dr n. med. Małgorzata Wolny

Diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych

Opis

Edukacja i praktyka

Dr n. med. Małgorzata Wolny jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych od 2010 r. i diabetologii od 2015 r.  Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej, otrzymała dyplom lekarza w 2001 r., a następnie w 2005 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Zainteresowania zawodowe

W swojej praktyce lekarskiej czerpie doświadczenie z pracy w Klinice Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Przemiany Materii PAM (2002-2008 r.), w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie (2002-2015 r.), w badaniach klinicznych (2012-2015r.) i w poradniach (od 2015 r.).

Prowadzi diagnostykę i leczenie cukrzycy z zastosowaniem leków doustnych, analogów GLP-1 oraz insuliny. Sprawuje opiekę nad kobietami ciężarnymi z cukrzycą. Podczas wizyt szkoli pacjentów w zakresie diety cukrzycowej, samokontroli glikemii, profilaktyki powikłań cukrzycy. Ponadto prowadzi wykłady organizowane dla lekarzy rodzinnych i diabetologów, a także dla osób chorych na cukrzycę. Pisze artykuły z dziedziny diabetologii, które publikowane są w prasie medycznej przeznaczonej dla lekarzy, a także w biuletynach dla pacjentów.

Przyjmuje pacjentów innych narodowości posługujących się językiem angielskim.

 

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Małgorzata Wolny 09:00 - 10:00 - - - -

  • dr n. med. Małgorzata Wolny przyjmuje w czwarty poniedziałek miesiąca. Prosimy o bieżący kontakt z Rejestracją.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Małgorzata Wolny 12:00 - 14:00 - - - -

  • dr n. med. Małgorzata Wolny przyjmuje w pierwsze i w drugie poniedziałki miesiąca. Prosimy o bieżący kontakt z Rejestracją.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.