Badania okulistyczne

Badania okulistyczne - najważniejsze informacje

  • badania okulistyczne przeprowadzamy na wysokiej jakości sprzęcie w ośrodkach na lewobrzeżu i prawobrzeżu Szczecina;
  • sprzęt, którym dysponujemy pozwala lekarzom na przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki pod kątem wielu schorzeń narządu wzroku, m.in. jaskry, zaćmy, AMD,
  • pełen zakres badań odnaleźć można w cenniku

Diagnostyka stożka rogówki – nowe badanie okulistyczne w Domu Lekarskim

diagnostyka-stożka-rogówkiDiagnostyka stożka rogówki polega na topografii rogówki – komputerowej mapie powierzchni oka, która pozwala ocenić deformację rogówki i stopień zaawansowania stożka. Dzięki takiemu badaniu można wykryć stożek już w bardzo wczesnym stadium choroby.

Badanie dedykowane jest szczególnie pacjentom z narastającym astygmatyzmem i krótkowzrocznością, a także po zabiegach Cross-Linking. Szybko podjęte leczenie daje szansę na zatrzymanie rozwoju stożka i poprawę jakości widzenia.

W Domu Lekarskim diagnostykę przedniego odcinka oka wykonujemy na stacji diagnostycznej SIRIUS – jedynym tego typu sprzęcie na terenie województwa zachodniopomorskiego, kompatybilnym z laserem SCHWIND AMARIS® 1050RS. Dzięki temu w przypadku zabiegu laserowej korekcji wzroku dane automatycznie są przenoszone do pamięci lasera i można przeprowadzić zabieg w sposób bardziej precyzyjny.