Stopa

Najważniejsze informacje

  • W Domu Lekarskim w Szczecinie leczeniem urazów i schorzeń stopy zajmuje się dr Paweł Bąk – ortopeda posiadający doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę w tej wąskiej dziedzinie
  • W naszej poradni stopy wyleczysz takie choroby stopy jak: hallux (halluksy, paluchy koślawe), paluchy sztywne, palec młotkowaty, płaskostopie podłużne i poprzeczne, koślawość V kości śródstopia, choroba Freiberga, choroba Haglunda oraz inne urazy, złamania i zwichnięcia
  • Zapraszamy na konsultacje, rehabilitację oraz leczenie operacyjne stopy najbardziej nowoczesnymi i bezpiecznymi technikami zabiegowymi

 

Paluch koślawy (Halllux valgus, haluksy)

Paluch koślawy Haluks zdjęcie RTGPaluch koślawy, inaczej haluks to często występujące złożone zniekształcenie stopy polegające na powstaniu zgrubienia po przyśrodkowej stronie stopy oraz przemieszczeniu palucha do boku. Balonowate zgrubienie jest utworzone przez głowę I kości śródstopia.

Deformacji palucha towarzyszy zazwyczaj ból przodostopia, zależny od stopnia deformacji.

W około 90% przypadków chorobą dotknięte są kobiety, co związane jest z predyspozycją kobiet do wiotkości stawowej oraz z typem noszonego przez nie obuwia.

Największą rolę w powstaniu deformacji odgrywają czynniki genetyczne, gdy deformacja występuje u rodziców, dziadków, rodzeństwa. Drugim w kolejności czynnikiem jest nieprawidłowe obuwie – ze zbyt wąskimi noskami oraz na wysokim obcasie.

Paluch koślawy jest schorzeniem, które wraz z upływem czasu postępuje i nasila stopień deformacji.

Leczenie haluksów

Leczenie palucha koślawego zależy od stopnia nasilenia deformacji i dolegliwości bólowych:

  • gdy deformacja jest niewielka, a dolegliwości bólowe nie występują, powinno się stosować  wkładki ortopedyczne oraz należy nosić obuwie z szerokim noskiem bez obcasa,
  • gdy deformacja jest nasilona jedyną skuteczną metodą leczenia jest leczenie operacyjne polegające na przecięciu I kości śródstopia i ustawieniu jej w prawidłowym położeniu.
But noszony po zabiegu korekcji haluksa
But noszony po zabiegu korekcji haluksa

W naszym ośrodku większość operacji polega na przecięciu I kości śródstopia w części dalszej np. osteotomia typu Chevron  lub  na całej długości typu SCARF i ustabilizowaniu kości przy pomocy tytanowych śrub.
Taki sposób leczenia pozwala na chodzenie od 1 doby po operacji w bucie odciążającym przodostopie  zapewnia szybki, bezbólowy proces gojenia rany i uzyskania zrostu kostnego. Po zastosowaniu nowoczesnych metod operacyjnych pacjent nie ma unieruchomionej stopy w „gipsie.”

Wyjątkowo bardzo nasilone deformacje wymagają bardziej złożonego postępowania, stabilizacji kości śródstopia przy pomocy tytanowej płyty i śrub.

Przy aktualnej wiedzy, sposobach fiksacji oraz doświadczeniu lekarza operującego możemy zapewniać że paluch koślawy „nie odrasta”. Ryzyko nawrotu wynosi około 3%.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który pojawił się w numerze 5/2019 magazynu MM Trendy, na temat haluksów:

Czym właściwie są haluksy – artykuł MM Trendy

Zdjęcia stopy przed i po zabiegu korekcji palucha koślawego wykonanym przez dr Pawła Bąka.

 

Stopa przed korekcją haluksa

Po korekcji haluksa wykonanej przez dr Pawła Bąka

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Paweł Bąk 16:30 - 21:00 - - - -
dr Piotr Modliborski - - - 15:30 - 20:00 -

Dr Modliborski przyjmuje w wybrane czwartki – o dostępność terminów prosimy pytać w rejestracji lub telefonicznie 91 469 22 82.

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr Paweł Bąk - - - 14:30 - 20:00 14:30 - 20:00
dr Piotr Modliborski - - - 15:30 - 19:00 17:15 - 19:00

Dr Paweł Bąk przyjmuje w wybrane czwartki i piątki – o dostępność terminów prosimy pytać w rejestracji lub 91 469 22 82.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

Cennik

KONSULTACJE
Konsultacja
200 zł
Wizyta kontrolna
150 zł
ZABIEGI
Korekcja palucha koślawego (hallux) - Osteotomia
7000 zł*
Korekcja palucha sztywnego z osteotomią Moberg
6500 zł*
Korekcja palca młotkowatego
4900 zł*
DMMO - miniinwazyjna osteotomia kości śródtstopia
6500 zł*
Stopa płasko-koślawa - wszczepienie implantu HyProCure do kanału stępu
*7000 zł - jedna stopa
*10000 zł - dwie stopy
* w zależności od stopnia deformacji i rozległości zabiegu operacyjnego Ostateczna cena zabiegu jest zawsze ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem.
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu ?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Agnieszką Biegasiewicz: 534 385 417,  abiegasiewicz@domlekarski.pl