Komórki macierzyste LIPOGEMS

Najważniejsze informacje

 • stem-cellsKomórki macierzyste to pierwotne komórki biologiczne, które mają zdolność nieskończonego odnawiania się i podziału oraz zmiany w komórki dowolnie wyspecjalizowane. Ich niesamowity potencjał jest szeroko wykorzystywany w medycynie, również w ortopedii, w leczeniu między innymi:
  – zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien
  – schorzeń takich jak: łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka
 • Terapia komórkami macierzystymi jest nieinwazyjna, bezpieczna i niewymagająca hospitalizacji
 • Lekarze ortopedzi Domu Lekarskiego w Szczecinie posiadają duże doświadczenie w stosowaniu komórek macierzystych

Czym jest LIPOGEMS?

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki.

Właściwości LIPOGEMS

Lipogems oprócz tkanki tłuszczowej zawiera liczne naczynia włosowate, w których znajdują się komórki okołonaczyniowe nazywane perycytami. W drodze mechanicznego rozdrobnienia tkanki tłuszczowej, tkanka ta wraz z naczyniami ulega fragmentacji, czego konsekwencją jest uwalnianie perycytów, które następnie przetwarzają się w Mezenchymalne Komórki Macierzyste. Posiadają one zdolność przekształcania się w różne gatunki wyspecjalizowanych komórek takich jak: chrząstki, mięśnie, kości, ścięgna, więzadła i tłuszcz. Mezenchymalne Komórki Macierzyste powstrzymują również procesy bliznowacenia, zwiększają unaczynienie, zatrzymują proces obumierania komórek z powodu niedotlenienia i faktycznie wzmacniają naturalną zdolność tkanek do ich regeneracji. Poprzez produkcję proteiny LL 37 będącej „naturalnym antybiotykiem”, Mezenchymalne Komórki Macierzyste posiadają właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Z tych względów Lipogems jest cennym narzędziem medycyny regeneracyjnej wykorzystywanym w leczeniu wielu schorzeń m.in. trudno gojących się ran, oparzeń, nietrzymania moczu i kału, zmian zwyrodnieniowych stawów, rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych, degeneracji krążków międzykręgowych (czarny dysk) a także w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej.

LIPOGEMS w ortopedii i medycynie sportowej

GŁÓWNE wskazania do zastosowania LIPOGEMS:

 • Zmiany degeneracyjne stawów i ścięgien,
 • Entezopatie (tj. łokieć tenisisty i golfisty, oraz kolano skoczka),
 • Rekonstrukcja tkanek kostnych i chrzęstnych.

Na czym polega terapia komórkami macierzystymi Lipogems?

Procedura Lipogems polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy a następnie po krótkim jej przygotowaniu, wstrzykuje się gotowy preparat w chorobowo zmienione miejsce. Implantowany preparat wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, dożylnym. Jedną z głównych zalet metody Lipogems jest jego mała inwazyjność, jednoczasowość (brak konieczności namnażania komórek w laboratorium) i mało traumatyczny przebieg procedury. Zabieg Lipogems nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w ciągu kilku godzin od jego zakończenia.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Bartosz Sobieski - 16:00 - 18:00 - - -
dr Adam Sokołowski - - - - 15:30 - 20:00
dr Mateusz Grabowski 15:30 - 20:00 - - - -

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Bartosz Sobieski - - 15:00 - 19:00 - -
dr Adam Sokołowski - 15:30 - 20:00 - - -
dr Mateusz Grabowski - - - 15:00 - 19:40 14:00 - 18:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

Dr Bartosz Paprota przyjmuje w wybrane dni miesiąca. O dostępność terminów prosimy pytać w rejestracji lub  91 469 22 82.

Cennik

TERAPIA LIPOGEMS
Terapia komórkami macierzystymi LIPOGEMS
od 7500 zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

 • Minimum formalności
 • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
 • Brak wstępnych opłat
 • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Agnieszką Biegasiewicz: 534 385 417,  abiegasiewicz@domlekarski.pl