Movember, miesiąc profilaktyki raka jąder i prostaty

Movember, inaczej Wąsopad, czyli miesiąc, w którym przypominamy o profilaktycznych badaniach pod kątem raka jąder i prostaty. Skąd ta nazwa?

3.11.2021 r.

Movember to połączenie dwóch słów z języka angielskiego – moustache i November, wąs i listopad. W tym właśnie miesiącu na całym świecie trwają akcje przypominające o bardzo ważnej walce – męskiej potyczce z rakiem prostaty i rakiem jąder. To właśnie męski wąs ma skłaniać do pytania: o, a skąd u Ciebie ten wąs? Jest to miejsce na odpowiedź: „Zapuszczam wąsa w listopadzie, by przypomnieć innym mężczyznom o profilaktyce raka prostaty i jąder”. movember, niebieska wstążka i wąs

Oprócz zapuszczania wąsa warto oczywiście wykonać w tym miesiącu badania, które pomogą we wczesnej diagnostyce. Dobrą praktyką jest, aby było to badanie USG prostaty lub USG jąder wraz z badaniem PSA*, którego wynik otrzymuje się po pobraniu krwi.

W tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich Panów specjalne pakiety „Zdrowy Mężczyzna”:

  • Pakiet USG prostaty przez powłoki brzuszne + badanie PSA w specjalnej cenie 190 zł
  • Pakiet USG jąder + badanie PSA w specjalnej cenie 190 złAkcja trwa tylko do 30 listopada 2021 r.!

Więcej o USG przeczytasz tutaj: https://domlekarski.pl/specjalizacje/usg/

*PSA – swoisty antygen sterczowy, to białko wytwarzane niemal wyłącznie w komórkach prostaty. Oznaczenie poziomu tego białka wykonywane jest w ramach przesiewowych badań w kierunku raka prostaty.