, to jedynym skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu palucha koślawego będzie leczenie operacyjne palucha koślawego.

 

Metody operacji haluksów w Domu Lekarskim nie wymagają unieruchomienia stopy w gipsie. Rodzaj metody operacyjnej dobierany jest indywidualnie do Pacjenta, w zależności od stopnia deformacji. Chirurgia stopy polega na przecięciu I kości śródstopia przez lekarza jedną z metod:

 1. osteotomia metodą Chevrona – w przypadku postaci łagodnej i umiarkowanej haluksa
 2. osteotomia metodą SCARFA – w przypadku postaci średniozaawansowanej haluksa

Podczas operacji następuje właściwe ułożenie kości, które zostają zespolone przy pomocy śrub. Przy większych deformacjach kości śródstopia są stabilizowane również za pomocą tytanowej płyty.

Operacje haluksów w Domu Lekarskim pozwalają na chodzenie w bucie odciążającym przednią część stopy już praktycznie na drugi dzień po zabiegu. Odpowiednie przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych zapewnia szybki i sprawny proces gojenia rany i uzyskania trwałego, prawidłowego zrostu kostnego, co zapobiega nawrotom deformacji i ryzyku odrośnięcia palucha koślawego.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Adam Sokołowski - - - - 15:30 - 20:00
dr Mateusz Grabowski 15:30 - 20:00 - - - -
dr Bartosz Kujawa - - - 09:00 - 14:00 -

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr Adam Sokołowski 15:00 - 20:00 15:30 - 20:00 - - -
dr Mateusz Grabowski - - - 15:00 - 19:40 14:00 - 18:00
dr Piotr Rzeźnicki - - - - 12:30 - 16:30

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

Cennik

KONSULTACJE
Konsultacja
200 zł
Wizyta kontrolna
150 zł
ZABIEGI
Korekcja palucha koślawego (hallux) - Osteotomia
7000 zł*
Korekcja palucha sztywnego z osteotomią Moberg
6500 zł*
Korekcja palca młotkowatego
4900 zł*
DMMO - miniinwazyjna osteotomia kości śródtstopia
6500 zł*
Stopa płasko-koślawa - wszczepienie implantu HyProCure do kanału stępu
*7000 zł - jedna stopa
*10000 zł - dwie stopy
* w zależności od stopnia deformacji i rozległości zabiegu operacyjnego Ostateczna cena zabiegu jest zawsze ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem.
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

 • Minimum formalności
 • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
 • Brak wstępnych opłat
 • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu ?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Agnieszką Biegasiewicz: 534 385 417,  abiegasiewicz@domlekarski.pl