Implanty stomatologiczne

Najważniejsze informacje

Dlaczego nie warto zwlekać z uzupełnieniem brakującego zęba?

Brak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem zarówno natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym). Brak zęba prowadzi do zaniku kości oraz utraty kolejnych zębów.

Co to jest implant?

A_Implant
Implant z koroną

Implant jest małą „śrubką” zagłębioną całkowicie w kości szczękowej. Spełnia on funkcję korzenia zęba. Na prawidłowo zrośniętym z kością implancie mocuje się koronę protetyczną, która z powodzeniem zastępuje naturalny ząb. PAMIĘTAJ! Implanty stomatologiczne często nie są droższe niż konwencjonalne zabiegi. Jeżeli weźmiesz pod uwagę czas niezbędny do dopasowania protezy lub szkody wyrządzone sąsiednim zębom przez mosty, okaże się, że implanty są najbardziej opłacalną i najzdrowszą metodą odbudowy kości.

PRP - osocze bogatopłytkowe po zabiegu wszczepiania implantu

PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe to technologia stosowana w wielu dziedzinach medycyny – również w stomatologii. Jest to koncentrat płytek krwi własnej pacjenta, która jest odwirowywana i izoluje się z niej płytki. Dzięki temu, że jest to materiał własny pacjenta nie występują reakcje alergiczne, ani infekcje.

Dlaczego PRP przy implantach? Dzięki PRP możemy ​w sposób naturalny i biozgodny zregenerować naruszone tkanki dziąsła, pobudzić komórki do regeneracji. Skraca się zatem czas leczenia i dziąsło szybciej powraca do stanu sprzed zabiegu, a implant ma lepsze podłoże do zakorzenienia.

Jak wygląda zabieg z użyciem PRP?
Tuż przed wykonaniem zabiegu pobierana jest krew własna pacjenta. Nie trzeba być specjalnie przygotowanym do pobrania – pacjent nie musi być na czczo. Przeciwwskazaniem są leki rozrzedzające krew, np. aspiryna. Po pobraniu krwi, jest ona odwirowywana, czyli specjalnie preparowana, aby odzyskać z niej najbardziej wartościowe komórki (Platelet Rich Plasma). Pozyskane komórki w postaci osocza bogatopłytkowego są wstrzykiwane w miejsce, gdzie lekarz wcześniej wprowadził implant.

W Domu Lekarskim oferujemy następujące systemy implantologiczne:

  • dwufazowe implanty firmy DentsplySirona
  • dwufazowe implanty firmy AB Dental Devices
  • dwufazowe implanty firmy Alpha-Bio Tec
  • dwufazowe implanty firmy Cortex
  • implanty zębowe Astra Tech

Opinie pacjentów

Implanty zębowe z doświadczenia pacjentów.

Chcesz dowiedzieć się jak inni radzą sobie z brakiem zęba, jak przebiegł u nich proces leczenia i czy bolało? Na te pytania odpowiada Pani Renata Marciniak, której w Domu Lekarskim implant wszczepił dr Krzysztof Myczka.

W jaki sposób straciła Pani ząb i czy próbowała Pani wcześniej innych metod uzupełnienia braku zęba?
Odbyło się to u mnie chyba bardzo typowo. Kilkanaście lat temu leczyłam zęba kanałowo. Podczas kolejnej wizyty leczenia kanałowego doszło do pęknięcia korony zdrowego zęba i niestety trzeba było założyć sztuczną koronę. Po kilku miesiącach zaczął się wydobywać nieprzyjemny zapach, było to dla mnie bardzo krępujące. W sumie korona była wymieniana aż 3 razy! Tak to się działo do momentu, kiedy korona tak pękła, że nie można już było założyć jej ponownie.
W  jaki sposób dowiedziała się Pani o możliwości zastąpienia zdrowego zęba implantem i co było głównym powodem decyzji o leczeniu w Domu Lekarskim?
Mój dentysta udzielił mi podstawowej informacji dotyczącej metod dalszego leczenia. Mogłam założyć most niszcząc przy tym sąsiadujący, zdrowy ząb albo wszczepić implant. Zdecydowałam się na implant ponieważ nie chciałam niszczyć kolejnych zębów. Z racji wcześniejszych kontaktów z Domem Lekarskim znam doktora Myczkę i to on przekonał mnie swoim podejściem i profesjonalizmem. Nie bez znaczenia była przystępna cena zabiegu.  
Czy otrzymała Pani pełną informację od dr Myczki o przebiegu zabiegu, zachowaniach po oraz o samych implantach?
Dr Myczka wszystko mi bardzo dokładnie wytłumaczył: jak długo trwa proces leczenia, poszczególne etapy, że będę miała założone zęby czasowe, co było dla mnie bardzo ważne. Doktor jest bardzo spokojnym i ciepłym człowiekiem, zawsze mnie wyciszał i uspokajał, w ogóle się nie denerwowałam.
Jakiego rodzaju implanty i protetykę dr Myczka zaproponował i dlaczego?
Nie pamiętam dokładnie, chyba jest to implant Ankylos. Dr Myczka tworzy taką atmosferę zaufania, że jak wytłumaczył tylko co i dlaczego, to nie zaprzątałam sobie głowy nazwami. Ważne było to, że ze względu na lokalizację – ząb jest z przodu, doktor zastosował dodatkowe elementy estetyczne z cerkonu. Chciałam, żeby ząb nie wyróżniał się.
Czy przed zabiegiem miała Pani robione badania diagnostyczne?
Rtg zęba miałam zrobione w Domu Lekarskim, musiałam jeszcze dodatkowo zrobić pantomogram.
Jak po kolei przebiegał proces leczenia?
Zębodół miałam wyleczony i przygotowany wcześniej. Jednak okazało się, że muszę mieć uzupełnioną kość, tak więc podczas pierwszej wizyty dr przeciął dziąsło, uzupełnił kość, założył implant i to wszystko zaszył. Następna wizyta to ponownie przecięte dziąsło i założona śruba gojąca. Utwardzenie kości trwa 6-7 miesięcy. Podczas tego okresu miałam założony tymczasowy ząb. Po tym okresie dr Myczka założył koronę porcelanową i ząb było gotowy. Oczywiście były jeszcze wizyty kontrolne. Doktor powiedział, że w razie gdyby się coś działo niepokojącego mam się do niego zgłosić, ale nie było nigdy takiej potrzeby.
Jak wyglądał sam zabieg wszczepiania implantów?
Podczas zabiegu nic mnie nie bolało. A ile trwał zabieg – nie wiem, po prostu było to w tak komfortowych warunkach, że nie zwracałam uwagi na czas. Wszystko było robione w znieczuleniu miejscowym.
Jak Pani czuła się po zabiegu?
Po powrocie do domu, gdzieś po 8 h zaczęło mnie trochę „ćmić”. Od doktora dostałam antybiotyk i leki przeciwbólowe więc nie było problemu. Opuchlizna wystąpiła na następny dzień i utrzymywała się przez kilka dni. Miałam też spory siniak, ale ja mam duże tendencje do tworzenia siniaków, więc nie zaskoczyło mnie to. Po ok. tygodniu wszystko zeszło. Z jedzeniem nie było problemów, choć nie powinno się jeść twardych produktów – ale wszystkie te informacje o postępowaniu po zabiegu dostałam od dr Myczki.
Czy jest Pani zadowolona z nowego zęba?
Bardzo. Uśmiech „nie schodził mi z twarzy” po wyjściu z gabinetu. Jest to duży komfort, w zasadzie w ogóle zapomniałam, że mam „innego” zęba.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Robert Czekaj 08:00 - 11:00 - 15:30 - 18:30 - 10:30 - 18:30

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Cennik

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE
Implant
3000 zł
Korona na implancie standard
2000 zł
Osocze bogatopłytkowe (PRP)
250 zł
KREDYTOWANIE ZABIEGU

Jeżeli zabieg medyczny, który może odmienić Twoje życie, jest za drogi, możesz rozważyć kredyt i sprawdzić wysokość rat w MediRaty. MediRaty, spółki Medical Finance Group S.A., to pierwszy produkt finansowy wyłącznie dla branży medycznej, dzięki któremu na korzystnych warunkach sfinalizujesz swój zabieg.

  • Minimum formalności
  • Decyzja w ciągu 30 min od nawiązania kontaktu
  • Brak wstępnych opłat
  • Korzystne oprocentowanie

Jak uzyskać MediRaty – krok po kroku:

Krok 1: Zadzwoń na Infolinię: 0 801 000 265, z telefonów komórkowych: 22 266 83 70 albo wypełnij formularz na stronie www.mediraty.pl.

Krok 2: MediRaty skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby zweryfikować i udzielić informacji.

Krok 3: Mediraty wysyła kuriera w celu podpisania umowy.

Krok 4: Środki finansowe zostają przelane na konto wybranej kliniki.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.