dr Tomasz Miszczuk

Okulista

Opis

Edukacja

W 1995r. ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizację II st. z okulistyki uzyskał w 2005r.

Praktyka

Staże specjalizacyjne odbywał w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie i w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
Od 2006r. pracuje w Domu Lekarskim. Obecnie wykonuje miesięcznie około 80-100 zabiegów fakoemulsyfikacji zaćmy z wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Dodatkowo wykonuje zabiegi przeciwjaskrowe ECP i zabiegi plastyczne w zakresie aparatu ochronnego oka.

Od początku 2017 roku wszczepia implanty przeciwjaskrowe XEN GEL będące jednym z najnowszych osiągnięć nanotechnologii. XEN GEL skutecznie obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, często pozwala chorym na jaskrę zupełnie pozbyć się kropli przeciwjaskrowych. Implantacja XEN GEL jest mikroinwazyjnym, bardzo bezpiecznym zabiegiem.

Wykonuje zabiegi laserowe p-jaskrowe: SLT, irydotomia YAG.

Leczenie zaćmy wtórnej laserem YAG: kapsulotomia YAG.

Diagnostyka i leczenie zaburzeń dróg łzowych.

Regularnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach i kursach specjalistycznych z zakresu mikrochirurgii oka.

Przynależność do towarzystw
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Filmy