Movember, bieg z wąsem – relacja

Pierwsza edycja „Movember, bieg z wąsem” zakończona! Ponad 300 uczestników przebiegło 5 km dla wzmocnienia świadomości profilaktyki raka u mężczyzn. Byliśmy Partnerem medycznym tego wydarzenia, ale także wystawiliśmy swoją drużynę. Zapraszamy do krótkiej relacji! 

Movember, to coroczna akcja przeprowadzana na całym świecie – przez cały listopad Panowie zapuszczają wąsy. Wszystko po to, by zwrócić uwagę i móc odpowiedzieć – „skąd ten wąs?”. To przypomnienie o konieczności wykonywania corocznych badań profilaktycznych w kierunku raka prostaty u Panów – zarówno badań USG, jak i testów z krwi (PSA). W Polsce co roku około 7 tys. Panów zostaje zdiagnozowanych z rakiem prostaty.

W Biegu z Wąsem, organizowanym przez stowarzyszenie Fizjobiegacze Szczecin, byliśmy partnerem medycznym. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób – zarówno Panów,  jak i Pań, a wszyscy, którzy nie posiadali naturalnego wąsa, występowali z wąsami przyklejanymi, malowanymi i doczepianymi. Zabawa była przednia i wysiłek solidny!

Nasza czteroosobowa drużyna widoczna na poniższych zdjęciach ukończyła bieg w komplecie – gratulujemy i dziękujemy za wsparcie!

Przed samym biegiem można było wykonać test PSA oraz poradzić się naszego urologa, dra Adama Wilkosa, a także skorzystać z porad fizjoterapeutów – Adama, Magdy i Dawida.

Zwycięzcom biegu gratulujemy!