dr Ewa Soczawa

specjalista dermatolog, specjalista medycyny estetycznej

Opis

Edukacja i praktyka

Dr Ewa Soczawa to specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii, dermatolog dziecięcy, członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, autorka i współautorka prac naukowych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym, uczestniczka licznych konferencji naukowych.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, który ukończyła z wyróżnieniem w 2007 roku. Staż podyplomowy odbyła w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Szczecinie w latach 2007-2008.

Przygodę z dermatologią zapoczątkowała w 2008r., rozpoczynając szkolenie specjalizacyjne w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie (szpital na Pomorzanach). Podczas pracy w Klinice miała możliwość zdobywania umiejętności w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia  chorób skórnych i wenerycznych pod opieką najlepiej wykwalifikowanych specjalistów w Szczecinie, dodatkowo zaangażowana była w liczne prace naukowe oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

W kwietniu 2016r., po zdaniu państwowego egzaminu specjalizacyjnego z wynikiem bardzo dobrym, uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Obecnie pogłębia doświadczenie zawodowe podczas pracy w Oddziale Dermatologii i Alergologii oraz Poradni Dermatologicznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.

Zainteresowania zawodowe:

  • profilaktyka, diagnostyka oraz leczenie chorób skóry, włosów, paznokci u dzieci, młodzieży i osób dorosłych
  • diagnostyka i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową
  • dermatochirurgia (usuwanie zmian skórnych, w tym m.in. brodawek łojotokowych, wirusowych, włókniaków, znamion, pobieranie wycinków skóry do badania histopatologicznego)
  • ocena dermatoskopowa zmian skórnych
  • porady w zakresie prawidłowej pielęgnacji skóry, dostosowanej do jej stanu oraz wieku pacjenta
  • medycyna estetyczna (osocze bogatopłytkowe)

Systematycznie poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności praktyczne uczestnicząc w licznych sympozjach naukowych, szkoleniach, kursach oraz warsztatach.

Grafik przyjęć

PON WT ŚR CZW PT
dr Ewa Soczawa - - 09:00 - 13:30 - 15:00 - 18:00

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.

PON WT ŚR CZW PT
dr Ewa Soczawa 09:00 - 12:00 - - 11:30 - 14:30 -

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianom.