Poradnia kardiologiczna

Najważniejsze informacje

 • Dysponujemy szerokim zapleczem metod diagnostycznych układu krążenia
 • Doświadczeni w nieinwazyjnych metodach diagnostycznych układu krążenia kardiolodzy prowadzą pacjentów po zawale serca, w chorobach niedokrwiennych czy z nadciśnieniem
 • W naszej nowo otwartej placówce używany jest najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny nowej generacji

To lekarz kardiolog podczas wizyty na podstawie objawów zaproponuje badania, które są konieczne w celu zdiagnozowania przyczyny dolegliwości i ustalenia planu leczenia. Część badań (ECHO, EKG) będzie możliwa do wykonania na pierwszej wizycie,  kolejne, jeśli będą zalecone przez specjalistę pacjent będzie miał wykonane po ustaleniu terminu (USG doppler TT.szyjnych, próba wysiłkowa, Holter EKG, RR, echo obciążeniowe).

Do najbardziej znanych i zarazem najbardziej użytecznych należą:

 • USG TT.szyjnych
 • ECHO serca
 • Holter EKG/RR
 • próba wysiłkowa
 • badania laboratoryjne
 • ECHO obciążeniowe

Profilaktyką nazywamy wszystkie działania podejmowane by zapobiec wystąpieniu zdarzeń sercowo- naczyniowych (prewencja pierwotna) lub też by uniknąć powtórnych incydentów kardiologicznych (prewencja wtórna). W tym celu konieczne jest wykonanie badań diagnostycznych, które pozwolą na ocenę czynników ryzyka, mogących mieć wpływ na rozwój choroby, oraz na określenie grupy ryzyka.

I tak każda osoba badana może zostać zakwalifikowana do czterech podstawowych grup:

 • pacjenci bardzo wysokiego ryzyka,
 • wysokiego ryzyka,
 • umiarkowanego ryzyka oraz małego ryzyka.

Zakres postępowania profilaktycznego jest zindywidualizowany i zależy od wartości oszacowanego wskaźnika. Działania obejmują edukację chorego, zmianę nawyków żywieniowych (walka z otyłością), propagowanie zachowań prozdrowotnych (zaprzestanie palenia papierosów, większa aktywność ruchowa), ćwiczenia rehabilitacyjne, oraz farmakoterapię. Zasady profilaktyki zostały sformułowane przez ekspertów Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w postaci różnorakich postępowań.

Wybór optymalnego postępowania zależy zatem od indywidualnej oceny ryzyka sercowo-naczyniowego. Dom Lekarski jest w pełni przygotowany na profesjonalną ocenę ryzyka u każdej osoby zgłaszającej się do nas. Dysponujemy wysokospecjalistyczna kadrą lekarzy jak i odpowiednią aparaturą diagnostyczną i terapeutyczną aby udzielić Państwu skutecznej pomocy.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Tomasz Rozpara - 16:00 - 19:40 - - -
dr n. med. Ewelina Kuligowska - - 15:00 - 18:30 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Cennik

KARDIOLOGIA
Konsultacja kardiologiczna (pomiar ciśnienia tętniczego+EKG)
300
Konsultacja kardiologiczna (echo serca + doppler tętnic szyjnych)
600
Echo serca (USG serca)
250
Próba wysiłkowa EKG
280
USG Doppler tętnic szyjnych
150
Holter RR ciśnieniowy
180
Holter EKG
200

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.