dr n. med. Marcin Ferenc

Ortopeda

Opis

Edukacja

W 2000 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, gdzie 5 lat później uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie ściśle związanym z protezoplastyką stawu biodrowego. W 2008 r. uzyskał II. stopień specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

W latach 2002 – 2007 pracował w Klinice Ortopedii i Traumatologii PAM przy ul. Unii Lubelskiej. W latach 2007 – 2013 pracował w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Zdunowie. Od 2013 r. współpracuje ze Szpitalem Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w zakresie leczenia złamań u pacjentów z urazami wielomiejscowymi i wielonarządowymi. W 2004 r. rozpoczął współpracę z Domem Lekarskim.

Regularnie uczestniczy w wielu specjalistycznych renomowanych kursach ortopedycznych w zakresie artroskopii, endoprotezoplastyki oraz traumatologii w kraju i za granicą, podnosząc swoje kwalifikacje oraz szkoląc innych lekarzy jako wykładowca i instruktor.


Zakres wykonywanych zabiegów ortopedycznych: 


  • Endoprotezoplastyka (wymiana) stawu biodrowego i kolanowego z zastosowaniem technik małoinwazyjnych oraz implantów renomowanych firm.
  • Chirurgia kolana ze szczególnym uwzględnieniem technik artroskopowych i rekonstrukcyjnych (uszkodzenia łąkotek, więzadeł, chrząstki).
  • Urazy sportowe stawu kolanowego i skokowego.
  • Leczenie operacyjne złamań z zastosowaniem najnowocześniejszych implantów i małoinwazyjnych technik osteosyntezy.
  • Leczenie operacyjne powikłań zrostu kości oraz deformacji po przebytych złamaniach.
  • Wykorzystanie czynników wzrostu w leczeniu urazów sportowych i przeciążeniowych (zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego i kolanowego, łokieć tenisisty, golfisty, kolano skoczka, tendinopatia ścięgna Achillesa, entezopatia rozcięgna podeszwowego).

Filmy

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Marcin Ferenc - - - 15:30 - 20:00 14:00 - 20:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Marcin Ferenc - 14:00 - 19:00 - - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.