Kardiologia sportowa

Najważniejsze informacje

 • Sportowcy (amatorzy czy zawodowi) często pomijają badania wg zasady „sport to zdrowie”
 • Sport wyczynowy, jak i amatorski jest każdorazowo wysiłkiem i obciążeniem dla serca
 • Badania kardiologiczne mogą wykryć choroby nie dające objawów podczas odpoczynku, a ujawniające się w trakcie uprawiania sportu

Osoby uprawiające sport amatorsko lub zawodowo zwykle cechuje dobry stan zdrowia. Celem konsultacji z zakresu kardiologii sportowej jest wykrycie chorób, przebiegających bez wyraźnych objawów, które mogą ujawnić się podczas skrajnych obciążeń organizmu.

CEL BADANIA KARDIOLOGICZNEGO

Badanie nastawione jest na wykrycie lub wykluczenie chorób, które mogą doprowadzić do nagłej śmierci sportowca lub pogorszenia stanu zdrowia, takich jak kardiomiopatia przerostowa, arytmogenna kardiomiopatia prawokomorowa, zespoły preekscytacji (zespół WPW), zespół Brugadów, zespół długiego QT, nadciśnienie tętnicze, wady zastawkowe serca, zaburzenia rytmu, choroba niedokrwienna serca.

Intensywny wysiłek fizyczny stanowi  dla serca duże obciążenie, z którym  radzi sobie lepiej lub gorzej, w zależności od tego jak je do tego wysiłku przygotujemy. Regularne ćwiczenia, odpowiednio dawkowane treningi, dostosowane do aktualnych  możliwości organizmu, sprawiają, że serce  adaptuje się do rosnącego obciążenia, stopniowo zwiększa swoją wydolność, pracując  efektywniej i wydajniej.  Brak właściwego treningu może prowadzić do przeciążenia serca i jego nieprawidłowej funkcji, co zawsze jest groźne dla zdrowia. Podobnie, gdy serce jest chore, duży wysiłek prowadzi do jego osłabienia i niewydolności co również może poważnie  zagrozić zdrowiu. By właściwie zaplanować treningi, niezbędne są  informacje o kondycji naszego serca oraz jego wydolności fizycznej.

Przygotowaliśmy pakiety badań, które dedykowane są sportowcom amatorom jak i profesjonalistom, tym którzy zaczynają przygodę ze sportem, jak i również tym którzy po dłuższej przerwie planują powrócić do intensywnych treningów.

PAKIETY BADAŃ

Pakiet SPORT Podstawowy

 • Konsultacja kardiologiczna
 • Ekg spoczynkowe
 • Echo serca

Stanowi podstawowy pakiet dla osób uprawiających amatorsko i zawodowo sport. Najczęściej są to badania wystarczające do oceny osób zdrowych.

 Pakiet SPORT Rozszerzony

 • Konsultacja kardiologiczna
 • Ekg spoczynkowe
 • Echo serca
 • Próba wysiłkowa

Stanowi rozszerzony  pakiet dla osób uprawiających amatorsko i zawodowo sport, w którym dodatkowo wykonujemy próbę wysiłkową, która ma na celu ocenę pracy serca w trakcie wysiłku oraz ocenę wydolności (HRmax).

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Agnieszka Flis-Plewik - - - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

 • Z przyczyn prywatnych dr Agnieszka Flis-Plewik ma przerwę do marca 2020 r.

Cennik

BADANIA KARDIOLOGICZNE
Próba wysiłkowa EKG
250 zł
Echo serca (USG serca)
180 zł
USG tętnic szyjnych
180 zł
Tilt test (test pochyleniowy)
250 zł
PAKIETY KARDIOLOGII SPORTOWEJ
PAKIET PODSTAWOWY
**290 zł
** obejmuje: konsultację kardiologiczną, pomiar ciśnienia tętniczego, EKG spoczynkowe, echo serca
PAKIET SPORT ROZSZERZONY
**360 zł
** obejmuje: konsultację kardiologiczną, EKG spoczynkowe, echo serca, próbę wysiłkową

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.