Komórki macierzyste LIPOGEMS

Najważniejsze informacje

 • stem-cellsKomórki macierzyste to pierwotne komórki biologiczne, które mają zdolność nieskończonego odnawiania się i podziału oraz zmiany w komórki dowolnie wyspecjalizowane. Ich niesamowity potencjał jest szeroko wykorzystywany w medycynie, również w ortopedii, w leczeniu między innymi:
  – zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien
  – schorzeń takich jak: łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka
 • Terapia komórkami macierzystymi jest nieinwazyjna, bezpieczna i niewymagająca hospitalizacji
 • Lekarze ortopedzi Domu Lekarskiego w Szczecinie posiadają duże doświadczenie w stosowaniu komórek macierzystych

Czym jest LIPOGEMS?

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki.

Właściwości LIPOGEMS

Lipogems oprócz tkanki tłuszczowej zawiera liczne naczynia włosowate, w których znajdują się komórki okołonaczyniowe nazywane perycytami. W drodze mechanicznego rozdrobnienia tkanki tłuszczowej, tkanka ta wraz z naczyniami ulega fragmentacji, czego konsekwencją jest uwalnianie perycytów, które następnie przetwarzają się w Mezenchymalne Komórki Macierzyste. Posiadają one zdolność przekształcania się w różne gatunki wyspecjalizowanych komórek takich jak: chrząstki, mięśnie, kości, ścięgna, więzadła i tłuszcz. Mezenchymalne Komórki Macierzyste powstrzymują również procesy bliznowacenia, zwiększają unaczynienie, zatrzymują proces obumierania komórek z powodu niedotlenienia i faktycznie wzmacniają naturalną zdolność tkanek do ich regeneracji. Poprzez produkcję proteiny LL 37 będącej „naturalnym antybiotykiem”, Mezenchymalne Komórki Macierzyste posiadają właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Z tych względów Lipogems jest cennym narzędziem medycyny regeneracyjnej wykorzystywanym w leczeniu wielu schorzeń m.in. trudno gojących się ran, oparzeń, nietrzymania moczu i kału, zmian zwyrodnieniowych stawów, rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych, degeneracji krążków międzykręgowych (czarny dysk) a także w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej.

LIPOGEMS w ortopedii i medycynie sportowej

GŁÓWNE wskazania do zastosowania LIPOGEMS:

 • Zmiany degeneracyjne stawów i ścięgien,
 • Entezopatie (tj. łokieć tenisisty i golfisty, oraz kolano skoczka),
 • Rekonstrukcja tkanek kostnych i chrzęstnych.

Na czym polega terapia komórkami macierzystymi Lipogems?

Procedura Lipogems polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy a następnie po krótkim jej przygotowaniu, wstrzykuje się gotowy preparat w chorobowo zmienione miejsce. Implantowany preparat wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, dożylnym. Jedną z głównych zalet metody Lipogems jest jego mała inwazyjność, jednoczasowość (brak konieczności namnażania komórek w laboratorium) i mało traumatyczny przebieg procedury. Zabieg Lipogems nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w ciągu kilku godzin od jego zakończenia.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Piotr Kominiak 13:00 - 20:00 - - - -
dr n. med. Marcin Ferenc - - - 15:30 - 20:00 14:00 - 20:00
dr Bartosz Paprota - 10:00 - 15:50 - - -
dr n. med. Bartosz Sobieski - - 15:00 - 18:00 - -

*dr Piotr Kominiak w podanych godzinach w poniedziałek w przedziale między 15:00 a 16:00 ma przerwę w przyjęciach Pacjentów

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr Piotr Kominiak - - 13:00 - 20:00 - -
dr Bartosz Paprota - - - - 08:00 - 12:50
dr n. med. Marcin Ferenc - 14:00 - 19:00 - - -
dr n. med. Bartosz Sobieski - - - - 15:00 - 18:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom. 

*dr Bartosz Paprota przyjmuje tylko w wybrane czwartki – prosimy o kontakt z rejestracją

Cennik

TERAPIA LIPOGEMS
Terapia komórkami macierzystymi LIPOGEMS
od 7500 zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

 • Minimum formalności
 • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
 • Brak wstępnych opłat
 • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Agnieszką Biegasiewicz: 534 385 417,  abiegasiewicz@domlekarski.pl