Nakładki ortodontyczne – PRO SMILE

Najważniejsze informacje

  • nakładki ortodontyczne PRO SMILE® to szybkie, skuteczne i dyskretne korygowanie uzębienia;
  • nowoczesna i innowacyjna metoda spełnia najwyższe standardy stomatologiczne;
  • PRO SMILE® to komfort pacjenta – dyskrecja, rzadsze wizyty w gabinecie, brak tradycyjnych wycisków – skan uzębienia wykonujemy cyfrowo!

Zadbaj o piękny uśmiech na lata dzięki przezroczystym nakładkom PRO SMILE.

Zapisz się już dziś na bezpłatną konsultację* i sprawdź, czy kwalifikujesz się do noszenia nakładek.
*Jeśli podejmiesz decyzję o leczeniu do 31 sierpnia, cenę konsultacji, skanu 3D i planu leczenia nakładkami, odejmiemy od ceny leczenia.

Dlaczego PRO SMILE®?

Co to są nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne wykonane są z przeźroczystego, bezpiecznego tworzywa sztucznego – odpowiadają idealnie Twojemu uzębieniu, ponieważ wykonane są na podstawie cyfrowego skanu 3D szczęki i żuchwy. Te przeźroczyste aparaty korekcyjne przesuwają zęby w pożądanym kierunku. Co jest dla Ciebie ważne? Możesz je zdejmować wtedy, kiedy chcesz (obowiązkowo do posiłków), a więc są wygodniejsze niż tradycyjny aparat ortodontyczny, a do tego dyskretniejsze.

Obawiasz się czy Twoje nakładki będą pasować? Niepotrzebnie! W ramach indywidualnego planu leczenia stosowane są spersonalizowane zestawy nakładek. Dzięki temu zęby są prostowane szybciej. Z ich pomocą możemy skorygować wady od niewielkich do średnich, a czas leczenia zależy od konkretnego przypadku i wynosi od 3 do 12 miesięcy (dokładny czas leczenia wskazany jest w indywidualnym planie, który otrzymuje pacjent).

Jakie efekty można uzyskać dzięki nakładkom? Oto kilka przypadków!

Leczenie nakładkami ortodontycznymi krok po kroku

Krok 1: Pierwsza wizyta to omówienie potrzeb pacjenta – zarówno pod kątem leczenia ortodontycznego, jak również przygotowania zębów do noszenia nakładek (np. skaling, ubytki, RTG);

Jeśli Twoje zęby są perfekcyjnie przygotowane do noszenia nakładek ortodontycznych – wykona skan cyfrowy 3D – jeśli nie, ustali z Tobą plan leczenia zębów, a po zakończeniu leczenia wykona skan 3D;

Krok 2: Konsultacja z przekazaniem planu leczenia, który indywidualnie tworzą ortodonci zespołu PRO SMILE®. Jeśli Pacjent zaakceptuje plan leczenia – lekarz zleci wykonanie nakładek; czas oczekiwania na nakładki to kilka-kilkanaście dni;

Krok 3: Konsultacja z przekazaniem nakładek ortodontycznych. Podczas tej wizyty otrzymasz również instruktaż noszenia nakładek, pudełko do ich przechowywania i terminy wizyt (rekomendowane co 6-8 tygodni, aby zachować gwarancję sukcesu z PRO SMILE®)

Jak używać nakładek PRO SMILE®?

Aby leczenie się powiodło i zęby wyprostowały w zaplanowanym czasie, potrzebna jest pewna wewnętrzna dyscyplina – to od Twojego zaangażowania zależy sukces!

Co jest najważniejsze podczas noszenia nakładek ortodontycznych?

  1. Każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie według planu, który otrzymasz. Nakładki muszą być stosowane chronologicznie – nie można pomijać żadnego z etapów! Nakładki są oznakowane w woreczkach, więc stosowanie ich w określonej kolejności nie będzie trudne.
  2. Co 2 tygodnie samodzielnie wymieniaj nakładki na kolejne – pamiętaj, że musisz je nosić przynajmniej 22 godziny na dobę (nakładki ortodontyczne ściągamy jedynie do posiłków).
  3. W wyznaczonym czasie zgłoś się na kontrolę do stomatologa (6-8 tygodni) – dzięki temu zwiększasz swoje szanse na skuteczne leczenie i utrzymanie gwarancji PRO SMILE®.
  4. Dbaj o higienę jamy ustnej, myj nakładki chłodną wodą i pamiętaj o ich ściąganiu do posiłków; wszelkie wątpliwości zgłaszaj swojemu lekarzowi podczas wizyt kontrolnych.
  5. O utrwalenie efektu końcowego zadba aparat retencyjny, czyli zestaw nakładek, które rekomendujemy aby nosić przez 6 tygodni, jak nakładki korygujące, a następnie jedynie na noc – pozwoli to przyzwyczaić się zębom do zmiany i utrwalić piękny, prosty zgryz.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Natalia Idźkowska 09:00 - 15:00 10:00 - 19:00 - 09:00 - 18:00 -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.