Okuliści Domu Lekarskiego na 24. zimowej Konferencji ESCRS w Marrakeszu

Ponad tysiąc okulistów z całego świata uczestniczyło podczas 24. zimowej Konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych oraz SAMIR. Wśród nich znaleźli się nasi lekarze: dr Tomasz Miszczuk oraz dr n. med. Małgorzata Kaczmarek.

24. zimowa Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych (ESCRS) odbyła się w dniach 21-23 lutego w najbardziej kolorowym mieście Maroka – Marrakeszu. Po raz pierwszy zorganizowano spotkanie na kontynencie afrykańskim, gdzie operacje oczu odbywają się na najwyższym poziomie, a współorganizatorami byli specjaliści z SAMIR – Marokańskiego Towarzystwa Implantologii i Chirurgii Refrakcyjnej.

W spotkaniu wzięło udział ponad 1970 delegatów z 78 różnych krajów, w tym ponad 700 delegatów z kraju gospodarzy, czyli Maroka. Jesteśmy dumni, że w tak egzotycznym kraju była również nasza mała reprezentacja – specjaliści chorób oczu: dr Tomasz Miszczuk oraz dr n. med. Małgorzata Kaczmarek. Blisko 370 prezentacji, 450 ePosterów, 23 szkolenia z umiejętności chirurgicznych i 39 firm wystawienniczych przyczyniły się do sukcesu wydarzenia. W programie naukowym znalazły się wydarzenia takie jak: Dzień Rogówki zorganizowany we współpracy z EuCornea, Program Młodych Okulistów i kursy dydaktyczne w rogówce, podstawy optyki, chirurgia zaćmy i refrakcji oraz Dzień Dydaktyczny ESONT, organizowany przez Europejskie Towarzystwo Pielęgniarek Okulistycznych i Techników. Wydarzeniami towarzyszącymi były szkolenia z zakresu umiejętności chirurgicznych, kursy instruktażowe, moderowane sesje plakatowe, sympozja organizowane przez SAMIR oraz we współpracy SAMIR i Arabskiej Rady Refrakcyjnej.

Europejskie Stowarzyszenie Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych angażuje się w promowanie dobrego zdrowia i minimalizowanie ryzyka we wszystkich działaniach, dlatego dołożono wszelkich starań, aby zapewnić dobre samopoczucie i bezpieczeństwo delegatów oraz pracowników podczas konferencji, a sytuacja związana z koronawirusem była monitorowana na bieżąco.