Nasi okuliści na 37. Kongresie ESCRS

Tysiące okulistów z całego świata uczestniczyło w 37. Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych – wśród nich znaleźli się nasi lekarze: dr Tomasz Miszczuk, dr n. med. Monika Drobek-Słowik oraz dr n. med. Małgorzata Kaczmarek

37. Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych (ESCRS) odbyła się w dniach 14-18 września w samym sercu Paryża, ok. 15 min od Wieży Eiifla, w największym centrum kongresowym w Europie. Kongres zgromadził okulistów nie tylko z Europy, ale i z całego świata, dlatego jesteśmy dumni, że reprezentowali nas na nim również nasi specjaliści chorób oczu: dr Tomasz Miszczuk, dr n. med. Monika Drobek-Słowik oraz dr n. med. Małgorzata Kaczmarek.

W ostatnich latach dynamicznie rozwijają się nowoczesne technologie medyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o okulistykę zabiegową. Nasi okuliści mieli okazję brać udział w licznych wykładach na temat nowych technik operacyjnych i metod terapii. Uczestnicy mieli również możliwość doskonalić swoje umiejętności kliniczne i chirurgiczne podczas sympozjów badań klinicznych czy kursów chirurgii refrakcyjnej. Konferencji tradycyjnie już jak co roku towarzyszyła największa wystawa okulistyczna w Europie, reprezentująca producentów aparatów najnowszych technologii, wydawnictw medycznych oraz preparatów farmaceutycznych.

Uczestnictwo naszych lekarzy w konferencjach międzynarodowych tego typu to nie tylko możliwość doszkalania, ale również nawiązywania ciekawych kontaktów z całego świata z branży okulistycznej.