dr n. med. Aleksandra Łanocha

specjalista chorób wewnętrznych i hematologii

Opis

Edukacja

Ukończyła Wydział Lekarski na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 2005 roku. Staż podyplomowy odbyła w SPSK nr 1 w Szczecinie. Zatrudniona w Klinice Hematologii SPSK nr 1 w Szczecinie od 2006 roku, obecnie na stanowisku starszego asystenta. W 2011 roku uzyskala tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Następnie w 2012 roku ukończyła specjalizację z chorób wewnętrznych, a w 2016 roku specjalizację w zakresie hematologii.

W 2004 roku odbyła staż w szpitalu Hopital Edmund Jacques  w Saint Mard „Cliniques du Sud Luxemburg”.

Pracuje jako nauczyciel akademicki w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Uczestnik wielu konferencji naukowych w kraju i zagranicą.

Praktyka

Od 2006 roku zatrudniona w Klinice Hematologii SPSK nr 1 w Szczecinie, początkowo jako rezydent, następnie od 2012 roku jako starszy asystent.

W praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu krwiotwórczego, takich jak: nieprawidłowości dotyczące czerwonych krwinek (niedokrwistości, nadkrwistości), białych krwinek (leukocytoza, leukopenia) oraz płytek krwi (małopłytkowość, nadpłytkowość), nowotwory tj.: chłoniaki, ostre i przewlekłe białaczki, zespoły mielodysplastyczne, szpiczaki plazmocytowe, nowotwory mieloproliferacyjne oraz zaburzeń krzepnięcia (przedłużające się krwawienia, zakrzepice).

Przynależność do towarzystw

Członek Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr n. med. Aleksandra Łanocha - - 15:30 - 19:00 - -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.