Miej pomaganie we krwi! RCKiK apeluje o krew

I Ty możesz zostać bohaterem! W obecnej sytuacji krew jest potrzebna szczególnie, bo może uratować czyjeś życie. Prosimy o zgłaszanie się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz w całej Polsce.

Czy wiesz, że w każdym momencie ktoś potrzebuje krwi? Niestety wprowadzenie na terenie Polski stanu zagrożenia epidemiologicznego spowodowało zmniejszenie się ilości osób chętnych do oddania krwi, dlatego przyłączamy się do poniższego apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jeśli jesteś osobą niezakażoną wirusem i nieobjętą kwarantanną, zostań dawcą krwi.

Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności

Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bo krew jest teraz bardzo potrzebna.

To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi.

Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”.

potrzebna-krew-rckik-szczecin-krwiodawstwo

Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

Czekamy na Was w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce.

potrzebna-krew-rckik-szczecin-krwiodawstwo