dr Piotr Kominiak

Ortopeda

Opis

Edukacja

Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 2005r. zdał egzamin specjalizacyjny, uzyskał tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Praktyka

Po stażu podyplomowym pracował w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na Unii Lubelskiej w Szczecinie. Pracował na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym Szczecin – Zdunowo oraz w Shepton Mallet Treatment Centre w Anglii. Współpracę z Domem Lekarskim rozpoczął w czerwcu 2004, gdzie wykonuje ponad 350 zabiegów rocznie, w tym głównie zabiegi artroskopowe kolana, barku i biodra oraz operacje wymiany stawów kolanowego, biodrowego oraz barkowego (endoprotezoplastyki). Okazjonalnie współpracuje również ze szpitalami na terenie Niemiec, np. w Pasewalku.

Przynależność do towarzystw

  • Polskie Towarzystwo Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
  • European Society of Sport Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy
  • International Society of Arthroscopy, Knee Surgery, and Orthopaedic Sports Medicine

Zainteresowania zawodowe

Dr Kominiak wykonuje pełen zakres zabiegów ortopedycznych narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii kolana, barku i biodra (zabiegi artroskopowe oraz endoprotezoplastyki). Odbył staże w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc regularnie w wielu kursach i sympozjach organizowanych zarówno w Polsce jak i za granicą. Sam również organizuje i prowadzi szkolenia przy współpracy z firmą Smith&Nephew. Jest inicjatorem i głównym prowadzącym projektu badawczego, którego Dom Lekarski jest sponsorem pt.: „Biologiczne wspomaganie leczenia uszkodzenia łąkotki z zastosowaniem membrany kolagenowej Chondro-Gide”. Celem badania jest opracowanie techniki operacyjnej, która umożliwi „ratowanie” uszkodzonych] w sposób nie nadający się do szycia łąkotek a to w konsekwencji może uchronić pacjenta przed powstaniem zmian zwyrodnieniowych.

Filmy

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Piotr Kominiak 13:00 - 20:00 - - - -

*dr Piotr Kominiak w podanych godzinach w poniedziałek w przedziale między 15:00 a 16:00 ma przerwę w przyjęciach Pacjentów

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PON WT ŚR CZW PT
dr Piotr Kominiak - - 13:00 - 20:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.