dr n. med. Andrzej Lipiński

Specjalista chorób oczu

Opis

Edukacja
W 1992 roku ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Specjalizację II-go stopnia z okulistyki uzyskał z wyróżnieniem w 1999 roku. Tytuł Doktora nauk medycznych zdobył w 1997 roku. Doświadczenie operacyjne: 1997-2001, różne zabiegi okulistyczne w ramach pracy klinicznej.
Praktyka
Z Domem Lekarskim związany od początku jego działalności, od 2001 roku. Wraz z dr Andrzejem Palaczem, jako pierwsi w naszym regionie, wprowadzili jako standard dla wszystkich pacjentów zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Obecnie dr Lipiński wykonuje takich zabiegów około 1000 rocznie. Od 2008 roku przeprowadza również zabiegi laserowej korekcji wad wzroku.
W swojej pracy z pacjentem stawia na bezpieczeństwo, podkreślając jak ważna jest pełna świadomość i wiedza pacjenta nt. przygotowania do zabiegu, samego zabiegu i jego skutków, jak i prawidłowych zachowań pooperacyjnych. Dr Lipiński zabiega o kompleksowość usług okulistycznych w naszym ośrodku, motywując zakup nowoczesnego sprzętu zarówno diagnostycznego, jak i zabiegowego.
Zainteresowania
Zainteresowania okulistyczne doktora idą w parze z sukcesami na polu fotografii (www.sztukaimedycyna.pl) . Jego zdjęcia goszczą na wielu wystawach.
Przynależność do towarzystw
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.