Liposukcja i lipotransfer

Najważniejsze informacje

 • Liposukcja to zabieg modelujący sylwetkę – usuwany jest tłuszcz, który jest niemożliwy do usunięcie za pomocą ćwiczeń fizycznych
 • Zabieg jest bezpieczny, pozostają po nim jedynie dwie, prawie niewidoczne, małe blizny
 • Już po 1 dniu pobytu w klinice można wrócić do domu

Liposukcja, czyli korekcja podskórnej tkanki tłuszczowej, należy obok zabiegu powiększania piersi do jednych z najbardziej popularnych operacji plastycznych.
W ciągu pierwszego roku życia adipocyty (komórki odpowiedzialne za syntezę i gromadzenie tłuszczu) trzykrotnie zwiększają swoją ilość. Ich objętość wrasta w ciągu kolejnych pięciu lat a także w okresie dojrzewania. Odkładający się tłuszcz na brzuchu, udach czy biodrach to efekt naszych zaniedbań i błędów żywieniowych.
Czasami odrobina samodyscypliny, zmiana diety, ruch wystarczy, aby pozbyć się niechcianego sadełka. Niestety pozbycie się rozwiniętej w dzieciństwie i w okresie dojrzewania tkanki tłuszczowej jest czasem niemożliwe bez ingerencji chirurga plastyka.
Należy równocześnie podkreślić, że liposukcja jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie sposobem odchudzania. Zabieg również nie zlikwiduje cellulitu, czy zwiotczałej i zwisającej skóry. Zarezerwowany jest dla osób stosunkowo szczupłych, posiadających nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych regionach ciała, której nie można usunąć przy pomocy ćwiczeń fizycznych lub diety.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu przez drobne nacięcia skórne, specjalnych kaniul. Tłuszcz jest odsysany w możliwie najkrótszym czasie. Struktury stałe takie jak naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i tkanka łączną nie zostają uszkodzone, gdyż mają większą bezwładność niż tkanka tłuszczowa. Dzięki temu proces gojenia po zabiegu przebiega znacznie szybciej, a urazy i krwiaki występują rzadziej. Metoda ta jest bardzo delikatna, mało inwazyjna a równocześnie niezwykle precyzyjna. Blizny, które pozostają po odessaniu tłuszczu mają długość od 1,5 mm do 2,5 mm i są praktycznie niewidoczne.
Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Przeciętnie operacja trwa około 2 godzin. Aby nie narazić pacjenta, w czasie jednego zabiegu nie można odessać większej dawki niż trzy, maksymalnie cztery litry tłuszczu. Odessanie większej ilości, może doprowadzić do groźnych powikłań.

Jakie są zalecenia po operacji?

Pobyt w klinice jest zwykle 1 dniowy. Następnie przez okres 1 miesiąca należy nosić specjalne ubranie uciskowe, które masuje skórę, zapobiega powstawaniu krwiaków, a także przyspiesza obkurczanie się skóry. Powrót do pracy jest możliwy po upływie 1-2 tygodni w zależności od rozległości operacji. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest po 4 – 6 tygodniach.

Jak utrzymać trwały efekt po zabiegu?

Utrzymanie wagi po operacji, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, ograniczenie palenia papierosów i picia alkoholu – te czynniki gwarantują nam pewność, że efekty operacji będą trwałe i na długi czas będziemy mogli cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką. Raz odessana tkanka tłuszczowa w danym miejscu nie odbuduje się już nigdy w takiej ilości jak przed zabiegiem, ponieważ komórki tłuszczowe powstają tylko w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Tak więc można powiedzieć, że efekty po zabiegu liposukcji, utrzymują się pod pewnymi względami do końca życia.

Lipotransfer

Co to jest lipotransfer? 

Lipotransfer (lipofilling) to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania sylwetki. Za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta można uzyskać lepszą figurę, proporcje ciała oraz zredukować oznaki starzenia. Tą innowacyjną metodę z powodzeniem wykorzystuje się w celach estetycznych, jak również do rekonstrukcji zdeformowanych tkanek.

Tkanka tluszczowa jest produktem własnym pacjenta, więc jest doskonale tolerowana – nawet alergicy mogą poddawać się zabiegom lipotransferu. Zabieg może być wykonywany wielokrotnie, a co więcej – można po nim bezpiecznie stosować inne wypełniacze.

Jakie partie ciała można poddać lipofillingowi? 

 • twarz (redukcja zmarszczek, opadająca skóra, zapadnięte policzki, usuwanie blizn, asymetria twarzy, korekta kształtu ust, powiększanie ust),
 • pośladki (powiększanie pośladków, unoszenie pośladków – brazylijski lifting)
 • biust (powiększanie, unoszenie, modelowanie kształtu, odbudowa tkanek po usunięciu implantów, rekonstrukcja po mastektomii),
 • inne części ciała, w których występują asymetrie, ubytki skórne, nierówności lub blizny.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Beata Sande - - - 16:00 - 19:00 16:00 - 19:00
dr Anna Aseńko - - 17:00 - 19:00 - 17:00 - 19:00

Dr Beata Sande w podanych godzinach przyjmuje w wybrane dni – prosimy o kontakt z rejestracją: 91 469 22 82.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Cennik

KONSULTACJA
Konsultacja z chirurgii plastycznej
150 zł
LIPOSUKCJA
Liposukcja brzucha
8 500 zł
- każda kolejna partia ciała do brzucha
2000 zł
Liposukcja bioder
7 500 zł
Liposukcja ud
8 000 zł
Liposukcja kolan
4 000 zł
Liposukcja podbródka
3 000 zł
Liposukcja wzgórka łonowego
2500 zł
LIPOTRANSFER / Lipofilling
Korekta twarzy
4900 zł
Powiększenie ust
4500 zł
Skronie
3000 zł
Doliny łez
3000 zł
Policzki
4000 zł
Fałdy nosowo-wargowe
4000 zł
Pierś (wyrównanie asymetrii)
4200 zł
Dwie piersi
7500 zł
Pośladki
9000 zł
* ceny w znieczuleniu miejscowym - znieczulenie ogólne wraz z opieką anestezjologiczną + 1200 zł
** ceny podane za jedną sesją, dodatkowe sesje 50% ceny początkowej
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

 • Minimum formalności
 • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
 • Brak wstępnych opłat
 • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie