Komórki macierzyste

Najważniejsze informacje

tkanka-tłuszczowa-lipocellMezenchymalne komórki macierzyste to specjalny rodzaj komórek, które posiadają zdolność do odnawiania swojej puli a także, a może przede wszystkim, do różnicowania w komórki dowolnie wyspecjalizowane. Ich niesamowity potencjał regeneracyjny już dziś jest szeroko wykorzystywany w medycynie, również w ortopedii, w leczeniu między innymi:
– zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien;
– schorzeń takich jak: łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka

 • Terapia bazująca na preparatach bogatych w mezenchymalne komórki macierzyste jest małoinwazyjna, całkowicie bezpieczna i niewymagająca hospitalizacji.
 • Lekarze ortopedzi Domu Lekarskiego w Szczecinie posiadają duże doświadczenie w stosowaniu terapii bazujących na preparatach bogatych w mezenchymalne komórki macierzyste.

Czym jest LIPOCELL?

zestaw-lipocell-komórki-macierzyste

Lipocell jest to zestaw do oczyszczania i wzmacniania potencjału regeneracyjnego tkanki tłuszczowej – tkanki nadzwyczaj bogatej w mezenchymalne komórki macierzyste. Mechanizm Lipocell nie wymaga wirowania, minimalizując w ten sposób stres i uszkodzenia w komórkach. Na proces oczyszczania składa się dializa na membranie, połączona z fazą przemywania, które oczyszczają tkankę tłuszczową bogatą w mezenchymalne komórki macierzyste z produktów ubocznych, takich jak krew i lipidy. Co ważne, cały proces odbywa się bardzo wydajnie a jednocześnie zachowuje wysoki potencjał macierzysty komórek. Po procesowaniu, produkt końcowy można w łatwy sposób podać dostawowo, gdzie może on stymulować procesy naprawcze.

Właściwości preparatu po użyciu LIPOCELL

Celem systemu oczyszczania Lipocell jest zachowanie wysokiego potencjału regeneracyjnego mezenchymalnych komórek macierzystych (zamiast zwiększania ich ilości). Ostateczna liczba komórek zależy od charakterystyki pacjenta, a także miejsca pobrania. Warto jednak zaznaczyć, że tłuszcz jest jedną z najbogatszych tkanek pod względem zawartości mezenchymalnych komórek macierzystych, które mogą reagować na bodźce pochodzące ze zdegenerowanych tkanek, uwalniając cząsteczki takie jak czynniki wzrostu i cytokiny przeciwzapalne, przyspieszając tym samym gojenie. System Lipocell jest w stanie wyizolować około 5000 do 200 000 komórek macierzystych z 1 grama tkanki tłuszczowej.

Technologia LIPOCELL – charakterystyka

 • mała inwazyjność i ingerencja w tkankę tłuszczową
 • całkowite oczyszczenie przygotowywanego preparatu z krwi i pozostałości płynnej frakcji oleju, które mogłyby prowadzić do zaostrzenia stanów zapalnych po podaniu
 • zastosowanie obiegu zamkniętego, procedura w warunkach sterylnych

LIPOCELL w ortopedii i medycynie sportowej

GŁÓWNE wskazania do zastosowania LIPOCELL:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów na różnym etapie zaawansowania
 • Stawy rzekome
 • Torbiele kości
 • Martwica kości
 • Uszkodzenia i zapalenia ścięgien
 • Wady i uszkodzenia chrząstki stawowej

Produkt uzyskany za pomocą zestawu Lipocell może być stosowany w celu zapobiegania skomplikowanym zabiegom lub do wspierania procesu leczenia po przeprowadzonych operacjach, zmniejszając ból pooperacyjny oraz przyspieszając gojenie (np. kiedy za późno na kolejną artroskopię a za wcześnie na całkowitą protezę).

Na czym polega terapia komórkami macierzystymi uzyskanymi za pomocą zestawu Lipocell?

technologia-lipocell-komórki-macierzysteProcedura Lipocell polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy, podczas minimalnej liposukcji. Następnie, po krótkim przygotowaniu tkanki tłuszczowej poprzez jej oczyszczenie za pomocą zestawu Lipocell, gotowy preparat podaje się do chorobowo zmienionego miejsca za pomocą iniekcji.

Podawany preparat, który jest oczyszczoną tkanką tłuszczową o podniesionym potencjale regeneracyjnym, wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, w znieczuleniu ogólnym. Użycie Lipocell nie wymaga późniejszej hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w ciągu kilku godzin po zakończonym zabiegu.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Bartosz Sobieski - 16:00 - 20:00 - - -
dr Adam Sokołowski 15:00 - 20:00 - - - -
dr Mateusz Grabowski - - - 15:00 - 20:00 -

Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Bartosz Sobieski - - 15:00 - 19:00 - -
dr Adam Sokołowski - - - 16:00 - 21:00 -
dr Mateusz Grabowski 13:00 - 20:00 - - - -
dr Piotr Rzeźnicki - - - - 12:30 - 16:30
dr Marcin Aloksa - - - 16:00 - 19:00 -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

Cennik

TERAPIA LIPOCELL
Terapia komórkami macierzystymi LIPOCELL
od 8000 zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty.

MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

 • Minimum formalności
 • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
 • Brak wstępnych opłat
 • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70
albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.
Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.
Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.
Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Jak przygotować się do zabiegu?

W celu umówienia terminu zabiegu lub dodatkowych pytań organizacyjnych w związku z planowanym zabiegiem, proszę kontaktować się z p. Anetą Kapuścińską: 664 091 750,  akapuscinska@domlekarski.pl